Medycyna


Ubytki uzębienia częściowe lub całościowe znacznie utrudniają codzienne spożywanie pokarmów, a także niekorzystnie wpływają na samopoczucie i pewność siebie. Ubytek uzębienia może powodować zmiany w układzie szczękowym, związane z przesunięciami pozostałych zębów.

Wśród metod eliminacji skutków utraty naturalnego uzębienia jest implantologia stomatologiczna, cechująca się zastosowaniem nowoczesnej technologii, wysoce przyswajalnej przez organizm człowieka. Implanty stomatologiczne są produktami biokompatybilnymi oraz trwałymi.

W tym artykule:

  

Jest to historia odzyskania pewności siebie, zagubionej w jakimś momencie życia waltornistki, która przemierzyła drogę od destrukcyjnego bólu począwszy, poprzez zgłębianie indywidualnych przypadków załamania wśród waltornistów, analizy różnorodnych terapii, aż po odzyskanie radości gry. Gry zdrowej, o pełnym brzmieniu, wypływającej z serca.

Szczoteczki elektryczne cieszą się wśród konsumentów coraz większą popularnością, a ich manualne odpowiedniki powoli odchodzą w zapomnienie – tak wynika z najnowszych badań. Mimo faktu, że urządzenia elektryczne są znacznie droższe, wiele osób decyduje się na taką inwestycję, ponieważ korzyści płynące z regularnego szczotkowania zębów szczoteczką elektryczną są nie do przecenienia – myślimy tu nie tylko o znacznie bielszych i zdrowszych zębach, ale także chociażby o znacznej poprawie ogólnej kondycji dziąseł.

Gra na instrumencie wymaga od nas stałej, wysokiej kondycji fizycznej i psychicznej. By ją utrzymać, trzeba systematycznie pracować i doskonalić swój warsztat, technikę, muzykalność. Nie można zapomnieć przy tym o tak ważnych sprawach, jak regularny tryb życia, czas na odpoczynek, sen czy dbałość o zdrowie.

Pamiętaj, że pierwszy krok już za tobą - sama chęć zmiany szczoteczki na elektryczną jest inwestycją w zdrowy i piękny uśmiech! Zdaniem stomatologów, urządzenia elektryczne biją szczoteczki manualne na głowę w wielu dziedzinach - między innymi w prędkości wykonywanych ruchów, dokładności oczyszczania jamy ustnej, komforcie użytkowania. Przeczytaj ten poradnik by wiedzieć, jakie urządzenie spełni twoje oczekiwania.

Rak jelita grubego dotyka ok. 1,2 miliona osób na świecie – połowie chorych nie udaje się wyzdrowieć. Co zrobić, żeby ochronić się przed nowotworem? Jakie są jego objawy? A jeśli diagnoza jest już postawiona – jakie są możliwości leczenia? Rak tego typu w większości przypadków rozwija się z polipów gruczołowych – łagodnych zmian śluzówki w końcowym odcinku układu pokarmowego. Polipy w większości przypadków nie dają objawów. Ich przemiana w nowotwór złośliwy trwa ok. 10 lat, dlatego zaleca się badania przesiewowe do wykrywania polipów we wczesnym stadium.

Żyjemy w czasach, gdy wygląd wydaje się być jednym z podstawowych wyznaczników statusu społecznego. A nic tak nie psuje aparycji jak przebarwione lub, co gorsza, przerzedzone uzębienie. Jednym ze sposobów na szybkie poprawienie wizerunku jest wybielanie zębów. Nie jest to już wymysł nowobogackich, ale rzeczywista, podyktowana zdrowiem i estetyką potrzeba. Korzystanie z usług stomatologicznych jest zatem koniecznością. Duża konkurencja na rynku powoduje, że możemy wybierać spośród różnorodnych usługodawców. Warto jednak pamiętać stare powiedzenie, że na zdrowiu nie należy oszczędzać. Dlatego przy wyborze dentysty warto korzystać ze sprawdzonych gabinetów, które cieszą się dobrą opinią klientów.

Leczenie ortodontyczne to sposób na proste zęby czyli piękny uśmiech. Noszenie aparatu staje się co raz powszechniejsze i co dzień decydują się na niego kolejne osoby. Przed podjęciem decyzji warto zorientować się z czym się to wiąże. Nie warto bezkrytycznie wierzyć we wszystko to co znajdziemy na internetowych forach, lepiej kierować się obiektywnymi informacjami.

A że o przyjaciół trzeba dbać, dowiedz się jak odpowiednio pielęgnować instrumenty dęte oraz na jakie kłopoty zdrowotne zwrócić uwagę.

Wirus opryszczki na ustach to zmora nie tylko waltornistów, ale każdego muzyka grającego na instrumencie dętym a w szczególności blaszanym. Możesz się zarazić nieświadomie, a sam wirus może przez wiele miesięcy trwać w ukryciu, i pojawić się znienacka. Opryszczka i leczenie skutków jej wystąpienia to nie tylko troska o wygląd, bowiem powikłania, jakie może wywołać wirus opryszczki sięgają znacznie głębiej...

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu rodem z Hollywood. Jednak, aby uzyskać efekt lśniących, białych, a przede wszystkim zdrowych zębów, trzeba rutynowo stosować kilka podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Co to za zasady?