Warto wiedzieć

Końcówka tegorocznego lata upłynie pod znakiem wydarzeń stand-up w wydaniu mistrzów gatunku. W trasę z własnym programem wyrusza świetnie znany komediowej publiczności Tomek Kołecki, z którym o uwagę publiczność konkurować będzie Biulguun Aiunbataar. Najsłynniejszy polski Mongoł do tytułów showmana, aktora, radiowca i tańczącego z gwiazdami niedawno dodał także standupera.

Czytaj więcej...

Na szczęście mimo pandemii większość koncertów będzie mogła się odbyć. Muzyka klasyczna jest prezentowana często w kościołach i parkach miejskich, a takie warunki są uznawane za dość bezpieczne. Co w Warszawie warto usłyszeć tego lata?

Czytaj więcej...

Stale na noże mogą występować w wielu wariantach. Są poddawane specjalnym procesom hartowania, dzięki którym uwydatniają się ich poszczególne właściwości. Ich charakter zależy nie tylko od obróbki, ale także od ich składu. Czym zatem powinna wyróżniać się stal na noże?

  1. Niejedno oblicze stali nierdzewnej
  2. Stal martenzytyczna
Czytaj więcej...

Warto zacząć od tego, czym tak naprawdę jest akustyka. W rozumieniu naukowym jest to dział zajmujący się badaniem fal dźwiękowych, jednakże ludzie pod słowem „akustyka” odnajdują coś odrobinę innego. Zwykle słowo to kojarzy nam się z odbiorem dźwięku w danym pomieszczeniu i nie jest to oczywiście błędem. Warto wiedzieć, że nad akustyką pomieszczenia da się zapanować, trzeba to jednak zrobić rozsądnie, używając dobrej jakości paneli akustycznych z wełny i dobrego wypełnienia przestrzeni odpowiednimi przedmiotami.

Czytaj więcej...

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele przedmiotów czy miejsc jest dziełem artystów. Łatwo zaszufladkować podejście i myśleć o spotkaniu z artyzmem tylko w galeriach, ale zawody artystyczne nieustannie tworzą naszą codzienną przestrzeń.

Czytaj więcej...

Zajmując się profesjonalnym przygotowaniem scen, konieczne jest zadbanie o wysoką jakość - zarówno oświetlenia, jak i nagłośnienia. Często wydaje się to stosunkowo mało istotne, jednak w rzeczywistości te elementy kluczowy wpływ na odbiór widowiska. Odpowiedni dobór sprzętu jest w stanie zaważyć o pozytywnym lub negatywnym odbiorze spektaklu, jaki odbywa się na scenie. Jeżeli decydujesz się na organizację takiego przedsięwzięcia, dobrze jest najpierw przygotować się odpowiednio, a dopiero później odwiedzić sklep muzyczny.

Czytaj więcej...