Polerowanie lamp samochodowych - zabezpiecz powierzchnię auta

polerowanie lamp samochodowych

Polerowanie lamp samochodowych można wykonać samodzielnie. Wizyta w salonie specjalistycznym, w tym przypadku nie jest konieczna. Szczególnie ważne jest odpowiednie przygotowanie do tego procesu. Polerowanie reflektorów wymaga wykorzystania narzędzi, takich jak polerki, krążki, a także środki chemiczne, które skutecznie zmienią wygląd powierzchni lamp. Wykorzystanie dedykowanych kosmetyków przyspieszy proces regeneracji lamp, a także zaoszczędzi czas właściciela pojazdu. Pierwszym krokiem w procesie polerowania lamp jest zabezpieczenie powierzchni wokół lampy. Należy dokładnie osłonić maskę, zderzak, a także błotnik. Do zabezpieczenia posłuży papierowa taśma. Materiał powinien całkowicie przylegać do powierzchni, co wyeliminuje ryzyko zarysowań.

Polerowanie reflektorów - dalsze kroki

W kolejnym kroku należy właściwie przygotować powierzchnię reflektorów samochodowych. Lampy samochodowe trzeba dokładnie zmatowić. Do tego procesu niezbędne będzie wykorzystanie papieru ściernego. Papier ścierny może posiadać różny poziom gradacji. Do zmatowienia idealne będą papiery o gradacjach 800, 1200, 2000 oraz 3000. Warto w swoim orężu posiadać kilka różnych stopni gradacji. Wówczas matowienie można rozpocząć od najdelikatniejszego papieru, a następnie przechodzić do bardziej radykalnych środków. Polerując lampy samochodowe należy wykonywać ruchy naprzemienne - poziome oraz pionowe. Co ważne, należy ustrzegać się ruchów kulistych, które mogą skutkować powstawaniem nieestetycznych smug. Papier należy zamaczać w wodzie.

Po zmatowieniu powierzchni lampy można przejść do właściwej renowacji. Podczas polerowania reflektorów samochodowych należy wziąć pod uwagę delikatną strukturę lampy, wykonaną z tworzyw sztucznych. Zbyt długie polerowanie w jednym miejscu może powodować przegrzanie, a co za tym idzie zniszczenie powierzchni lampy. Reflektory samochodowe mogą być pielęgnowane za pomocą specjalnej ściereczki, gąbki lub maszyny polerskiej. Ilość pasty polerskiej powinna być dostosowana do kondycji lampy. Kosmetyk powinien być rozłożony równomiernie tak, aby docierał w każdy zakamarek lampy.  

Dlaczego polerowanie lamp samochodowych jest ważne? 

Polerowanie lamp wpływa na wygląd samochodu. Każdy właściciel auta chce, aby pojazd prezentował się dobrze w każdej sytuacji. Reflektory samochodowe, a zwłaszcza lampy przednie decydują o tym, jakie auto robi wrażenie. Regeneracja reflektorów jest uzasadniona również z innego powodu. Zmatowienie reflektorów samochodowych wpływa na zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy. Przednie lampy wpływają na widoczność, a ich stan decyduje o ilości przepuszczanego światła. Im większy poziom zmatowienia, tym gorsza widoczność na drodze. Regeneracja reflektorów wpływa nie tylko na większą widoczność kierowcy, ale także ułatwia dostrzeżenie samochodu przez innych użytkowników ruchu. 

Samochód to narzędzie służące nie tylko wygodzie człowieka. Ma spełniać również najważniejszą funkcję, a mianowicie zapewnienie bezpieczeństwa. Polerowanie lamp samochodowych to proces, który warto wykonywać regularnie. Samochód nie tylko będzie prezentował się dobrze, ale również zapewni widoczność w każdej sytuacji. 

 Artykuł sponsorowany