Zespoły

Jeśli jesteś członkiem aktywnego zespołu kameralnego - przyślij nam zdjęcie i opis a zamieścimy je bezpłatnie w tym dziale.
Nasz adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Utworzony został w 1982 roku przez czterech amerykańskich waltornistów grających w renomowanych orkiestrach europejskich. Członkowie Kwartetu zdobywali nagrody na międzynarodowych konkursach solistycznych w Europie i Ameryce Północnej.

American Horn Quartet

Czytaj więcej...

Kwartet powstał w 1993 roku z inicjatywy waltornistów Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Początkowo w skład zespołu wchodzili: Antoni Słota - długoletni pierwszy waltornista Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Stefan Grzegorzek, Joachim Nowak - twórca wielu aranżacji dla kwartetu oraz Jerzy Ślęzak. W obecnym składzie Śląski Kwartet Waltorniowy koncertuje od 2003 roku, a w jego skład wchodzą absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej i zarazem muzycy Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Śląski Kwartet Waltorniowy
Czytaj więcej...

Młodych, ale doświadczonych muzyków orkiestrowych połączyła pasja, entuzjazm i chęć stworzenia czegoś odmiennego od ich codziennej pracy. Czterej waltorniści na codzień są członkami sekcji waltorni w Orkiestrze Filharmonii Krakowskiej. Kwartet to eksplozja nowych pomysłów, możliwości i witalności – eksponuje nowe podejście do brzmienia wykorzystując jednocześnie spuściznę setek lat. Jednorodne, matowe brzmienie tak charakterystyczne dla sekcji rogów w orkiestrze - w kwartecie wzbogacone jest przez wykorzystanie pełnego spektrum możliwości brzmieniowych i technicznych instrumentu.

Cracow Horn Quartet. Od lewej: Marek Gumiela, Artur Tyński, Paweł Dziewoński, Adam Kozłowski
Czytaj więcej...

Kwartet waltorniowy z Torunia w składzie:  Robert Józefowicz, Janusz Stanecki, Michał Szczerba i Andrzej Sekuła współpracuje ze sobą od 2007 roku. Waltorniści są etatowymi muzykami - solistami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz absolwentami i studentami akademii muzycznych: w Bydgoszczy (R.Józefowicz i J.Stanecki), w Gdańsku  (M.Szczerba) a także Hochschule für Musik w Weimarze i Saarbrücken (A.Sekuła).

Image
Czytaj więcej...

Kwartet Waltorniowy Mazo ma w swoim repertuarze szereg interesujących pozycji. W zależności od rodzaju koncertu: kameralny, symfoniczny czy też szkolny, wykonuje muzykę kompozytorów baroku, klasyków wiedeńskich lub przedstawicieli romantyzmu. Fugi i chorały J.S.Bacha w aranżacji na 4 rogi, uwertury W.A.Mozarta czy Konzertstuck R.Schumanna to najczęściej wykonywane utwory Kwartetu Mazo.


Mazo Horn Quartet
Czytaj więcej...

Hornet Quartet to zespół, który powstał w wyniku kilkuletniej przyjaźni waltornistów młodego pokolenia. Tworzą go muzycy etatowi i współpracownicy orkiestr symfonicznych w Polsce: Gabriel Czopka, Michał Szczerba, Łukasz Łacny oraz Piotr Kowalski.  Jako kwartet współtworzą również sekcję waltorniową orkiestry Pan European Philharmonia. Wspólnym celem zespołu jest praca nad jednolitym brzmieniem oraz jak najwyższą jakością artystyczno-wykonawczą. Zależy im również na rozpropagowaniu instrumentu, jakim jest róg. Otwarci na wszelkiego rodzaju nowe, awangardowe podejście do muzyki kameralnej. Ich repertuar obejmuje głównie klasyczną muzykę współczesną, rozrywkową oraz filmową. Współpracują z kompozytorami oraz aranżerami młodego pokolenia Jankiem Stokłosą czy Pawłem Pudło.

Hornet Quartet
Czytaj więcej...

BSA Horn Quartet to zespół powstały pod koniec 2016 roku, z inicjatywy jego członków mieszkających w Bursie Szkół Artystycznych w Opolu (stąd też wzięła się nazwa). Waltorniści to uczniowie mgr Piotra Wczaska, uczęszczający do PSM I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu. Kwartet prowadzi działaność pod okiem ich pedagoga.

>BSA Horn Quartet
Czytaj więcej...

HornTastic Quartet powstał w 2020 roku w wyniku wieloletniej przyjaźni i chęci wspólnego tworzenia muzyki. Jest to pierwszy w Polsce zespół waltorniowy tworzony przez same kobiety. Funkcjonuje w składzie: Joanna Wydmuch, Edyta Chmielewska, Natalia Kawecka oraz Anna Baran.

HornTastic Quartet
Czytaj więcej...

Pięciu wspaniałych muzyków i wirtuozów. Posiadając międzynarodową reputację jednego z najpopularniejszych zespołów dętych blaszanych, z pewnością zapracowali na tytuł "najsłynniejszego kwintetu blaszanego na świecie".


Canadian Brass

Czytaj więcej...

Zespół Ensemble de Narol powstał z inicjatywy Tytusa Wojnowicza oraz z przemożnej chęci kameralnego muzykowania jego członków. Liczne i wieloletnie kontakty towarzyskie muzyków tworzących zespół, powodują że porozumienie w sprawach artystycznych jest szybkie i naturalne.

Ensemble de Narol

Czytaj więcej...

Zespół instrumentów dętych blaszanych Chamber Brass, tworzą muzycy soliści czołowych polskich orkiestr: Sinfonia Varsovia i Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie. Kwintet dokonał nagrania pierwszej w kraju płyty na taką obsadę instrumentalną.

Image

Czytaj więcej...

Cracow Brass Quintet powstał w 2002 roku i działa w oparciu o tradycję takich kwintetów, jak Canadian Brass Quintet, Empire Brass Quintet czy London Brass. Zespół tworzą młodzi muzycy pracujący na stałe w Filharmonii Krakowskiej i NOSPR w Katowicach.

Cracow Brass Quintet
Czytaj więcej...

Kwintet Instrumentów Dętych Varsovia Nova powstał w 1982 roku. Dwa lata poźniej zdobył 1. Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu. W obecnym składzie zespół działa od roku 1990, kiedy to jej członkowie współtworzyli grupę dętą Polskiej Filharmonii Kameralnej Wojciecha Rajskiego.

Varsovia Nova

Czytaj więcej...

Philharmonia Quintet to kwintet dęty związany z Filharmonią im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, działający obecnie pod egidą Stowarzyszenia Artystycznego Horizon. Tworzą go czołowi instrumentaliści orkiestry Filharmonii.

Philharmonia Quintet

Czytaj więcej...

Kwintet dęty PAU-PA-RAU połączyła miłość do kameralistyki. Celem powstania zespołu była alternatywa dla szarej codzienności polskiego muzyka orkiestrowego, wspólne tworzenie sztuki poprzez kameralne muzykowanie oraz wydobycie na światło dzienne perełek muzyki kameralnej dotyczącej instrumentów dętych, której tak bardzo brak w polskich salach koncertowych. Słowem – wszystko to, co trudno znaleźć w filharmoniach.

Image
Czytaj więcej...

Lubomir Jarosz, Henryk Kowalewicz i Zoltan Kiss założyli trio instrumentów dętych blaszanych będąc jeszcze uczniami liceum muzycznego w Warszawie. Nazwę Warsaw Brass Trio przyjęli w 2003 roku.
Warsaw Brass Trio
Czytaj więcej...

Zespół Time for Brass powstał w roku 2002 przy PSM I i II stopnia im. J. Zarębskiego w Inowrocławiu. Jego założycielem i opiekunem jest Barbara Świeczkowska. Pierwotnie jako kwartet, od września 2006 kwintet instrumentów dętych blaszanych zdobywa dużą popularność wśród publiczności.

Time for Brass

Czytaj więcej...

Kwintet instrumentów dętych blaszanych Hevenement powstał w grudniu 2009 roku w murach Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mielcu z inicjatywy waltornisty - Kamila Pezdy. Repertuar zespołu opiera się głównie na muzyce rozrywkowej, a wykonują go muzycy w składzie: Wojciech Szela, Maciej Fijałkowski, Kamil Pezda, Paweł Wilk i Mateusz Skrzypek.


hevenement

Zespół powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego, Sławomira Gołaszewskiego i Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof Banan Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Zespół Armia z waltornistą - Krzysztofem "Bananem" Banasikiem

Czytaj więcej...

Zespół The Stylacja powstał w 2002 roku w Łodzi, a jego skład to siedemiu muzyków (saksofon, puzon, waltornia, trąbka, gitara, bas, perkusja) i wokalistka.

The Stylacja

Czytaj więcej...

Muzykę zespołu Gadająca Tykwa trudno zaliczyć do jakiegoś konkretnego nurtu. Jest etniczna, ale wszystkie kompozycie są autorskie. Jej charakter określają egzotyczne instrumenty - ich ograniczone skale i brzmienie tworzą specyficzny klimat.

Gadająca Tykwa

Czytaj więcej...

Początki Orkiestry Dętej w Łubnicach sięgają lat siedemdziesiątych XIX wieku, gdzie według wspomnień przekazywanych z pokolenia na pokolenie właśnie wtedy niejaki Wojciech Polus z Koloni Dzietrzkowice założył w Łubnicach zespół.

OSP Łubnice
Czytaj więcej...

Początki zespołu sięgają daty 1 kwietnia 1954, kiedy to została zawiązana górnicza orkiestra dęta. Organizację i prowadzenie zespołu powierzono Janowi Józefiakowi. Początki orkiestry były szczególnie trudne: brakowało instrumentów i nut a próby odbywały się w sali zebrań brykietowni w Marantowie.

Orkiestra Dęta KWB Konin SA

Czytaj więcej...

Orkiestra założona i prowadzona od 1 kwietnia 1988 roku przez Wiesława Olejniczaka. Odbyła wiele podróży koncertowych i koncertowała w takich krajach jak: Austria, Czechy, Francja, Grecja, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Watykan, Węgry czy Włochy.

Krakowska Orkiestra Staromiejska

Czytaj więcej...

Reklama