W dniu 19.02.2021 odbędzie się V Regionalne Spotkanie Waltornistów  Etiuda 2021.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczna edycja odbędzie się w formie zdalnej.

W Spotkaniu mogą brać udział soliści - dzieci i młodzież ucząca się gry na waltorni w szkołach muzycznych II stopnia regionu śląskiego. Na zaproszenie organizatorów możliwy jest udział uczestników z innych regionów kraju.

Uczestnicy Spotkania klasyfikowani będą w dwóch kategoriach:

  • I grupa – uczniowie klas I-III/II st.
  • II grupa i uczniowie klas IV-VI/II st. 

Zgłoszenie do Spotkania odbywa się poprzez przesłanie wiadomości e-mail na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 31.01.2021.

E-mail powinien zawierać następujące dane:

  • Imię i nazwisko uczestnika
  • Data urodzenia i rok nauki
  • Klasa
  • Imię i nazwisko pedagoga
  • Wykonany repertuar (autor, zbiór, numer etiudy itp.)
  • e-mail kontaktowy

Nagrania materiału konkursowego (dwóch dowolnie wybranych etiud o zróżnicowanych problemach technicznych, dobranych do aktualnych możliwości wykonawczych uczestnika etiud) należy dokonać za pomocom kamery video, telefonu komórkowego lub innego urządzenia równoważnego rejestrującego obraz i dźwięk. Nagrania należy dokonać w poziomie kadrując obraz w taki sposób, aby widoczna była sylwetka grającego przy zachowaniu marginesów od góry oraz z lewej i prawej strony. Odległość kamery od grającego ok. 2-3 metry. Format nagrania: plik mp4, mov lub równoważny w możliwie wysokiej jakości. Nie dopuszcza się montażu. Nagranie powinno zawierać prezentację całego repertuaru w jednym ujęciu – bez cięcia.

Plik z prezentacją opisany imieniem i nazwiskiem uczestnika należy przesłać za pomocą dowolnego kanału (Wetranfer, Google Drive, One Drive, iClound lub równoważnego) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 19.02.2021.

Prezentacje zostaną ocenione przez Jury składające się ze wszystkich nauczycieli uczniów biorących udział w Spotkaniu. Przewodniczącym Jury jest dr hab. Damian Walentek, prof. AM w Katowicach.

Szczegóły w Regulaminie dostępnym poniżej

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (2020_02_RSW.pdf)Regulamin RSW 2020PDF105 kB27