W dniach 21-25.08.2017 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Opolu odbyła się IX edycja Letniej Akademii Instrumentów Dętych Blaszanych - Summer Brass Academy. Serwis waltornia.pl objął imprezę patronatem medialnym.


Wykładowcami w Klasie Waltorni byli: dr hab. Damian Walentek (Akademia Muzyczna Katowice, NOSPR Katowice), mgr János Benyus (Opera Narodowa w Budapeszcie), mgr Igor Szeligowski (Akademia Muzyczna Poznań, TW-ON Warszawa), mgrTomasz Kuboń - zespoły kameralne (TW-ON Warszawa).

W warsztatch uczestniczyło 16 młodych waltornistów z całej Polski. Każdy miał zagwarantowane przynajmniej jedno 45 minutowe zajęcie z każdym z wykładowców oraz udział w jednym z trzech dużych zespołów instrumentów dętych blaszanych. Dzień rozpoczynał się od rozgrzewki w formie zaproponowanej przez każdego z wykładowców. Zajęcia indywidualne obejmujące pracę nad gamami, etiudami, utworami solowymi oraz warsztatem, przeplatane były próbami w zespołach kameralnych. Efekty tej pracy można było ocenić podczas koncertu zespołów w plenerze Filharmonii Opolskiej w dniu zakończenia warsztatów.

Summer Brass Academy w Opolu to nie tylko zajęcia indywidualne i zespołowe ale także cykl wykładów wybitnych instrumentalistów i pedagogów na temat grania i szeroko pojętej edukacji, wystawy instrumentów i akcesoriów z możliwością praktycznego testowania. To także wydarzenia mniej oficjalne, jak wspólny grill...

Jednym słowem, to doskonały czas i miejsce, by łącząc zabawę i naukę przygotować się do kolejnego roku szkolnego czy akademickiego.

Zobacz zdjęcia z warsztatów w naszej Galerii zdjęć.