W dniach 4-6.04.2016 odbył się w Opolu III Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.

Sukcesy odnieśli młodzi waltorniści:


Szkoły muzyczne I stopnia





Szkoły muzyczne II stopnia

Szymon Krupa Paweł Kubielas
III Nagroda
Szymon Krupa Paweł Kubielas

puste Bartosz Maciążek Szymon Pelc Paweł Pełka
Wyróżnienie
Michał Kropidłowski Bartosz Maciążek Szymon Pelc Paweł Pełka

GRATULUJEMY!
Laureatów (1. 2. 3. Nagrody, Wyróżnienia) prosimy o nadesłanie zdjęć i biografii celem publikacji w naszym serwisie. Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kompletna lista Nagród i Wyróżnień:


Grand Prix:
Adrian Żachowski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku

Laureaciu konkursu wśród uczniów szkół muzycznych I stopnia:

I miejsce:
Dawid Kotowicz – Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku
Kamil Rybaczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wojciecha Kilara w Wodzisławiu Śląskim
Bartłomiej Kiecana – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Andrzeja Cwojdzińskiego w Tomaszowie Lubelskim
Eryk Skrzypczak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie
Karol Gańczarczyk – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej

II miejsce:
Kacper Dawlewicz – Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Szczecinku
Artur Jantos – Gminna Szkoła Muzyczna I stopnia w Kluczborku

III miejsce:
Antoni Giza – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Marcin Wawrzyniak – Zespół Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile
Bartosz Kunert – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku

Wyróżnienia:
Dawid Lukasczyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Opolskich
Martyna Jamrozik – Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Strzelcach Opolskich
Karol Golema – Szkoła Muzyczna im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu
Mateusz Zimnik – Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach
Klaudia Gacka – Gminna Szkoła Muzyczna I stopnia w Kluczborku
Szymon Lipczyński – Szkoła Muzyczna I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocawiu
Krzysztof Błażejewski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie


Laureaciu konkursu wśród uczniów szkół muzycznych II stopnia:

I miejsce:
Jakub Langrzyk – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku

II miejsce:
Bartosz Jałowiecki – Państwowa Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Marek Drescher – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Sebastian Beier – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
Eryk Mencner – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach
Cezary Sagan – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Stalowej Woli

III miejsce:
Bartosz Pawłowski – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Jakub Piekutowski – Państwowa Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Sławomir Polka-Przeworski – Ogólnokształcaca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Szymon Krupa – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
Mateusz Pytel – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
Paweł Kubielas – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
Mateusz Markiewicz – Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.Oskara Kolberga w Szczecinku

Wyróżnienia:
Wojciech Giłka – Szkoła Muzyczna I i II stopnia im.Oskara Kolberga w Szczecinku
Michał Sinkowski – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Szymon Pelc – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Paweł Pełka – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Fabian Kurpiela – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
Stanisław Ignac – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
Dominik Łukaszczyk – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Marcel Bich – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu
Krzysztof Pyrkosz – Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
Kamil Pasikowski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie
Michał Kropidłowski – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie
Karol Chudzik – Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie
Kamil Jurkiewicz – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Bartosz Maciążek – Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Biografie