Stanisław Pietrzik
W latach 1999-2003 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. J. Garści w Lublińcu, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie trąbki mgr Tomasza Onyska. W roku 2003 rozpoczął naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie, zmieniając instrument główny na tubę. Przez pierwsze dwa lata jego nauczycielem był mgrTadeusz Piaszczyk, a później aż do ukończenia PSM II st.(maj 2008) - mgr Łukasz Gwóźdź. Od 2008 roku jest studentem AM w Krakowie w klasie tuby as. Jakuba Urbańczyka.

Do największych jego sukcesów można zaliczyć występ solowy orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej na Koncercie Dyplomantów (4 kwietnia 2007 roku), koncerty z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Śląską, z Orkiestrą Symfoniczną „Akademii Beethovenowskiej" oraz współpraca z Filharmonią Krakowską. Od września 2009 do lutego 2010 pracował w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera na stanowisku muzyk - tubista. Jest również członkiem Jasnogórskiego Oktetu Dętego (od 2006 roku) oraz kwintetu blaszanego „Silesia Brass” z którym współpracuje od pazdziernika 2009 roku.

Uczestniczył w wielu festiwalach i konkursach muzycznych. Ważniejsze osiągnięcia:
  • Wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Instr. Dętych Blaszanych im. L. Lutaka, Kraków 2005
  • 3. Nagroda w V Międzynarodowym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych, Mielec 2006
  • II etap VI Międzynarodowego Konkursu Instrumenty Dęte, Jastrzębie Zdrój 2006
  • III Miejsce w VII Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych, Szczecin 2009

    Przez trzy ostatnie lata nauki w PSM II st grał w szkolnym zespole prowadzonym przez pana Marka Piątka - septecie instrumentów dętych blaszanych z którym często koncertuje i bierze udział w licznych konkursach zdobywając czołowe miejsca, m.in.:
  • 2. Nagroda w V Międzynarodowym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych, Mielec 2006
  • 1. Nagroda w VI Międzynarodowym Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych, Mielec 2007
  • punktację 24,55 w Makroregionalnych Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych II stopnia, Tarnowskie Góry 2007
  • 1. Nagroda w VII Festiwalu Inst. Dętych Blaszanych, Mielec 2008