Image
Niemiecki waltornista - urodził się  17 października 1931 w Hamburgu.  Naukę gry na waltorni rozpoczął w wieku dwunastu lat. Jego nauczycielem był Albert Doescher.

W wieku  piętnastu lat grał już w Hamburg State Opera. Jako solista występował wtedy grając  1. Koncert na róg Ryszarda Straussa. W roku 1949 został 1. waltornistą Städtischen Orchester Düsseldorf. Pracował tam przez 15 lat. W 1956 roku zdobył pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Monachium (ARD). Seifert był również nauczycielem w  Robert-Schumann-Hochschule w Düsseldorfie. W latach od 1964 do 1996 był solo waltornistą Filharmonii Berlińskiej. Od 1961 roku był również członkiem orkiestry Richard-Wagner-Festspiele w Bayreuth. W swojej karierze wykonał on około stu razy partię solo waltorni Siegfried Horn Call w operze Zygfryd z tetralogii Pierścień Nibelunga Ryszarda Wagnera.

Od 1970 do 2003 wykładał w Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie oraz w Akademii Orkiestry Filharmonii Berlińskiej. W latach 2005-2006 grał w Liceu-Theater w Barcelonie. Od sierpnia 2006 roku był solo waltornistą Singapore Symphony Orchestra.
źródło: wikipedia.de
tłumaczenie: Krzysztof TomczykR.Schumann: Konzertstück für 4 hörner, cz.1 - demo

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Share selected track on FacebookShare selected track on TwitterShare selected track on Google Plus
G.Seifert - Wagner: Horn Call - demo.mp3

Translator

Reklama

ReklamaReklama