Warto wiedzieć

Zajmując się profesjonalnym przygotowaniem scen, konieczne jest zadbanie o wysoką jakość - zarówno oświetlenia, jak i nagłośnienia. Często wydaje się to stosunkowo mało istotne, jednak w rzeczywistości te elementy kluczowy wpływ na odbiór widowiska. Odpowiedni dobór sprzętu jest w stanie zaważyć o pozytywnym lub negatywnym odbiorze spektaklu, jaki odbywa się na scenie. Jeżeli decydujesz się na organizację takiego przedsięwzięcia, dobrze jest najpierw przygotować się odpowiednio, a dopiero później odwiedzić sklep muzyczny.

Czytaj więcej...

Wyjazd na koncert ulubionej gwiazdy zawsze wiąże się z wielkimi emocjami. W atmosferze gorączkowych przygotowań warto zachować trzeźwość umysłu i zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu do innego miasta czy poza granice kraju. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, aby z wyjazdu przywieźć ze sobą wyłącznie dobre wspomnienia.

Czytaj więcej...

Troska o akustykę pomieszczeń kojarzy się głównie z halami koncertowymi i studiami nagraniowymi. Jednak materiały służące do rozpraszania i pochłaniania dźwięku, takie jak panele akustyczne znajdują zastosowanie również w wielu innych miejscach. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym, jak działają i jakie znajdują zastosowania.

Czytaj więcej...

Zbliżają się urodziny twojego przyjaciela, a ty nie masz pomysłu na dobry prezent? Nie wiesz co kupić swojej drugiej połówce na rocznicę? A może zbliżają się święta i nie chcesz wybierać bezwartościowych rzeczy, które chwilę po rozpakowaniu trafią do kosza? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów!

Czytaj więcej...

Zasady sporządzania umowy pożyczki określają przepisy kodeksu cywilnego, natomiast udzielanie kredytów reguluje ustawa o prawie bankowym. Zaciągając kredyt, klient powinien korzystać z udostępnionego mu finansowania w taki sposób, w jaki nakazują mu warunki umowy. Kwota kredytu musi zostać przez niego spłacona wraz z odsetkami oraz prowizjami, o których również muszą znaleźć się informacje w dokumencie umowy – zawsze sporządzonej na piśmie, nawet jeśli kwota kredytu jest niewielka. Tymczasem przepisy kodeksu cywilnego nie określają formy zawarcia umowy dla pożyczek udzielanych na niewielkie kwoty – jeśli nie przekraczają one 1000 zł, umowa może mieć formę ustną. 

Kredyty inwestycyjne z banku

PieniądzeKredyty inwestycyjne udzielane są firmom w konkretnym przeznaczeniu, a kredytobiorca musi wykazać, że nie przeznaczył tych środków na inne cele. Warto przy tym wspomnieć, że przeznaczenie kredytu inwestycyjnego jest zawsze wyraźnie zaznaczone w umowie kredytowej. Przykładem inwestycji, w przypadku których firmy mogą starać się o udzielenie takiej formy finansowania, może być chociażby zakup nieruchomości, remont, zakup maszyn, oprogramowania czy licencji. Jednakże pozytywna decyzja kredytowa wymaga odpowiedniej zdolności kredytobiorcy – banki weryfikują m.in. historię w BIK i innych biurach informacji gospodarczej.

Prywatne pożyczki inwestycyjne

Podobnie jak kredyty inwestycyjne, prywatne pożyczki inwestycyjne udzielane są firmom do realizacji przedsięwzięć, które doprowadzą do pomnożenia kapitału przedsiębiorstwa. Niemniej jednak sposobu weryfikacji wniosków klientów nie reguluje prawo, ani nie podlega on kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Tym samym w przypadku prywatnych pożyczek inwestycyjnych istnieje większa dowolność ustalania standardów analizy zdolności, a co za tym idzie często jest ona mniej rygorystyczna od procedur banków.

Prywatne pożyczki inwestycyjne okazują się więc dobrą alternatywą dla startupów, a także innych przedsiębiorstw, które nie mogą wykazać imponujących obrotów.

Interesującą ofertę prywatnych pożyczek inwestycyjnych można znaleźć m.in. w CFH.

Artykuł zewnętrzny

Oto korespondencja, która przyszła do nas niedawno:

Niejaki Alan Wiltshire, właściciel strony hornsaplenty.com (obecnie strona jest od kilku dni zawieszona, prawdopodobnie z powodu zaległości w opłatach hostingowych) nie odpowiada na maile, telefony i jakiekolwiek próby kontaktu. Budynek pod adresem, w którym miał siedzibę jest wystawiony na sprzedaż od kilku miesięcy. Był to swego rodzaju komis waltorniowy - ja wysłałem mu swojego Holtona i czarę Schmida. Oprócz mnie na razie udało nam się zebrać w sumie 8 poszkodowanych osób, ale obstawiam, że może ich być nawet 3-4 razy tyle, bo ostatnia ofiara, która się zgłosiła pochodzi z grudnia 2017!

Czytaj więcej...

Obecnie w wirtualnej przestrzeni jest cała masa stron, na których możesz słuchać piosenek, których tylko zapragniesz. Odnajdziesz tam najnowsze utwory ulubionych wykonawców czy też wszystkie największe hity ostatnich lat. Jednak słuchać ich możesz tylko wtedy kiedy masz w danej chwili połączenie z Internetem. Jeśli nie masz takiej możliwości to jest to utrudnione. Jednak teraz, dzięki pojawieniu się serwisu mp3youtube.pl możesz zawsze mieć dostęp do piosenek, które lubisz słuchać. Wystarczy, że skorzystasz z tego serwisu i pobierzesz pliki na telefon komórkowy.

Czytaj więcej...

Kobiece poradniki są znane od lat - zarówno te w formie papierowej, jak i elektronicznej. Jeśli chodzi o poradniki dla panów, rzecz prezentuje się nieco inaczej. Przyjęło się, że panowie rzadziej szukają porad niż panie, przez co liczba atrakcyjnych artykułów na męskie tematy jest mniejsza. Niemniej, panowie interesują się blogami dla mężczyzn i często na nie zaglądają. Z jakiego powodu?

Czytaj więcej...

Możliwość posłuchania muzyki symfonicznej na żywo jest nie lada atrakcją dla każdego melomana. Koncerty Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej od lat przyciągają tłumy miłośników przepięknych dźwięków, płynących prosto z najlepszych instrumentów. Jak dotrzeć na koncert Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej z Polski?

Czytaj więcej...