Warto wiedzieć

Zajmując się profesjonalnym przygotowaniem scen, konieczne jest zadbanie o wysoką jakość - zarówno oświetlenia, jak i nagłośnienia. Często wydaje się to stosunkowo mało istotne, jednak w rzeczywistości te elementy kluczowy wpływ na odbiór widowiska. Odpowiedni dobór sprzętu jest w stanie zaważyć o pozytywnym lub negatywnym odbiorze spektaklu, jaki odbywa się na scenie. Jeżeli decydujesz się na organizację takiego przedsięwzięcia, dobrze jest najpierw przygotować się odpowiednio, a dopiero później odwiedzić sklep muzyczny.

Czytaj więcej...

Jan Brzechwa to nie tylko autor utworów dla dzieci, lecz także tłumacz z języka rosyjskiego, satyryk oraz adwokat specjalizujący się w prawie autorskim. Mimo iż większość z nas zna go jako autora Kaczki Dziwaczki i paru innych rymowanek, to jego dorobek literacki jest znacznie szerszy.

Czytaj więcej...

Kolektory słoneczne to doskonały wybór dla wszystkich osób, które chciałyby korzystać z energii słonecznej.

  1. Czym różnią się kolektory od paneli słonecznych?
  2. Jak działają kolektory słoneczne?
  3. Czy to rozwiązanie ma jakieś wady?

Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, powinieneś poznać podstawowe różnice pomiędzy panelami fotowoltaicznymi a kolektorami, szczególnie że wiele osób je ze sobą myli.

Czytaj więcej...

Wyjazd na koncert ulubionej gwiazdy zawsze wiąże się z wielkimi emocjami. W atmosferze gorączkowych przygotowań warto zachować trzeźwość umysłu i zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu do innego miasta czy poza granice kraju. Sprawdź, o czym powinieneś pamiętać, aby z wyjazdu przywieźć ze sobą wyłącznie dobre wspomnienia.

Czytaj więcej...

Troska o akustykę pomieszczeń kojarzy się głównie z halami koncertowymi i studiami nagraniowymi. Jednak materiały służące do rozpraszania i pochłaniania dźwięku, takie jak panele akustyczne znajdują zastosowanie również w wielu innych miejscach. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym, jak działają i jakie znajdują zastosowania.

Czytaj więcej...

Zbliżają się urodziny twojego przyjaciela, a ty nie masz pomysłu na dobry prezent? Nie wiesz co kupić swojej drugiej połówce na rocznicę? A może zbliżają się święta i nie chcesz wybierać bezwartościowych rzeczy, które chwilę po rozpakowaniu trafią do kosza? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów!

Czytaj więcej...

Zasady sporządzania umowy pożyczki określają przepisy kodeksu cywilnego, natomiast udzielanie kredytów reguluje ustawa o prawie bankowym. Zaciągając kredyt, klient powinien korzystać z udostępnionego mu finansowania w taki sposób, w jaki nakazują mu warunki umowy. Kwota kredytu musi zostać przez niego spłacona wraz z odsetkami oraz prowizjami, o których również muszą znaleźć się informacje w dokumencie umowy – zawsze sporządzonej na piśmie, nawet jeśli kwota kredytu jest niewielka. Tymczasem przepisy kodeksu cywilnego nie określają formy zawarcia umowy dla pożyczek udzielanych na niewielkie kwoty – jeśli nie przekraczają one 1000 zł, umowa może mieć formę ustną. 

Czytaj więcej...

Oto korespondencja, która przyszła do nas niedawno:

Niejaki Alan Wiltshire, właściciel strony hornsaplenty.com (obecnie strona jest od kilku dni zawieszona, prawdopodobnie z powodu zaległości w opłatach hostingowych) nie odpowiada na maile, telefony i jakiekolwiek próby kontaktu. Budynek pod adresem, w którym miał siedzibę jest wystawiony na sprzedaż od kilku miesięcy. Był to swego rodzaju komis waltorniowy - ja wysłałem mu swojego Holtona i czarę Schmida. Oprócz mnie na razie udało nam się zebrać w sumie 8 poszkodowanych osób, ale obstawiam, że może ich być nawet 3-4 razy tyle, bo ostatnia ofiara, która się zgłosiła pochodzi z grudnia 2017!

Czytaj więcej...

Możliwość posłuchania muzyki symfonicznej na żywo jest nie lada atrakcją dla każdego melomana. Koncerty Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej od lat przyciągają tłumy miłośników przepięknych dźwięków, płynących prosto z najlepszych instrumentów. Jak dotrzeć na koncert Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej z Polski?

Czytaj więcej...

Reklama