Kategoria TRĄBKA
1. NAGRODA
4.000,- zł
Piotr Nowak
2. NAGRODA
2.000,- zł
Ostap Popovych
3. NAGRODA
1.000,- zł
Aleksander Kobus
WYRÓŻNIENIE
po 500,- zł
Sylwester Poks i Paweł Tuliński
Kategoria PUZON
1. NAGRODA
4.000,- zł
Wojciech Prokopowicz
2. NAGRODA
nie przyznano
3. NAGRODA
ex aequo po 1.000,- zł
Andrzej Tkaczyk i Bartłomiej Witek
WYRÓŻNIENIE
po 500,- zł
Mateusz Kupski, Krzysztof Mencner i Szymon Wojdak
Kategoria TUBA
1. NAGRODA
nie przyznano
2. NAGRODA
ex aequo po 2.000,- zł
Stanisław Pietrzik i Jakub Sznajder
3. NAGRODA
nie przyznano
WYRÓŻNIENIE
500,- zł
Mateusz Ochrym
GRATULUJEMY !
Laureatów Nagród i Wyróżnień prosimy o przesłanie biografii i zdjęć na adres waltornia.pl, celem opublikowania na stronie.
Finaliści w kategorii "Waltornia":
Paulina Chudzyńska
Krzysztof Danielak
Piotr Kowalski
Sylwia Majchrzak
Łukasz Mazurkiewicz
Stanisław Przygoda
Włodzimierz Reif
Adrian Szlęk
Wawrzyniec Szymański
Adam Weber
Róg
I etap
1. Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert Es-dur nr 2 KV 417
2. Marcel Bitsch – Variations sur une chanson francaise
lub
Eugène Bozza – Chant lointain
lub
Jean Francaix – Divertimento (cz.1 i 2)
lub
Paul Dukas –Villanelle
II etap
1. Ryszard Strauss – Koncert Es-dur op.11 (utwór wykonywany z pamięci)
2. Bernard Kroll – Laudatio
lub
Sigurd Berge – Hornlokk
lub
Georges Barboteau – 5 pieces poétique (1972) (trzy części do wyboru)
Trąbka
I etap
1. Bohuslav Martinu – Sonatina
2. Eugene Bozza – Rustiques
lub
Marcel Bitsch – Cztery wariacje na temat D. Scarlattiego
lub
Artur Honegger – Intrada
lub
Georg Enescu – Legenda
lub
Wassily Brandt – Konzertstück nr 1 f-moll
lub
Heinrich Sutermeister – Gavotte de Concert
lub
Jean Francaix – Sonatina
II etap
1. Giuseppe Tartini – Koncert D-dur (utwór wykonywany z pamięci)
2. Andre Jolivet – Concertino
lub
Henri Tomasi – Koncert (cz. 1)
lub
Robert Planel - Koncert na trąbkę
Puzon
I etap
1. Eugène Bozza – Ballade
2. J. M. Defaye – A La manniere de Schumann
lub
J. M. Defaye - A La manniere de Debussy
lub
Zygmunt Stojowski - Fantazja
lub
Frank Martin - Ballade
lub
J. Guy Ropartz - Piece en Mi bemol mineur
II etap
1. Georg Christoph Wagenseil - Concerto (utwór wykonywany z pamięci)
2. Jan Koetsier - Sonatina
lub
Stjepan Sulek - Sonata "Vox Gabrielli“
lub
Jiří Pauer - Trombonetta
Tuba
I etap
1. Eric Ewazen - Concerto cz.1
2. Jean Francaix - Petite valse européenne
lub
Jiří Pauer - Tubonetta
lub
Trygve Madsen - Sonata cz. 1 i 2
lub
Jacques Casterede - Sonatina cz. 1 i 2
II etap
1. Ralph Vaughan Williams - Concerto (utwór wykonywany z pamięci)
2. Erland von Koch - Monolog nr 9 for solo tuba
lub
Krzysztof Penderecki – Capriccio
lub
William Kraft - Encounters II