W dniach 28.04 - 1.05.2017 odbył się w Brnie (Czechy) XI Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych. Konkurs przewidywał trzy kategorie wiekowe:
  • 1. kategoria - do ukończenia szkoły średniej,
  • 2. kategoria - 1-3 rok studiów
  • 3. kategoria - 4-5 rok studiów i starsi

Sukcesy odnieśli młodzi polscy waltorniści:

1. kategoria - do ukończenia szkoły średniej
Patryk Tokarski    Szymon Krupa
2. Nagroda
Patryk Tokarski Szymon Krupa

puste
3. Nagroda
Marcin Sikorski

puste    puste
Wyróżnienia 1 st.
Łukasz Podłucki Mikołaj Gajdzis



2. kategoria - 1-3 rok studiów
Monika Całus
2. Nagroda
Monika Całus



3. kategoria - 4-5 rok studiów i starsi
Marcin Chrzanowski
3. Nagroda
Marcin Chrzanowski


G R A T U L U J E M Y !!!
Laureatów (1. 2. 3. Nagrody, Wyróżnienia) prosimy o nadesłanie zdjęć i biografii celem publikacji w naszym serwisie. Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Kompletna lista nagrodzonych oraz program w specjalności: waltornia


1. kategoria - do ukończenia szkoły średniej
 uczestnik punkty  nagroda
  
 Szabó Aranka  22.37  1. Nagroda
 Patryk Tokarski  21.87  2. Nagroda
 Szymon Krupa  21.39  2. Nagroda
 Marcin Sikorski  20.85  3. Nagroda
 Kryštof Koska  20.83  3. Nagroda
 Kovács Klára  20.77  Wyróżnienie 1 st. 
 Łukasz Podłucki  20.54  Wyróżnienie 1 st.
 Mikołaj Gajdzis  20.40  Wyróżnienie 1 st.
 Jana Žemličková  19.80  Wyróżnienie 2 st.
 Zuzana Meierová  19.50  Wyróżnienie 2 st.
 Eliška Zelenková  19.50  Wyróżnienie 2 st.
 Viktorie Frűhaufová  18.90  Finalista
 Vít Kolář  18.80  Finalista 
 Bartosz Maciążek  18.65  Finalista
 Szabolcsi Máté  18.57  Finalista
 Lajos Judit Brigitta  18.35  Finalista
 Františka Procházková   18.33  Finalista
 Łukasz Ogaza  18.29  Finalista



2. kategoria - 1-3 rok studiów
uczestnik  punkty   nagroda
  
 Hana Sapáková  23.47  1. Nagroda i Grand Prix
 Monika Całus  22.29  2. Nagroda
 Barbora Jedelská  21.40  3. Nagroda
 Márton Kóródi  20.22  Wyróżnienie 
 Megyery Marcell  20.14  Wyróżnienie 
 Jana Kiselová  20.05  Wyróżnienie 
 Michaela Kozojedová   19.90  Finalista
 Dorota Šimonová  19.82  Finalista 
 Jitka Koudelková  19.63  Finalista
 Chisako Bunya  19.45  Finalista
 Wiktor Tukaj  19.20  Finalista
 Kristýna Kočtářová  19.12  Finalista
 Lucie Havlíková  18.47  Finalista
 Anežka Václavíková  18.37  Finalista
 Žaneta Grygarová  17.73  Finalista
 Adrian Treffoń  17.59  Finalista



3. kategoria - 4-5 rok studiów i starsi
 uczestnik   punkty   nagroda 
 Ludmila Urbanová  23.00   1. Nagroda 
 Bagoly Dávid  19.83   3. Nagroda 
 Marcin Chrzanowski   19.34   3. Nagroda 
 Pavla Tichá  18.70   Wyróżnienie 
 Fanni Kata Győri  18.67   Wyróżnienie 
 Patricie Šmídová  17.90   Wyróżnienie 




1. Kategoria
1. Etap - utwór obowiązkowy:
    Georges Barboteau - Saisons (Automnet, Printemps)

2. Etap - utwór obowiązkowy:
    Tomaso Albinoni - Koncert B-dur (1. część)

do wyboru (jeden utwór w każdym etapie):
    Karl Matys - Koncert nr  2 (1. część)
    Camille Saint–Säens - Morceau de Concert (1. część)
    Eugene Bozza - En Irlande
    Jan Koetsier - Romance
    Franz Strauss - Nocturno
    Reinhold Gliere - Nocturno
    Franz Strauss - Fantazja op. 2
    Mojmír Bártek - Skelet
    František Škroup - Koncert
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 1 D-dur (1. część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 3 Es-dur (1. część)


2. Kategoria
1. Etap - utwór obowiązkowy:
    Paul Dukas - Villanelle pour Cor et Piano

2. Etap - utwór obowiązkowy:
    Johann Sebastian Bach - Suita nr  1 (Gigue, Courante)
    (materiał nutowy dostępny tutaj: Courante, Gigue)

do wyboru (jeden utwór w każdym etapie):
    Richard Strauss - Koncert nr 1 Es-dur op.11 (1. i 2. część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 2 Es-dur (1. i 2. część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr  4 Es-dur (1. i 2. część)
    František Antonín Rosetti - Koncert Es-dur (1. i 2. część )
    František Antonín Rosetti - Koncert d-moll (1. i 2. część )
    Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr  5 (1. i 2. część)
    Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr  7 (1. i 2. część)
    Ludwig van Beethoven - Sonata (1. i 2. część)
    Franz Strauss - Koncert op.8 (1. i 2. część)
    Emil Hlobil - Sonáta (1. i 2. część)
    Paul Hindemith - Sonata F-dur 1939 (1. i 2. część)
    Joseph Rheiberger - Sonata (1. i 2. część)
    Jane Vignery - Sonata (1. i 2. część)
    Kerry Turner - Sonata (1. i 2. część)


3. Kategoria
1. Etap - utwór obowiązkowy:
    Robert Schumann - Adagio und Allegro As-dur op.70

2. Etap - utwór obowiązkowy:
    Eugene Bozza - Sur les Cimes

do wyboru (jeden utwór w każdym etapie):
    Richard Strauss - Koncert nr  2 Es-dur (1. i 2. część)
    Reinhold Gliere - Koncert na róg (1. i 2. część)
    Jiří Pauer - Koncert (1. i 2. część)
    Oldřich Flosman - Koncert (1. i 2. część)
    Frigyes Hidas - Koncert (1. i 2. część)
    Christoph Förster - Koncert nr 1 Es-dur
    Christoph Förster - Koncert nr 2 Es-dur
    Johann Joachim Quantz - Koncert Es-dur
    Georg Philip Telemann - Koncert D-dur
    Anonymus - Koncert Es-dur

Poszukaj nut w dziale Darmowe nuty

Szczegóły na www.zestebrno.cz


Podziel się tą informacją, jeśli uważasz że jest ciekawa




Polecamy także:






Translator

Reklama