W dniach 1-2.06.2024 w Brnie (Czechy) odbył się XIV Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych - Kategoria Junior w specjalnościach:Konkurs Instrumentów Dętych w Brnie

  • waltornia
  • trąbka
  • puzon
  • tuba
  • fagot

 

Wyniki konkursu

 

Jury konkursu w specjalności waltornia przyznało następujące Nagrody i Wyróżnienia:

 

Grand Prix

Hana Molvová (CZ)

 

 

Kategoria Junior A


 1. Nagroda

Julian Merecki (PL)

 

2. Nagroda

Marie Klimešová (CZ)

 

3. Nagroda

Kateřina Nedomová (CZ)
Magdalena Součková (CZ)
Pavel Pawlica (CZ)

 

 

Kategoria Junior B


1. Nagroda

Bence Horváth (HU)

 

2. Nagroda

Ágoston Szomor (HU)
Wiktor Dzilne (PL)

 

3. Nagroda

Albert Příhoda (CZ)
Julie Vališová (CZ)

 

 

Kategoria Junior C


1. Nagroda

Lucie Vališová (CZ)

 

2. Nagroda

Oliver Bergl (CZ)

 

3. Nagroda

Vít Nedoma (CZ)
Denisa Holínová (CZ)

 

Wyróżnienie

Antonín Špalek (CZ)

 

 

Gratulujemy! Zdobywców Nagród i Wyróżnień prosimy o przesłanie zdjęć i biografii na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem publikacji na stronie waltornia.pl.

Konkurs odbył się w 4 kategoriach:

  • 1. Kategoria - 1 i 2 klasa liceum  muzycznego
  • 2. Kategoria - 3 i 4 klasa liceum muzycznego
  • 3. Kategoria - 1-3 rok studiów
  • 4. Kategoria - 4-5 rok studiów i muzycy profesjonalni

 

Program w specjalności waltornia:

1. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 1 D-dur KV 412 (1 część)

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Eugene Bozza - En Irlande

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • Antonio Vivaldi - Largo z Koncertu na 2 waltornie
  • František Škroup - Koncert B-dur
  • Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 Es-dur (2 część)
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 3 Es-dur, KV 447 (2 część)
  • Karl Matys - Koncert nr 2 (2 część)
  • Franz Strauss - Koncert c-moll op.8 (2 część)
  • Jean Baptiste Loeillet - Sonata na róg i fortepian (3 i 4 część)
  • Luigi Cherubini - Sonata nr 1 F-dur
  • Franz Strauss - Fantazja op. 2 (do 1 wariacji włącznie)
  • Jan Zdeněk Bartoš - Rondino a Elegie

2. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Eugene Bozza - Chant Lointain

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 3 Es-dur KV 447 (1 część)
  • Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 Es-dur (1 część)
  • Karl Matys - Koncert nr 2 (1 część)
  • Tomaso Albinoni - Koncert B-dur (1 część)
  • Jan Jakub Ryba - Concerto in Dis (1 część)
  • Joseph Haydn - Koncert nr 2 D-dur (1 część)
  • Michael Haydn - Koncert D-dur (1 część)
  • Ludwig van Beethoven - Sonata F-dur (1 część)
  • Jean Baptiste Loeillet - Sonata na róg i forepian (1 i 2 część)
  • Kerry Turner - Sonata (2 część)
  • Emil Hlobil - Sonata na róg i fortepian (1 część)
  • Paul Hindemith - Sonata F-dur 1939 (1 część)
  • Antony Plog - Postcard (1 i 2 część)
  • Bernhard Krol - Laudatio
  • Jaroslav Kofroň - Sonatina (1 część)
  • Franz Strauss - Nocturno
  • Jan Koetsier - Romance

3. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 2 Es-dur KV 417 (1 część)

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Richard Strauss - Koncert nr 1 Es-dur op.11 (1 część)

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • František Antonín Rosetti - Koncert Es-dur (1 i 2 część)
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 4 Es-dur KV 495 (1 i 2 część)
  • Franz Strauss - Koncert c-moll op.8 (1 i 2 część)
  • Camille Saint–Säens - Morceau de Concert, op. 94
  • Luigi Cherubini - Sonata nr 2 F-dur
  • Emil Hlobil - Sonata na róg i fortepian (1 i 2 część)
  • Paul Hindemith - Sonata 1943 (1, 2 i 3 część)
  • Paul Dukas - Villanelle na róg i fortepian (obowiązkowo na waltorni wentylowej)
  • Gilbert Vinter - Hunter´s Moon
  • Malcom Arnold - Fantasy for Horn, op. 88
  • Vitali Bujanovsky - Espana
  • Kerry Turner - Sonata (1 i 2 część)

4. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.5 in F major (1 i 2 część)

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Robert Schumann - Adagio und Allegro

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • Christoph Förster - Koncert nr 1 Es-dur (1 i 2 część)
  • Christoph Förster - Koncert nr 2 Es-dur (1 i 2 część)
  • Johann Joachim Quantz - Koncert Es-dur
  • Georg Philip Telemann - Koncert D-dur
  • Joseph Haydn - Koncert nr 1 D-dur (1 i 2 część)
  • František Antonín Rosetti - Koncert d-moll (1 i 2 część)
  • Carl Maria von Weber - Concertino e-moll op.45
  • Jiří Pauer - Koncert (1st and 2nd movement)
  • Richard Strauss - Koncert nr 2 Es-dur (1 i 2 część)
  • Reinhold Gliere - Koncert na róg (1 i 2 część)
  • Othmar Schoeck - Koncert na róg (1 i 2 część)
  • Eugene Bozza - En Foret
  • Eugene Bozza - Sur les Cimes

Szczegóły na https://zestebrno.cz/

  

 

 


Biografie

Philip Eastop

Philip EastopPhilip Eastop

Reklama