W dniach 27.04-1.05.2024 w Brnie (Czechy) odbył się XIV Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych w specjalnościach:Konkurs Instrumentów Dętych w Brnie

  • waltornia
  • trąbka
  • puzon
  • tuba
  • fagot

 

Wyniki konkursu

 

Jury konkursu w składzie:

  • Zoltán Varga (HU)
  • Tadeusz Tomaszewski (PL)
  • Zuzana Rzounková (SK)
  • Jindřich Kolář (CZ)
  • Petr Hernych (CZ)
  • Jaromír Čížek (CZ)
  • Jindřich Petráš (CZ)

w specjalności waltornia przyznało następujące Nagrody i Wyróżnienia:

 

1. Kategoria


1. Nagroda

Adriana Příhodová

 

2. Nagroda

Hubert Smolík
Zalán Csizmadia

 

3. Nagroda

Ivan Petrenko
Sviatoslav Yatsneko

 

 

2. Kategoria


1. Nagroda

Jindřich Zýka

 

2. Nagroda

Ármin Márton Bacher 
Marie Horáková
Oleksandr Shkoda

 

3. Nagroda

Marek Zavičák
Kamila Kolářová

 

Wyróżnienia

Gyula Hantos
Viktorie Majkusová
Klaudie Škárková
Martin Meier

 

 

3. Kategoria


1. Nagroda

Gréta Anna Déri

 

2. Nagroda

Zsuzsanna Ökrös 

 

3. Nagroda

Oleksandra Mahlovana
Jan Dąbrowski
Bodó Gschwindt

 

Wyróżnienia

Michala Sablíková
Mateusz Klimek
Klára Dohnalová
Pavel Kalášek
Maciej Dujczyński
Arsenii Kharkivskyi

 

 

4. Kategoria


1. Nagroda

Ella Tege

 

2. Nagroda

Alois Stavárek

 

3. Nagroda

Magdalena Mencner

 

Gratulujemy! Zdobywców Nagród i Wyróżnień prosimy o przesłanie zdjęć i biografii na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem publikacji na stronie waltornia.pl.

 

Konkurs odbył się w 4 kategoriach:

  • 1. Kategoria - 1 i 2 klasa liceum  muzycznego
  • 2. Kategoria - 3 i 4 klasa liceum muzycznego
  • 3. Kategoria - 1-3 rok studiów
  • 4. Kategoria - 4-5 rok studiów i muzycy profesjonalni

 

Program w specjalności waltornia:

1. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 1 D-dur KV 412 (1 część)

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Eugene Bozza - En Irlande

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • Antonio Vivaldi - Largo z Koncertu na 2 waltornie
  • František Škroup - Koncert B-dur
  • Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 Es-dur (2 część)
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 3 Es-dur, KV 447 (2 część)
  • Karl Matys - Koncert nr 2 (2 część)
  • Franz Strauss - Koncert c-moll op.8 (2 część)
  • Jean Baptiste Loeillet - Sonata na róg i fortepian (3 i 4 część)
  • Luigi Cherubini - Sonata nr 1 F-dur
  • Franz Strauss - Fantazja op. 2 (do 1 wariacji włącznie)
  • Jan Zdeněk Bartoš - Rondino a Elegie

2. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Eugene Bozza - Chant Lointain

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 3 Es-dur KV 447 (1 część)
  • Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 Es-dur (1 część)
  • Karl Matys - Koncert nr 2 (1 część)
  • Tomaso Albinoni - Koncert B-dur (1 część)
  • Jan Jakub Ryba - Concerto in Dis (1 część)
  • Joseph Haydn - Koncert nr 2 D-dur (1 część)
  • Michael Haydn - Koncert D-dur (1 część)
  • Ludwig van Beethoven - Sonata F-dur (1 część)
  • Jean Baptiste Loeillet - Sonata na róg i forepian (1 i 2 część)
  • Kerry Turner - Sonata (2 część)
  • Emil Hlobil - Sonata na róg i fortepian (1 część)
  • Paul Hindemith - Sonata F-dur 1939 (1 część)
  • Antony Plog - Postcard (1 i 2 część)
  • Bernhard Krol - Laudatio
  • Jaroslav Kofroň - Sonatina (1 część)
  • Franz Strauss - Nocturno
  • Jan Koetsier - Romance

3. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 2 Es-dur KV 417 (1 część)

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Richard Strauss - Koncert nr 1 Es-dur op.11 (1 część)

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • František Antonín Rosetti - Koncert Es-dur (1 i 2 część)
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 4 Es-dur KV 495 (1 i 2 część)
  • Franz Strauss - Koncert c-moll op.8 (1 i 2 część)
  • Camille Saint–Säens - Morceau de Concert, op. 94
  • Luigi Cherubini - Sonata nr 2 F-dur
  • Emil Hlobil - Sonata na róg i fortepian (1 i 2 część)
  • Paul Hindemith - Sonata 1943 (1, 2 i 3 część)
  • Paul Dukas - Villanelle na róg i fortepian (obowiązkowo na waltorni wentylowej)
  • Gilbert Vinter - Hunter´s Moon
  • Malcom Arnold - Fantasy for Horn, op. 88
  • Vitali Bujanovsky - Espana
  • Kerry Turner - Sonata (1 i 2 część)

4. Kategoria


1 etap - pozycja obowiązkowa

  • Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.5 in F major (1 i 2 część)

2 etap - pozycja obowiązkowa

  • Robert Schumann - Adagio und Allegro

pozycja do wyboru (po jednej dla obydwu etapów)

  • Christoph Förster - Koncert nr 1 Es-dur (1 i 2 część)
  • Christoph Förster - Koncert nr 2 Es-dur (1 i 2 część)
  • Johann Joachim Quantz - Koncert Es-dur
  • Georg Philip Telemann - Koncert D-dur
  • Joseph Haydn - Koncert nr 1 D-dur (1 i 2 część)
  • František Antonín Rosetti - Koncert d-moll (1 i 2 część)
  • Carl Maria von Weber - Concertino e-moll op.45
  • Jiří Pauer - Koncert (1st and 2nd movement)
  • Richard Strauss - Koncert nr 2 Es-dur (1 i 2 część)
  • Reinhold Gliere - Koncert na róg (1 i 2 część)
  • Othmar Schoeck - Koncert na róg (1 i 2 część)
  • Eugene Bozza - En Foret
  • Eugene Bozza - Sur les Cimes

Szczegóły na https://zestebrno.cz/

 


Biografie

Francis Orval

Francis OrvalFrancis Orval

Reklama