Ogólnopolski Konkurs Waltornistów w ŁodziW dniach 6-9.12.2021 w Łodzi zaplanowany był IX Festiwal Waltornistów a w jego ramach m.in. VI Ogólnopolski Konkurs Waltornistów im. prof. Edwina Golnika.

UWAGA UCZESTNICY! WAŻNE ZMIANY!

W związku z sytuacją epidemiologiczną, konkurs zostanie przeprowadzony w trybie zdalnym (on-line).

Dotychczasowy Regulamin zostaje zastąpiony Aneksem do Regulaminu - prosimy o dokładne zapoznanie się z plikiem dostępnym w załączniku u dołu.

Organizatorzy zwracają szczegółną uwagę na techniczne warunki nagrań oraz terminy i formę ich przesłania.

 

Jury Konkursu zakwalifikowało do 2 etapu następujących uczestników:

Kategoria otwarta

  1. Boiko Roman- Akademia Muzyczna w Krakowie
  2. Ciszewska Agnieszka - Akademia Muzyczna w Katowicach
  3. Czech Franciszek - Akademia Muzyczna w Krakowie
  4. Drużdż Marcin - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu
  5. Gajdzis Mikołaj - Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  6. Kantor Magdalena - Akademia Muzyczna w Krakowie
  7. Krawczyk Wiktoria - Akademia Muzyczna w Łodzi
  8. Krupa Szymon - Akademia Muzyczna w Katowicach
  9. Maciążek Bartosz - Akademia Muzyczna w Katowicach
  10. Maleska Michał - Akademia Muzyczna w Katowicach
  11. Maniecka Kamila - Akademia Muzyczna w Krakowie
  12. Manowska Magdalena - Akademia Muzyczna w Katowicach
  13. Markowski Konrad - Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  14. Ogaza Łukasz - Akademia Muzyczna w Katowicach
  15. Pelc Szymon - Akademia Muzyczna w Katowicach
  16. Pękala Jakub - Akademia Muzyczna w Katowicach
  17. Podłucki Łukasz - Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  18. Sikora Jan - Akademia Muzyczna we Wrocławiu
  19. Spychalski Emilian - Akademia Muzyczna we Wrocławiu
  20. Tokarski Patryk - Akademia Muzyczna w Katowicach
  21. Warzyńska Angela - Akademia Muzyczna w Katowicach

Gratulujemy!

Nagrania 2 etapu (w osobnym linku) i 3 etapu (w osobnym linku) należy przesłać do dnia 9.12 2021 na adres
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły na stronie internetowej konkursu golnik.waltornia.pl

Tradycyjnie przewidziane są dwie kategorie wiekowe - młodzieżowa dla uczniów szkół muzycznych II stopnia i otwarta - dla studentów i absolwentów akademii muzycznych.

Termin zgłoszenia do konkursu upłynął 31.10.2021.

Lista uczestników

Kategoria młodzieżowa

  • Czapnik Amelia – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej, Pedagog: Waldemar Matera
  • Dujczyński Maciej – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Leszek Salwa
  • Jamrozik Martyna – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu, Pedagog: Piotr Wczasek
  • Klimek Mateusz – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni, Pedagog: Piotr Pożakowski
  • Kubat Mateusz – PSM I i II st. im. F.Chopina w Olsztynie, Pedagog: Liliana Przyborowska
  • Łabędź Krystian – PSM I i II st. w Wadowicach, Pedagog: Marcin Gajewski
  • Malgeri Darren – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni, Pedagog: Piotr Kowalski
  • Mocek Michał – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Leszek Salwa
  • Najdek Piotr – PSM I i II st. w Żaganiu, Pedagog: Krzysztof Danielak
  • Reinert Samuel – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu, Pedagog: Piotr Wczasek
  • Stylok Aleksandra – PSM I i II st. im. prof. J.Świdra w Jastrzębiu Zdroju, Pedagog: Tomasz Wójtowicz
  • Wilson Malina – ZSM im. St.Moniuszki w Łodzi, Pedagog: Marta Dominiuk-Kwiatkowska
  • Wolny Justyna – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej, Pedagog: Waldemar Matera

 

Kategoria otwarta

  • Boiko Roman – AM im.K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
  • Boilo Oleh – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog – Tomasz Bińkowski
  • Chruszcz Marcin– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Ciszewska Agnieszka – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski / Waldemar Matera
  • Czech Franciszek– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Długosz Agnieszka – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
  • Dobak Fryderyk – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Ryszard Kurzak
  • Drużdż Marcin – absolwent – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog – Adam Wolny
  • Gajdzis Mikołaj– UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Tomasz Bińkowski
  • Gerula Magdalena – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Kantor Magdalena– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
  • Karpińska Katarzyna – AM im. G. i K.Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Zbigniew Monkiewicz
  • Koc Katarzyna – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Igor Szeligowski
  • Krawczyk Wiktoria – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski
  • Krupa Szymon – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Latoch Magdalena – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Ryszard Kurzak
  • Maciążek Bartosz – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Maleska Michał – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Maniecka Kamila– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Manowska Magdalena – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog – Damian Walentek
  • Markowski Konrad – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Kazimierz Machala
  • Mendrela Małgorzata – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Adam Wolny
  • Ogaza Łukasz – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Patora Kamil – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski
  • Pelc Szymon – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek
  • Pękala Jakub – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek / Waldemar Matera
  • Poręba Sebastian – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
  • Podłucki Łukasz – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Tomasz Bińkowski
  • Sikora Jan – brak karty zgłoszenia z danymi !
  • Spychalski Emilian – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Adam Wolny
  • Stępniak Kaja – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
  • Tokarski Patryk – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski / Waldemar Matera
  • Warzyńska Angela – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek / Waldemar Matera
  • Wiewióra Natalia – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Wojewódzka Aleksandra – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski / Paweł Cal
  • Wojtyński Mateusz – AM im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
  • Zygmunt Jakub – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski / Zbigniew Monkiewicz
  • Żurawicz Miłosz – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel

Program konkursu:

Kategoria młodzieżowa

I etap
1. Fr. Strauss - Nokturn op.7
2. J.S. Bach - Courante z I suity wiolonczelowej (bez powtórek)
(pozycje obowiązkowe)

II etap
1. A. Glazunov – Reverie
(pozycja obowiązkowa)

2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:
a) W.A. Mozart – Koncert Es-Dur nr 3
b) Fr. Strauss – Introdukcja i temat z wariacjami
c) K. Matisse – Koncert nr 2
d) R. Strauss – Koncert Es-Dur nr 1 op.11

  

Kategoria otwarta

I etap
1. B. Krol – Laudatio
2. G. Vinter – Hunters moon
(pozycje obowiązkowe)

II etap
1. W.A. Mozart – Rondo koncertowe Es-Dur KV 371 (kadencja dowolna)
Urtext – Neue Ausgabe 

2. Jeden z utworów do wyborów z niżej podanych:
a) Z. Szostak – Rondo-allegro e rustic
b) R.Schuman – Adagio allegro
c) J. Francaix – Divertimento
d) E. Bozza – Sur les cimes

III etap – Finał
R. Gliere- Koncert B-Dur op.91

cały program może być wykonany z nut

  

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobieranie
Pobierz plik (2021_Aneks_do_Regulaminu_Konkursu_Waltorniowe~.pdf)2021 Łódź Aneks do RegulaminuPDF258 kB231
Pobierz plik (2021_lodz_regulamin.docx)2021 Łódź Regulamindocx17 kB585
Pobierz plik (2021_lodz_zgloszenie.docx)2021 Łódź Zgłoszeniedocx13 kB300
Pobierz plik (2021_lodz_zgody.docx)2021 Łódź Zgodydocx16 kB203