Już po raz drugi młodzi waltorniści z całej Polski mieli okazję uczestniczyć w warsztatach waltorniowych w Spychowie. Podczas tegorocznej edycji wykładowcami byli Krzysztof Stencel (wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu) oraz Czesław Czopka (pierwszy waltornista Filharmoni Wrocławskiej).  Warsztaty  rozpoczęły się  recitalem w wykonaniu pedagogów, podczas którego usłyszeliśmy utwory Bacha, Beethovena, Danziego i Saint-Saensa. 
 

Rogowisko 2009


Każdy dzień   rozpoczynał się "rozgrzewką" pod okiem pedagogów. Oprócz zajęć indywidualnych, odbywały się także zajęcia zespołowe, podczas których młodzi waltorniści nabywali umiejętności gry kameralnej. Na uwagę zasługiwały też odbywające się podczas Rogowiska wykłady: Joanna Żólkiewska - "Jak efektywnie się uczyć?" oraz Marek Kuc - "Corno da tirarsi - tajemniczy instrument Johanna Sebastiana Bacha".

W ostatnim dniu warsztatów, w spychowskim kościele odbył się koncert, podczas którego wystąpili uczestnicy  prezentując swoje umiejętności.  Warsztaty i w tym roku cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród uczniów i studentów jak i też sygnalistów z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Bielik".  Spotkanie to po raz kolejny udowodniło potrzebę spotkań w gronie waltornistów i pozyskiwania od nich wiedzy metodycznej i wykonawczej.  Mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się znowu na kolejnych warsztatach w Spychowie. 
Do zobaczenia!

 


Adam Jażdżewski
kierownik ZSM Bielik
przy Nadleśnictwie Spychowo

Szczegóły na stronie www.rogowisko.com
Zdjęcia z warsztatów w naszej Galerii