W dniach 14-21 lipca 2013 w miejscowości Lipniak koło Suwałk odbyły się warsztaty waltorniowe Czas na muzykę. Zajęcia prowadzili: wykł. Tomasz Czekała - I waltornista Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, pedagog wydziału instrumentalno-pedagogicznego w Białymstoku oraz mgr Jerzy Ślęzak - waltornista Filharmonii Śląskiej w Katowicach, pedagog szkół muzycznych w Dąbrowie Górniczej i Jaworznie.

Uczestnicy kursu w Lipniaku

Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia oraz  studenci: Piotr Adamski,Mateusz Bójko , Kacper Janiczek, Olaf Janukowicz, Olga Łozińska, Bartosz Maciążek, Franciszek Mitros, Michał Mocek, Szymon Pelc, Sergiusz Romaniuk, Aleksandra Sidor i Piotr Wacowski. W czasie tygodnia spędzonego w bardzo dobrych warunkach, w pięknych spokojnym otoczeniu, które sprzyjało pracy i wypoczynkowi uczestnicy nie tylko grali na instrumentach, ale także grali w piłkę i łowili ryby.  W ramach warsztatów tak liczna grupa waltornistek i waltornistów dała w sumie 4 koncerty. Szczegółowy program oraz zdjęcia można znaleźć na stronie www.terazmuzyka.eu.

Ogromne słowa podziękowania za znakomitą organizację, wspaniałą atmosferę i przepyszne jedzenie należą się organizatorom warsztatów  Mirosławie i Leszkowi Zduniewiczom.

Jerzy Ślęzak


Reklama