Damian Walentek
Waldemar Matera
Patronat medialny waltornia.pl

W dniach 16-21.08.2020 w Kaliszu odbła się XII Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych+.

Warsztaty kierowane są do studentów, uczniów szkół licealnych i podstawowych a także pasjonatów gry na waltorni. Celem Akademii jest umożliwienie utalentowanej młodzieży kontaktu z doświadczonym gronem muzyków zawodowych i pedagogów. Codziennie odbywają się zajęcia przeznaczone zarówno dla waltornistów z wieloletnim stażem gry jak i tych, którzy swoją przygodę z instrumentem dopiero zaczynają.

Oprócz zajęć indywidualnych prowadzone będą także zajęcia gry zespołowej (zespoły waltorniowe oraz w połączeniu z innymi imstrumentami) a dla chętnych - studia orkiestrowe zakończone symulacją konkursu do orkiestry. Zajęcia rozwijają i wzbogacają wiedzę i umiejętności praktyczne w grze na instrumentach.

W programie Akademii:

  • minimum jedno, czynne zajęcie indywidualne dziennie z pedagogiem
  • zajęcia zespołowe (zespoły waltorniowe i mieszane)
  • studia orkiestrowe i symulacja egzaminu do orkiestry
  • panele dyskusyjne i wykłady
  • koncerty uczestników
  • koncerty pedagogów
  • wystawy instrumentów

Klasę waltorni poprowadzą: dr hab. Damian Walentek, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, waltornista Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz dr Waldemar Matera - Filharmonia Śląska w Katowicach, pedagog Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.

Pedagodzy od wielu lat organizacyjnie związani są z Akademią Młodego Waltornisty.

Portal waltornia.pl objął imprezę Patronatem medialnym.

Biografie

Jean Désiré Montagney Artôt

1803-1887

Waltornista belgijski. Urodził się 23 września 1803 w Paryżu. Naukę gry na waltorni prowadził pod okiem swojego ojca, solo waltornisty Opery w Brukseli, gitarzysty i wirtuoza skrzypiec.


Reklama