Teremiski 2019
Patronat waltornia.pl

Teremiski Horn Camp to warsztaty, gdzie łączą się pasja do muzyki i zachwyt nad przyrodą. Organizowane w klimatycznej wsi Teremiski położonej w sercu ostatniego zachowanego pierwotnego lasu w Europie – Puszczy Białowieskiej – warsztaty są możliwością do artystycznego rozwoju, jak również wypoczynku na łonie natury.

W dniach 7-14 lipca 2019 odbyła się VI edycja Międzynarodowych Warsztatów Waltorniowych – Teremiski Horn Camp 2019. Do Puszczy Białowieskiej przyjechało ponad 30 waltornistów z całego świata (Kanada, USA, Słowacja, Szwecja, Niemcy, Ukraina, Litwa, Chorwacja i Polska).

Młodym, utalentowanym muzykom przewodzili waltorniści – Eric Ruske (Boston University), Julie Thayer (St.Louis Symphony), Jacek Muzyk (Buffalo Philharmonic Orchestra), Igor Szeligowski (Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie), Czesław Czopka (Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu) i Gabriel Czopka (Filharmonia Narodowa w Warszawie), którzy nie tylko prowadzili lekcje i wykłady, ale również spędzali swój wolny czas wspólnie z uczestnikami przy ognisku, grze w piłkę czy na wycieczkach do Puszczy.

Podczas warsztatów odbyły się koncerty towarzyszące: Koncert Nauczycieli – w Białowieskim Ośrodku Kultury i Koncert Uczestników – w przepięknej Stacji Białowieża Pałac. Oba koncerty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Podlasia jak i przybyłych tam turystów.

Organizatorzy warsztatów uprzejmie dziękują portalowi waltornia.pl za objęcie patronatem medialnym wydarzenia.

Teremiski 2019