waltornia I / III
waltornia II / IV

Dyrekcja Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus ogłasza przesłuchania dla muzyków do 30 roku życia na stanowiska:
muzyk orkiestrowy
- waltornia I/III
- waltornia II/IV

Termin przesłuchań: 8 kwietnia 2014 r.

Miejsce przesłuchań: Aula Zespołu Szkół nr 7 “d. kolejówka”, Warszawa, ul. Szczęśliwicka 56.

Zapewniamy akompaniatora

Osobom wybranym do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oferujemy:
- umowę o pracę
- atrakcyjne wynagrodzenie
- pracę w młodym zespole pod kierunkiem wybitnych dyrygentów
- dalszą edukację artystyczną i zdobycie doświadczenia pracy w orkiestrze

Kartę Zgłoszeniową (do pobrania na stronie www.sinfoniaiuventus.pl) wraz z życiorysem artystycznym prosimy przesyłać na adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w nieprzekraczalnym terminie do 2 kwietnia 2014 r.

Każdy kandydat otrzyma potwierdzenie zgłoszenia.

Każdy Kandydat jest zobowiązany do zapoznania się z Zasadami przesłuchań.

Prosimy o załączenie do dokumentacji poniższej informacji: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.”

Kandydat, w przypadku odwołania swojej obecności na przesłuchaniu, zobowiązany jest do poinformowania instytucji drogą e-mailową najpóźniej na 2 dni przed terminem przesłuchania.

Program:

I i III WALTORNIA

Utwory obowiązkowe:

  • W. A. Mozart – II Koncert Es-dur (I część) lub W. A. Mozart – IV Koncert Es-dur (I część z kadencją)
  • R. Strauss – I Koncert Es-dur (I część)
Literatura orkiestrowa:

[wybrane fragmenty]
  • L. van Beethoven – VI Symfonia Pastoralna F-dur op. 68
  • L. van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92
  • J. Brahms– I Symfonia c-moll op. 68
  • J. Brahms – III Symfonia F-dur op. 90
  • P. Czajkowski – IV Symfonia f-moll op. 36
  • P. Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64
  • G. Mahler– I Symfonia D-dur Tytan
  • W. A. Mozart – Symfonia g-moll nr 40 KV 550
  • G. Rossini – Uwertura do opery Cyrulik Sewilski
  • G. Rossini – Uwertura do opery Sroka Złodziejka
  • R. Strauss – Poemat symfoniczny Don Juan op. 20
  • R. Strauss – Poemat symfoniczny Dyl Sowizdrzał
  • I. Strawiński – Święto Wiosny
  • I. Strawiński – Ognisty Ptak
  • D. Szostakowicz– V Symfonia d-moll op. 47

II i IV WALTORNIA

Utwory obowiązkowe:
  • W. A. Mozart – III Koncert Es-dur (I część z kadencją)
  • H. Neuling – Bagatela
Literatura orkiestrowa:
  • P. Czajkowski – IV Symfonia f-moll op. 36
  • P. Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64
  • D. Szostakowicz – I Symfonia f-moll op. 10
  • J. Brahms –I Symfonia c-moll op. 68
  • J. Brahms – IV Symfonia e-moll op. 98
  • R. Strauss - Dyl Sowizdrzał
  • R. Strauss - Don Juan op. 20
  • L. van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92