20 grudnia 2013  po raz czwarty wystartowały Przesłuchania do I, CULTURE Orchestra.

I, CULTURE Orchestra (ICO) została stworzona przez Instytut Adama Mickiewicza jako jeden z filarów programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w 2011 roku. Orkiestra skupiająca najbardziej utalentowanych młodych muzyków z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Polski i Ukrainy, stanowi ucieleśnienie idei Partnerstwa Wschodniego. Pragnie zarazem stać się impulsem dla pozytywnych zmian w rozwoju kulturalnym i społecznym na świecie.

I, CULTURE Orchestra z dużym poszanowaniem traktuje kulturowe i muzyczne dziedzictwo Środkowej i Wschodniej Europy, a jednocześnie przywiązuje dużą wagę do wysokiego  poziomu wykonawczego. Misją członków Orkiestry jest osiągnięcie doskonałości artystycznej, budowanej w oparciu o poszanowanie różnorodności kultur i współodpowiedzialność za pielęgnowanie bogactwa, jakie wnoszą do Orkiestry muzycy siedmiu krajów,  uczestniczących w projekcie.

Pod batutą uznanych dyrygentów ICO odbyła zakończone sukcesem trzy międzynarodowe trasy koncertowe. Występowała w najbardziej prestiżowych europejskich salach koncertowych, m.in.: Berliner Philharmonie, London’s Royal Festiwal Hall czy Teatro Real w Madrycie. Trasa koncertowa Orkiestry w 2013 roku objęła Gdańsk, Reykjavik, Göteborg, Kopenhagę, Tallinn i Kijów.  


Podczas Tournée w sierpniu 2014 r. Orkiestra zagra pod batutą Kirilla Karabitsa występując między innymi na prestiżowym Edinburgh International Festival. W repertuarze ICO znajdzie się m.in. VII symfonia „Leningradzka” Dmitrija Szostakowicza.

W Przesłuchaniach mogą wziąć udział muzycy będący obywatelami Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy i Polski w wieku 18-28 lat, specjalizujących się w grze na instrumentach orkiestrowych.

Pierwszy etap Przesłuchań ICO 2014 odbędzie się online. Najpierw rejestracja (20.12.2013-23.01.2014), następnie umieszczenie nagrań wymaganego repertuaru (06-26.01.2014) na stronie Przesłuchań.

Drugi etap Przesłuchań ICO 2014 odbędzie się w następujących miastach w marcu 2013 r.:

Warszawa - 03-06.03.2014
Gdańsk - 08.03.2014

Nowy skład Orkiestry zostanie ogłoszony  20.04.2014.

ICO


Reklama

nju mobile