W dniach 30.11-5.12.2009 odbył się w Łodzi II Ogólnopolski Konkurs Waltornistów.


Jury konkursu w składzie:

Prof. Jan Jeżewski - Przewodniczący

Prof. Edward Daniecki
Prof. Wiesław Grochowski
Ad dr Marek Medyński
St. wykł. Kazimierz Pamuła

przyznało następujące nagrody:


Kategoria otwarta



 
1. Nagroda
Maciej Baranowski
Maciej Baranowski
 
2. Nagroda
Krzysztof Tomczyk
Krzysztof Tomczyk
   3. Nagroda
Gabriel Czopka
Gabriel Czopka
 
   Wyróżnienie
Mariusz Nowak
Mariusz Nowak








Kategoria młodzieżowa


 

 
   1. Nagroda
nie przyznano


 
   2. Nagroda
nie przyznano


 
3. Nagroda
Piotr Nowara
Piotr Nowara
 
   Wyróżnienie
Edyta Chmielewska
Edyta Chmielewska

 


 
G R A T U L U J E M Y  !!!

Laureatów ( I, II, III miejsce, wyróżnienia, nagrody specjalne ) prosimy o kontakt celem zamieszczenia zdjęć i biografii w portalu waltornia.pl
Nasz adres waltorniaImagegmail.com


Zdjęcia z konkursu w naszej GALERII








Lista osób zakwalifikowanych do III etapu


II Kategoria otwarta

1. Jakub Piaszczyk - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie
2. Stanisław Przygoda - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
3. Krzysztof Tomczyk - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
4. Maciej Baranowski - Uniwersytet der Knute w Berlinie
5. Gabriel Czopka - Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
6. Mariusz Nowak - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach







Lista osób zakwalifikowanych do II etapu


I Kategoria młodzieżowa

1. Ewa Paciorek - ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie
2. Mateusz Suchecki - ZSM im. M.J. Żebrowskiego w Częstochowie
3. Edyta Chmielewska - POSM I i II st. im. St. Moniuszki w Bielsku- Białej
4. Krzysztof Danielak - PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze
5. Maciej Halama - POSM I i II st. im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
6. Sylwia Majchrzak - ZSM im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie
7. Piotr Nowara - OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu

II Kategoria otwarta

1. Jakub Piaszczyk - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie
2. Adam Pleszyniak - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie
3. Stanisław Przygoda - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
4. Włodzimierz Reif - Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku
5. Adrian Szlęk - Akademia Muzyczna w Krakowie
6. Wawrzyniec Szymański - Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
7. Juliusz Tkacz - Akademia Muzyczna im. G. i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
8. Krzysztof Tomczyk - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
9. Maciej Baranowski - Uniwersytet der Knute w Berlinie
10. Gabriel Czopka - Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
11. Dominik Kosyrczyk - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
12. Mariusz Nowak - Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach





Program konkursu:


Kategoria młodzieżowa

I etap

1. Fr.Strauss- Nokturn op. 7
2. J.S.Bach- Courante z I suity  wiolonczelowej (bez powtórek)
  (pozycje obowiązkowe)

II etap

1.C.Saint-Saëns- Moreau de Koncert op. 94 cz I
 (pozycja obowiązkowa)

2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:

a) W.A.Mozart- Koncert Es-dur no.3
b) Fr.Strauss- Koncert c-moll
c) K.Matisse- Koncert no.2 op. 24
 (koncert do wykonania z pamięci)


Kategoria Otwarta

I etap

1.F. Poulenc- Elegy
2.B. Kroll – Laudatio
  (pozycje obowiązkowe)

II etap

1. W. A. Mozart- Rondo koncertowe Es-dur KV 371 (kadencja dowolna)
 Urtext – Neue Ausgabe
 (pozycja obowiązkowa)

2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:
  a) Z.Szostak- Rondo-allegro e rustico
  b) B.M.Colomer- Fantasie Legende
  c) J.W.Kaliwoda- Introduktion und Rondo op. 51
  d) G.Rossini Prélude théme et variations
  e) J.Francaix- pertimento
  f) E.Bozza- En Forêt

III- Finał

1. J.Haydn – Konzert D-dur Nr. 1
(pozycja obowiązkowa- koncert do wykonania z pamięci)



Regulamin konkursu TUTAJ

Karta zgłoszenia TUTAJ


UCZESTNICY KONKURSU


KATEGORIA MŁODZIEŻOWA


EDYTA CHMIELEWSKA - POSM I i II im.St.Moniuszki w Bielsku-Białej

Pedagog:  Waldemar Matera
Akompaniator:  Małgorzata Surowiak - Then

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. W.A. Mozart - Koncert Es-dur no.3


JACEK  CZAPSKI - ZSM im.K. Szymanowskiego w Toruniu

Pedagog: Robert Józefowicz
Akompaniator: Anna Szewczyk

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. Fr. Strauss - Koncert c-moll


KRZYSZTOF DANIELAK - PSM I i II st. im.M.Karłowicza w Zielonej Górze

Pedagog: Iwan Moroz
Akompaniator: Anna Sierżan

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
        1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
        2. W.A. Mozart - Koncert Es-dur no.3


MACIEJ  HALAMA - POSM I i II st. im.St.Moniuszki w Bielsku-Białej

Pedagog: Waldemar Matera
Akompaniator: Małgorzata Surowiak - Then

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
        1. C. Saint-Saëns- Morceau de Koncert op. 94 cz I
        2. W.A. Mozart- Koncert Es-dur no.3


WOJCIECH  KIEŁPIŃSKI - PSM I i II st. im.St.Moniuszki w Jeleniej Górze

Pedagog: Ryszard Kurzak
Akompaniator: Zbigniew Gotardowski

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
        1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
        2. W.A. Mozart - Koncert Es-dur no.3

 
MARTA  KRASKA - ZPSM  nr 4 im.K.Szymanowskiego w Warszawie

Pedagog- Krzysztof Specjał
Akompaniament-Ryszard Bryła

I etap
       1. Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. Fr. Strauss - Koncert c-moll


SYLWIA  MAJCHRZAK - ZSM im.M.J.Żebrowskiego w Częstochowie

Pedagog: Maryla Limanowska
Akompaniator: Andrzej Kłoś

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej

II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. K. Matisse - Koncert no.2 op. 24


BARTOSZ  MEDYŃSKI - OSM I i II st. im.H.Wieniawskiego w Łodzi

Pedagog: Marek Medyński
Akompaniator: Arkadiusz Tokarski

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. W.A. Mozart - Koncert Es-dur no.3


PIOTR  NOWARA - OSM I i II st. im.F.Chopina w Bytomiu

Pedagog:  Mirosław Kuchlewski
Akompaniator: Tomasz Kamieniak

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. W.A. Mozart - Koncert Es-dur no.3


EWA  PACIOREK - ZPSM  nr 4 im.K. Szymanowskiego w Warszawie

Pedagog: Krzysztof Specjał
Akompaniament: Ryszard Bryła

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. W.A. Mozart- Koncert Es-dur no.3


MATEUSZ  SUCHECKI - ZSM im.M.J.Żebrowskiego w Częstochowie

Pedagog:  Maryla Limanowska
Akompaniator:  Andrzej Kłoś

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. W.A. Mozart - Koncert Es-dur no.3


BŁAŻEJ  ŚWIĘTEK - OSM I i II st. im.F.Chopina w Bytomiu

Pedagog:  Mirosław Kuchlewski
Akompaniator: Tomasz Kamieniak

I etap
       1.Fr. Strauss - Nokturn op. 7
       2. J. S. Bach - Courante z I suity  wiolonczelowej
II etap
       1. C. Saint-Saëns - Morceau de Koncert op. 94 cz I
       2. W.A. Mozart - Koncert Es-dur no.3




KATEGORIA OTWARTA


MACIEJ  BARANOWSKI - Uniwersytet der Knute w Berlinie

Pedagog: Christian Friedrich Dallmann
Akompaniator: Tomoko Sawano

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. Z. Szostak - Rondo-allegro e rustico
III etap
       1. J. Haydn – Konzert D-dur Nr. 1


GABRIEL CZOPKA - Akademia Muzyczna im.K.Lipińskiego  we Wrocławiu

Pedagog:.Adam Wolny
Akompaniator: Mirosław Gąsieniec

I etap
       1.F. Poulenc- Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. E. Bozza - En Forêt
III etap
       1. J. Haydn – Konzert D-dur Nr. 1


DOMINIK  KOSYRCZYK - Akademia Muzycznaim.K.Szymanowskiego w Katowicach

Pedagog: Wiesław Grochowski / Damian Walentek
Akompaniator: Anna Czaicka

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. E. Bozza - En Forêt
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


RAFAŁ KOWALCZYK - Uniwersytet Muzyczny im.Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog: Henryk Kowalewicz
Akompaniator: Joanna Opalińska

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. J. Francaix - pertimento
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


KASJAN  KRYSZCZUK - Uniwersytet Muzyczny im.Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog: Henryk Kowalewicz
Akompaniator: Joanna Opalińska

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. J. Francaix - pertimento
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


MARIUSZ  NOWAK - Akademia Muzycznaim.K.Szymanowskiego w Katowicach

Pedagog: Wiesław Grochowski
Akompaniator:  Anna Czaicka

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. B. M. Colomer - Fantasie Legende
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


MIKOŁAJ  OLECH- absolwent Akademii Muzycznej im.I.J.Paderewskiego w Poznaniu

Pedagog:Krzysztof Stencel
Akompaniator:  Barbara Habdas

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. J. Francaix - pertimento
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


JAKUB  PIASZCZYK - Uniwersytet Muzyczny im.Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog: Henryk Kowalewicz
Akompaniator: Joanna Opalińska

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. E. Bozza - En Forêt
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


KATARZYNA PINKIEWICZ - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog: Jan Jeżewski
Akompaniator:

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. B. M. Colomer - Fantasie Legende
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


ADAM PLESZYNIAK - Uniwersytet Muzyczny im.Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog: Henryk Kowalewicz
Akompaniament: Joanna Opalińska

I etap
1.F. Poulenc - Elegy
2.B. Kroll - Laudatio

II etap
1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
2. E. Bozza - En Forêt
III etap
1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1



STANISŁAW  PRZYGODA - Akademia Muzycznaim.K.Szymanowskiego w Katowicach

Pedagog: Wiesław Grochowski
Akompaniator:Anna Czaicka

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. B. M. Colomer - Fantasie Legende
III etap
       1. J. Haydn – Konzert D-dur Nr. 1


WŁODZIMIERZ REIF - Akademia Muzyczna im. St .Moniuszki  w Gdańsku

Pedagog: Edward Daniecki
Akompaniament: Bożena Szull - Talar

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. J.W. Kaliwoda - Introduktion und Rondo op. 51
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


ADRIAN SZLĘK - Akademia Muzyczna w Krakowie

Pedagog: Kazimierz Pamuła
Akompaniator: Marta Wróblewska

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. E. Bozza- En Forêt
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


JULIUSZ TKACZ - Akademia Muzyczna im.G.i K.Bacewiczów w Łodzi

Pedagog: Marek Medyński
Akompaniator: Joanna Kowalewska

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. Z. Szostak - Rondo-allegro e rustico
III etap
       1. J. Haydn – Konzert D-dur Nr.1


KRZYSZTOF TOMCZYK - Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach

Pedagog: Wiesław Grochowski
Akompaniator: Anna Czaicka

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. J. Francaix - pertimento
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1

JACEK  SWĘDRZYŃSKI - Uniwersytet Muzyczny im.Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy

Pedagog: Wojciech Bryliński
Akompaniator: Radosław Kurek

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. E. Bozza - En Forêt
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1



WAWRZYNIEC  SZYMAŃSKI - Akademia Muzyczna im.K.Lipińskiego we Wrocławiu

Pedagog- Ryszard Kurzak
Akompaniament- Alina Kierblewska

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. E. Bozza - En Forêt
III etap
       1. J. Haydn - Konzert D-dur Nr. 1


MATEUSZ  SZYSZKA - Akademia Muzyczna im.K.Lipińskiego we Wrocławiu

Pedagog: Adam Wolny
Akompaniator:  Mirosław Gąsieniec

I etap
       1.F. Poulenc - Elegy
       2.B. Kroll - Laudatio
II etap
       1. W. A. Mozart - Rondo koncertowe Es-dur KV 371
       2. Z. Szostak - Rondo-allegro e rustico
III etap
       1. J. Haydn – Konzert D-dur Nr. 1



HARMONOGRAM KONKURSU


30 listopada 2009 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia
           
                        godz. 17:00 - uroczysta inauguracja Konkursu
                        godz. 18:00 - Koncert inauguracyjny w wykonaniu
                                            Śląskiego Kwartetu Waltorniowego



01 grudnia 2009 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

Przesłuchania konkursowe – I etap
                         godz.  10:00 - 14:00- kategoria młodzieżowa

                         godz. 15:00 - lekcje mistrzowskie prowadzone
                                             przez Thomasa Jöstleina oraz Jacka Muzyka

                         godz. 19:00 - Koncert w wykonaniu Henryka Kowalewicza


02 grudnia 2009 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia
Przesłuchania konkursowe - I etap

                         godz. 10:00- 15:00- kategoria otwarta



03 grudnia  2009 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia
Przesłuchania Konkursowe – II etap

                         godz. 10:00-13:00 - kategoria młodzieżowa
                         godz: 14-18:00 - kategoria otwarta
 
                         godz.19:00 - sala Filharmonii Łódzkiej
                                            koncert w wykonaniu
                                            Thomasa Jöstleina i Jacka Muzyka


04 grudnia 2009 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia
Przesłuchania Konkursowe - III etap

                        godz. 10:00 - 14:00 – kategoria otwarta
                        godz. 15:00 - ogłoszenie wyników Konkursu
                        godz. 15:30 - lekcje mistrzowskie prowadzone
                                            przez Thomasa Jöstleina oraz Jacka Muzyka


05 grudnia 2009 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

                        godz. 17:00 - Koncert w wykonaniu Laureatów
                                            Zakończenie Konkursu