Gdańsk 2009Laureatów ( I, II, III miejsce, wyróżnienia, nagrody specjalne ) prosimy o kontakt celem zamieszczenia zdjęć i biografii w portalu waltornia.pl
Nasz adres waltorniaImagegmail.com



W dniach 5-9.05.2009 odbył się w Gdańsku V Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Dętych Blaszanych.

Jury konkursu w składzie:

Kai Bumann
- Przewodniczący
Paul Archibald
John Kenny
Jindřich Petráš
Josef Steinböck


Elżbieta Rosińska - Sekretarz

postanowiło przyznać następujące nagrody:


Grand Prix - Angelos Kritikos (Grecja) - puzon

1. Nagroda - Mayumi Shimizu (Japonia) - puzon
2. Nagroda - Friederike Huy (Niemcy) - trąbka
3. Nagroda - Maciej Baranowski - waltornia



 
 
 
Uczestnicy zakwalifikowani do Finału:

Maciej Baranowski - waltornia
Jan Harasimowicz - trąbka
Friederike Huy - trąbka
Angelos Kritikos - puzon
Mayumi Shimizu - puzon

Uczestnicy zakwalifikowani do II etapu:

Jacek Bałka
Maciej Baranowski
Petr Fekete
Alexander Golikov
Maciej Gwóźdź
Friederike Huy
Roland Krem
Angelos Kritikos
Jan Harasimowicz
Tomasz Kuboń
Ewelina Polańska
Ostap Popovych
Roland Rabensteiner
Mayumi Shimizu
Tomasz Stolarczyk
Balazs Toth
Urban Turjak
Robert Żelazko


Na konkurs wpłynęły 92 zgłoszenia z 18 krajów. Do przesłuchań przystąpiło 68 instrumentalistów.


Uczestnicy zobowiązani byli do wykonania następującego programu:

TRĄBKA

I etap

1. O. Ketting Intrada (wykonywać na trąbce B lub C)

2. Jeden z utworów:
    J.B. Arban Karnawał Wenecki
    E. Bozza Rapsodia
    C. Hohne Fantazja Słowiańska
    M. Poot Etiuda Koncertowa

II etap

1. Jeden z utworów:
    J.F. Fasch Koncert D-dur na trąbkę i fortepian
    G.P. Telemann Koncert D-dur na trąbkę i fortepian

2. Jeden z utworów:
    E. Bozza Rustiques
    M. Bitsch Cztery wariacje n.t. Domenico Scarlattiego
    G. Enescu Legenda
    I. Gotkovsky Concertino pour Cornet ou Trompette et Piano
    A. Honegger Intrada

III etap (wykonywany z pamięci)

J. Haydn Koncert Es-dur


RÓG

I etap

1. W.A. Mozart Rondo koncertowe Es-dur KV 371 (kadencja dowolna)
    Urtext - Neue Ausgabe

2. Jeden z utworów:
    M. Arnold Fantazja op. 88
    T. Madsen The dream of the Rhinoceros for Horn Solo op. 92
    S. Berge Horn-Lokk
    V. Persichetti Parable for Horn solo (Parable VIII) op. 120

II etap

1. Jeden z utworów:
    L. Cherubini Sonata nr 2 F - dur
    W. Kilar Sonata (1954) (PWM Kraków)

2. Jeden z utworów:
    R. Schumann Adagio i Allegro, op. 70
    G. Rossini Prélude thème et variations pour cor, wersja oryginalna
    (ed. Leo S. Oschki - Editore)
    M. Bitsch Variations sur une Chanson Française
    J. Françaix Divertimento na róg
    E. Bozza Sur les cimes (Editions Musicales ALPHONSE LEDUC)

III etap
(wykonywany z pamięci)

W. A. Mozart Koncert Es-dur nr 4 K.V.495 (kadencja dowolna) wyd. Breitkopf&Härtel


PUZON
I etap

1. G. Ph. Telemann Jedna z XII Fantazji na flet w wersji na puzon solo

2. Jeden z utworów:
    E.Bozza Ballada
    F.Martin Ballada
    G.Ropartz Pièce es-moll
    A.Dutilleux Chorał, Kadencja i Fugato

II etap

1. Z. Stojowski Fantazja

2. Jeden z utworów:
    J. Castérède Sonatina
    P. Vidal Solo Koncertowe
    M. Spisak Concertino

III etap (wykonywany z pamięci)

K. Serocki Koncert


TUBA
I etap

1. J. S. Bach I Suita: Sarabanda, Menuet I i II, Gigue

2. Jeden z utworów:
    A. Plog 3 Miniatury
    A. Lebiedjew Allegro Koncertowe
    E.Bozza Allegro et Finale

II etap


1. T. Stevens Wariacje w dawnym stylu

2. Jeden z utworów:
    E. Bozza Concertino
    J. Casterede Sonatina

III etap (wykonywany z pamięci)

R. Strauss I Koncert Es-dur na róg op.11 (wersja na tubę)


Szczegóły na www.amuz.gda.pl/