W dniach 17-19.04.2008 odbył się w Mielcu VII Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych.



Laureaci  VII Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych

MIELEC 2008

 

JURY w składzie:

  • prof. Roman Gryń – przewodniczący, Akademia Muzyczna w Poznaniu
  • prof. Władimir Puszkariew – Akademia Muzyczna im. Gniesinych w Moskwie
  • ad. Zdzisław Stolarczyk – Akademia Muzyczna w Krakowie
  • mgr Józef Nawojski
  • mgr Zbigniew Trochimiuk
  • mgr Tomasz Ślusarczyk

po wysłuchaniu 92 prezentacji w trzech kategoriach konkursowych postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix Festiwalu – Karol Gajda - POSM II st. w Bielsku Białej

Kategoria I (uczniowie urodzeni w roku 1994 i później)

  • I miejsce – Lennard Czakaj Publ. SM I st. w Leśnicy
  • I miejsce – Marek Stolarczyk POSM I i II st. w Bielsku Białej
  • II miejsce – Wojciech Pyszny POSM I i II st. w Cieszynie
  • II miejsce – Stanisław Konstanty OSM I st. w Krakowie
  • II miejsce – Mateusz Targowski PSM I st. w Jaworznie
  • III miejsce – Justyna Pyszny PSM I i II st. w Cieszynie
  • III miejsce – Wojciech Stańczak PSM I st. w Chrzanowie

Wyróżnienia otrzymują:
Kategoria I (uczniowie urodzeni w roku 1994 i później)

Wyróżnienie I stopnia:

  • Paweł Wilk PSM I i II st. w Mielcu
  • Krzysztof Lekstan PSM I st. w Jaworznie
  • Konrad Frączkiewicz PSM I st. w Jaworznie

Wyróżnienie II stopnia:

  • Michał Hadasik Publ. SM I st. w Leśnicy
  • Andrzej Michalak PSM I st. w Skierniewicach
  • Krzysztof Mencner PSM I i II st. w Jastrzębiu Zdroju

Kategoria II – grupa trąbek (uczniowie Szkół Muzycznych urodzeni nie wcześniej niż w roku 1990)

  • I miejsce – Piotr Nowak ZSM w Częstochowie
  • II miejsce – Wojciech Siwek ZPSM nr 1 w Warszawie
  • II miejsce – Sylwester Poks ZSM w Częstochowie
  • III miejsce – Aleksander Kobus ZPSM nr 3 w Warszawie
  • III miejsce – Wojciech Szela PSM I i II st. w Mielcu
  • III miejsce – Maciej Piątek ZSM w Częstochowie

Wyróżnienia otrzymują:
Wyróżnienie I stopnia:

  • Krystian Jarosz - POSM II st. w Katowicach
  • Paweł Kycia – ZPSM w Przemyślu

Wyróżnienie II stopnia:

  • Kazimierz Nitkiewicz - ZSM w Częstochowie
  • Wojciech Fryc – ZSM Nr 1 w Rzeszowie
  • Jacek Szpunar - SM I i II st. Łańcuckiego Tow. Muz. w Łańcucie

Kategoria II – grupa waltorni (uczniowie Szkół Muzycznych urodzeni nie wcześniej niż w roku 1990)

  • I miejsce – nie przyznano
  • II miejsce – Adam Pleszyniak ZSM w Częstochowie
  • II miejsce - Katarzyna Kryś OSM I i II st. w Lublinie
  • III miejsce – Mateusz Suchecki ZSM w Częstochowie
  • III miejsce – Sylwia Majchrzak ZSM w Częstochowie

Wyróżnienie I stopnia:

  • Edyta Chmielewska - POSM II st. w Bielsku Białej
  • Paweł Szlezinger – PSM I i II st. w Jastrzębiu-Zdroju

Wyróżnienie II stopnia:

Kategoria II – grupa puzonów (uczniowie Szkół Muzycznych urodzeni nie wcześniej niż w roku 1990)

  • I miejsce – nie przyznano
  • II miejsce – Andrzej Tkaczyk - POSM I i II st. w Bielsku Białej
  • II miejsce – Bartłomiej Witek - POSM I i II st. w Bielsku Białej
  • III miejsce - Katarzyna Witek - POSM I i II st. w Bielsku Białej
  • III miejsce – Ewa Harasimiuk – ZPSM Nr 4 w Warszawie
  • III miejsce – Kamil Szopa – PSM I i II st. w Cieszynie

Wyróżnienie I stopnia:

  • Dawid Mżyk - POSM I i II st. w Bielsku Białej
  • Mateusz Łysoń - POSM I i II st. w Bielsku Białej

Wyróżnienie II stopnia:

  • Szymon Kmiecik - ZSM w Częstochowie
  • Tomasz Zabor - ZSM w Częstochowie

Kategoria II – grupa tub (uczniowie Szkół Muzycznych urodzeni nie wcześniej niż w roku 1990)

  • I miejsce – nie przyznano
  • II miejsce – Łukasz Labusga – PSM I i II st. w Opolu
  • III miejsce – Artur Mross (euphonium) – Publ. SM w Leśnicy

Wyróżnienie I stopnia:

  • Adam Baciak – ZSM w Krośnie
  • Dominik Ciuraszkiewicz – ZSM w Częstochowie

Kategoria III (zespoły kameralne do nonetu włącznie bez udziału fortepianu)

  • I miejsce – Sekstet puzonowy - POSM I i II st. w Bielsku - Białej
  • I miejsce – Septet instrumentów dętych blaszanych ZSM w Częstochowie
  • II miejsce – Kwartet puzonowy - POSM I i II st. w Bielsku - Białej
  • III miejsce – Kwartet Instrumentów Dętych Blaszanych ZPSM Nr 4 w Warszawie

Wyróżnienie I stopnia:

  • Kwartet Waltorniowy - ZSM w Częstochowie

Wyróżnienia za szczególne walory artystyczne akompaniamentu i wkład pracy w przygotowanie laureatów festiwalu:

  • Małgorzata Pieniążek – Bielsko- Biała
  • Andrzej Kloś - Częstochowa

Za wyróżniający akompaniament:

  • Aleksandra Hartman -Warszawa
  • Elżbieta Budnik  - Skierniewice
  • Bożena Bechta - Krzemińska - Lublin
  • Lubow Penderecka - Hawro - Dębica
  • Małgorzata Przybyła  - Jastrzębie - Zdrój
  • Anna Rożek -Opole
  • Janusz Tomecki- Rzeszów, Mielec
  • Dorota Makowiecka - Łańcut

Dyplom uznania dla Pana Wiesława Woźnickiego za aranżację utworów na kwartet instrumentów dętych blaszanych,
Dyplom uznania za wybitne osiągnięcia pedagogiczne w przygotowaniu laureatów festiwalu:

  • Zdzisław Stolarczyk - Bielsko - Biała
  • Marek Piątek - Częstochowa

Dyplom uznania za szczególne osiągnięcia pedagogiczne w przygotowaniu laureatów festiwalu (dla wszystkich nauczycieli mających laureatów miejsc i wyróżnień):

  • Krzysztof Bednarczyk - Warszawa
  • Ireneusz Szela - Mielec
  • Marek Piątek - Częstochowa
  • Stanisław Przybyszewski - Warszawa
  • Stanisław Dziewior - Katowice
  • Jan Łaskarzewski - Przemyśl
  • Janusz Szczęch - Rzeszów
  • Józef Nawojski - Łańcut
  • Zbigniew Trochimiuk - Lublin
  • Maryla Limanowska - Częstochowa
  • Waldemar Matera - Bielsko – Biała
  • Joachim Paczyński - Cieszyn
  • Czesław Dołęga - Kraków
  • Jan Jarosz - Jaworzno
  • Andrzej Piekorz - Cieszyn
  • Ireneusz Stańczak - Chrzanów
  • Grzegorz Wywrocki - Mielec
  • Marian Chmielewski - Skierniewice
  • Bogdan Kantor - Jastrzębie Zdrój
  • Tomasz Wójtowicz - Jastrzębie Zdrój
  • Zdzisław Stolarczyk - Bielsko – Biała
  • Marek Żwirdowski - Warszawa
  • Łukasz Gwóźdź - Częstochowa
  • Janusz Wyrwał - Opole
  • Klaudiusz Lisoń - Leśnica
  • Edward Świątek - Krosno
  • Wiesław Woźnicki - Warszawa

Dyplom dla najmłodszych uczestników festiwalu:

  • Krzysztof Lekstan – PSM I st. w Jaworznie
  • Kacper Matusiak – PSM I st. w Chrzanowie

Jury jest pełne uznania dla wszystkich uczestników Festiwalu. Gratulujemy laureatom, wszystkim zaś życzymy dalszych osiągnięć i sukcesów w artystycznych przedsięwzięciach.

 

G R A T U L U J E M Y  !!!

Laureatów ( I, II, III miejsce, wyróżnienia, nagrody specjalne ) prosimy o kontakt celem zamieszczenia zdjęć i biografii w portalu waltornia.pl
Nasz adres waltorniaImagegmail.com