W dniach 13-17.05.2008 odbył się w Szczecinku XXXIII Konkurs Młodego Muzyka.
Przesłuchania zostały przeprowadzone i ocenione w sześciu grupach:

* Grupa I instrumenty dęte drewniane - dla uczniów ur. w 1995 r. i młodszych
* Grupa II instrumenty dęte drewniane - dla uczniów ur. w 1992 r. i młodszych
* Grupa III instrumenty dęte drewniane - dla uczniów ur. w 1988 r. i młodszych

* Grupa IV instrumenty dęte blaszane - dla uczniów ur. w 1995 r. i młodszych
* Grupa V instrumenty dęte blaszane - dla uczniów ur. w 1992 r. i młodszych
* Grupa VI instrumenty dęte blaszane - dla uczniów ur. w 1988 r. i młodszych

Uczestnicy zobowiązani byli do wykonania dowolnego repertuaru, którego czas trwania nie mógł przekroczyć:

* Grupa I i IV - 8 minut
* Grupa II i V - 10 minut
* Grupa III i VI - 12 minut


Wyniki w poszczególnych grupach instrumentów dętych blaszanych:


Wyniki IV grupy instrumentów dętych blaszanych
Miejsce Punktacja Nagroda
II Mateusz Targowski, trąbka,
Państwowa Szkoła Muzyczna 
w Jaworznie
22,00 p. 300 zł
III Paweł Cal, waltornia,
Szkoła Muzyczna  w Koninie
21,33 p. 200 zł
III Filip Renachowski, trąbka,
Państwowa Szkoła Muzyczna w Kole
21,33 p. 200 zł
Wyróżnienie Wojciech Pyszny, trąbka,
Państwowa Szkoła Muzyczna
 w Cieszynie
20,33 p.
Wyróżnienie Maciej Prokopowicz, puzon,
Szkoła Muzyczna  w Szczecinku
20,00 p.
Wajdzik Marek, trąbka,
POSM  Bielsko- Biała
19,33 p.
Stańczak Wojciech, trąbka,
PSM . Chrzanów
19,00 p.
Walczak Daniel, trąbka,
PSM  Kutno PSM I st. Filia w Łęczycy
18,67 p.
Durka Mikołaj Feliks, trąbka,
PSM I st. Mrągowo
16,00 p.
Rybitw Szymon, puzon,
PSM I st. Namysłów
16,00 p.



Wyniki V grupy instrumentów dętych blaszanych
Miejsce Nazwisko uczestnika Punktacja Nagroda
II Tomasz Orłowski, trąbka,
Państwowa Szkoła Muzyczna
w Miastku
22,00 p. 500 zł
III Jarosz Krystian, trąbka,
 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach
21,00 p. 300 zł
III Gustaw Ogierman, trąbka,
Samorządowa Szkoła Muzyczna
 w Żorach
21,00 p. 300 zł
III Wojciech Prokopowicz, puzon,
Szkoła Muzyczna  w Szczecinku
21,00 p. 300 zł
Wyróżnienie Karolina Krauze, tuba,
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna
 w Łodzi
20,00 p.
Wyróżnienie Katarzyna Witek, puzon,
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bielsku- Białej
20,00 p.
Portka Sebastian, trąbka,
PSM I st. Tomaszów Lubelski
19,33 p.
Zarzycki Sylwester, trąbka,
SSM II st. Skierniewice
19,00 p.
Kuś Adam, trąbka,
PSM I i II st. Jastrzębie Zdrój
18,67 p.
Krawczyk Piotr, trąbka,
PSM I st. Mrągowo
18,33 p.
Szopa Kamil, puzon,
PSM I i II st. Cieszyn
18,33 p.
Kacperski Bartłomiej, trąbka,
PSM I i II st. Zduńska Wola
17,67 p.
Szymański Jan, puzon,
ZSM Toruń
17,67 p.
Stromski Maciej, puzon,
OSM I i II st. Gdańsk
17,33 p.
Łupiński Bartłomiej, puzon,
ZSM OSM II st. Białystok
17,00 p.
Szczepańczyk Andrzej, puzon wentylowy,
PSM I i II st. Suwałki
15,67 p.
Szyperek Natalia, waltornia,
PSM I st. Olecko
15,33 p.



Wyniki VI grupy instrumentów dętych blaszanych
Miejsce Nazwisko uczestnika Punktacja Nagroda
I Maciej Baranowski, waltornia,
 Państwowa Szkoła Muzyczna
 w Zielonej Górze
24,33 p. 1 000 zł
I Karol Gajda, puzon,
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Bielsku- Białej
24,33 p. 1 000 zł
III Paweł Wróblewski, trąbka,
Szkoła Muzyczna I i II st.
 w Szczecinku
22,00 p. 500 zł
Wyróżnienie Rafał Krauze, puzon,
Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu
20,67 p.
Wyróżnienie Marcin Zarzycki, trąbka,
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 w Warszawie
20,33 p.
Ołdakowski Konrad, waltornia,
ZSM PSM II st. w Białystok
19,33 p.
Gocałek Mateusz, trąbka,
PSM I i II st. Zduńska Wola
19,00 p.
Tomczyk Jędrzej, trąbka,
PSM I i II st. Jelenia Góra
18,00 p.
Rzeźnikowski Michał, puzon,
SSM II st. Skierniewice
18,00 p.
Świętek Błażej, waltornia,
OSM I i II st. Bytom
17,33 p.
Bracki Robert, trąbka,
OSM I i II st. Gdańsk
17,33 p.
Pijaj Martyna, waltornia,
PSM I i II st. Katowice
17,00 p.
Leśnik Sebastian, trąbka,
SSM II st. Żory
17,00 p.
Mroczek Małgorzata, trąbka,
POSM II st. Poznań
17,00 p.
Pachołek Krzysztof, waltornia,
OSM I i II st. Wrocław
17,00 p.
Wiśniewski Sebastian, trąbka,
PSM I i II st. Słupsk
15,66 p.
Michałowski Dawid, trąbka,
PSM I i II st. Leszno
13,33 p.


G R A T U L U J E M Y   !!!

Laureatów ( I, II, III miejsce, wyróżnienia, nagrody specjalne ) prosimy o kontakt celem zamieszczenia zdjęć i biografii w portalu waltornia.pl
Nasz adres waltorniaImagegmail.com

Biografie

Jean Désiré Montagney Artôt

1803-1887

Waltornista belgijski. Urodził się 23 września 1803 w Paryżu. Naukę gry na waltorni prowadził pod okiem swojego ojca, solo waltornisty Opery w Brukseli, gitarzysty i wirtuoza skrzypiec.