W dniach 8-10.11.2007 odbył się w Krakowie II Ogólnopolski Konkurs im. L.Lutaka.


Przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych II stopnia oraz młodszych uczestników.

plakat


PROGRAM KONKURSU


TRĄBKA:

I etap (program obowiązkowy):
1. G. Uoillet - Sonata Es-dur cz I i II
(do wykonania na b-trąbce, bez powtórek, w opracowaniu G.Tilda)

II etap (do wyboru):
1. A. Arutjunjan - Koncert na trąbkę,
2. A. Vivaldi - Koncert nr 4, lub nr 5,
3. P. Sarasate - Tańce Cygańskie op. 20 opr.T. Dokszycera.


WALTORNIA:
I etap (program obowiązkowy):
1. Fr. Strauss - Temat z wariacjami
Temat - Allegretto, wariacja II , część II - Andante cantabile

II etap (do wyboru):
1. W.A. Mozart - Koncert nr III Es-dur (bez kadencji)
2. Fr. Strauss - Koncert c-moll
3. L. van Beethoven - Sonata F-dur
4. R. Strauss - Koncert Es-dur nr 1, op. 11


PUZON:
I etap (program obowiązkowy):
A. Vivaldi - I sonata B-dur cz. III i IV

II etap (do wyboru):
1. E. Brooks - Concertino na puzon i fortepian
2. E. Reiche - Koncert nr 2, A-dur
3. B. Błażewicz - Koncert nr 2

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu:

kategoria waltornia:
Przygoda Stanisław
Szlęk Adrian
Zdrzałek Michał
Kraska Marta
Nawara Piotr

kategoria trąbka:
Piątek Maciej
Poks Sylwester
Tomala Bogdan
Tomaszewski Mateusz
Wnęk Łukasz
Barciok Kamil
Głogowski Dawid
Konopka Mikołaj
Miszk Emil
Nitkiewicz Kazimierz

kategoria puzon
Gajda Karol
Mueller Karol
Krauze Rafał
Tkaczyk Andrzej
Witek Katarzyna
Krężel Jakub
Wola Adam
Nowakowska Olimpia
Mżyk Dawid

* * * W Y N I K I * * *


GRAND PRIX


Karol Gajda - POSM I i II st. im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej



KATEGORIA WALTORNIA

I miejsce - nie przyznano

II miejsce - ex aequo
Stanisław Przygoda - ZSM w Częstochowie
Adrian Szlęk - ZPSM-POSM w Katowicach

III miejsce - nie przyznano

Wyróżnienie:
Michał Zdrzałek - ZPSM-POSM w Katowicach

KATGORIA TRĄBKA

I miejsce
Emil Miszk - OSM I i II st. w Gdańsku

II miejsce - ex aequo
Kamil Barciok - SSM II st. w Żorach
Kamil Piątek - ZSM w Częstochowie

III miejsce - ex aequo
Sylwester Poks - ZSM w Częstochowie
Mikołaj Konopka - OSM w Bytomiu

Wyróżnienia:
Dawid Głogowski - ZSM w Szczecinie
Kazimierz Nitkiewicz - ZSM w Częstochowie
BogdanTomala - PSM w Krakowie
Łukasz Wnęk - PSM w Krakowie

KATEGORIA PUZON

I miejsce
Karol Gajda - POSM w Bielsku-Białej

II miejsce ex aequo
Andrzej Tkaczyk - POSM w Bielsku-Białej
Katarzyna Witek - POSM w Bielsku-Białej

III miejsce ex aequo
Karol Mueller - OSM w Bytomiu
Dawid Mżyk - POSM w Bielsku-Białej

Wyróżnienia:
Rafał Krauze - ZSM w Toruniu
Jakub Krężel - ZPSM-POSM w Katowicach

G R A T U L U J E M Y ! ! !


Laureatów ( I, II, III miejsce, wyróżnienia, nagrody specjalne ) prosimy o kontakt celem zamieszczenia zdjęć i biografii w portalu waltornia.pl
Nasz adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 



Reklama