Ogólnopolski Konkurs Waltornistów w ŁodziW dniach 6-9.12.2021 w Łodzi zaplanowany był IX Festiwal Waltornistów a w jego ramach m.in. VI Ogólnopolski Konkurs Waltornistów im. prof. Edwina Golnika.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, konkurs przeprowadzony został w trybie zdalnym (on-line).

Jury Konkursu w składzie

  • prof. Wiesław Grochowski - Przewodniczący
  • prof. Kazimierz Machala
  • dr Marek Medyński
  • dr Adam Wolny

postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:

Kategoria młodzieżowa


Mateusz Klimek1. Nagroda
Mateusz Klimek
SM Gdynia


Amelia Czapnik    Maciej Dujczyński
2. Nagroda
Amelia Czapnik
ZPSM Bielsko-Biała
Maciej Dujczyński
POSM Katowice


Michał Mocek3. Nagroda
Michał Mocek
POSM Katowice


Martyna Jamrozik empty boy Aleksandra Stylok empty girl
Wyróżnienia
Martyna Jamrozik
PSM Opole
   Piotr Najdek
PSM Żagań
   Aleksandra Stylok
PSM Jastrzębie Zdrój
   Justyna Wolny
ZPSM Bielsko-Biała




Kategoria otwarta


Szymon Krupa1. Nagroda
Szymon Krupa
AM Katowice


Konrad Markowski2. Nagroda
Konrad Markowski
UM Warszawa


Michał Maleska3. Nagroda
Michał Maleska
AM Katowice

 

Marcin Drużdż Bartosz Maciążek Łukasz Ogaza
Wyróżnienia
Marcin Drużdż
AM Wrocław - absolwent
   Bartosz Maciążek
AM Katowice
   Łukasz Ogaza
AM Katowice

 

Łukasz Podłucki    Patryk Tokarski
Wyróżnienia
Łukasz Podłucki
UM Warszawa
Patryk Tokarski
AM Katowice



Gratulujemy! Zdobywców Nagród i Wyróżnień prosimy o przesłanie biografii i zdjęć na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. celem opublikowania na stronie.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do Laureatów o pilne przesłanie drogą elektroniczną na adres mailowy szkoły – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – numerów kont, na które będą przelane przyznane nagrody finansowe.

Szczegóły, w tym występy uczestników na stronie internetowej konkursu golnik.waltornia.pl

Uczestnicy 3 etapu:

Kategoria otwarta

  1. Drużdż Marcin – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu
  2. Gajdzis Mikołaj – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  3. Krupa Szymon – Akademia Muzyczna w Katowicach
  4. Maciążek Bartosz – Akademia Muzyczna w Katowicach
  5. Maleska Michał – Akademia Muzyczna w Katowicach
  6. Markowski Konrad – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  7. Ogaza Łukasz – Akademia Muzyczna w Katowicach
  8. Podłucki Łukasz – Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  9. Tokarski Patryk – Akademia Muzyczna w Katowicach

 

Uczestnicy 2 etapu:

Kategoria młodzieżowa


  1. Czapnik Amelia – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej
  2. Dujczyński Maciej – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  3. Jamrozik Martyna – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu
  4. Klimek Mateusz – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni
  5. Łabędź Krystian – PSM I i II st. w Wadowicach
  6. Malgeri Darren– SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni
  7. Mocek Michał – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  8. Najdek Piotr – PSM I i II st. w Żaganiu
  9. Stylok Aleksandra – PSM I i II st. im. prof. J.Świdra w Jastrzębiu Zdroju
  10. Wolny Justyna – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej

Kategoria otwarta


  1. Boiko Roman- Akademia Muzyczna w Krakowie
  2. Ciszewska Agnieszka - Akademia Muzyczna w Katowicach
  3. Czech Franciszek - Akademia Muzyczna w Krakowie
  4. Drużdż Marcin - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu
  5. Gajdzis Mikołaj - Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  6. Kantor Magdalena - Akademia Muzyczna w Krakowie
  7. Krawczyk Wiktoria - Akademia Muzyczna w Łodzi
  8. Krupa Szymon - Akademia Muzyczna w Katowicach
  9. Maciążek Bartosz - Akademia Muzyczna w Katowicach
  10. Maleska Michał - Akademia Muzyczna w Katowicach
  11. Maniecka Kamila - Akademia Muzyczna w Krakowie
  12. Manowska Magdalena - Akademia Muzyczna w Katowicach
  13. Markowski Konrad - Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  14. Ogaza Łukasz - Akademia Muzyczna w Katowicach
  15. Pelc Szymon - Akademia Muzyczna w Katowicach
  16. Pękala Jakub - Akademia Muzyczna w Katowicach
  17. Podłucki Łukasz - Uniwersytet Muzyczny w Warszawie
  18. Sikora Jan - Akademia Muzyczna we Wrocławiu
  19. Spychalski Emilian - Akademia Muzyczna we Wrocławiu
  20. Tokarski Patryk - Akademia Muzyczna w Katowicach
  21. Warzyńska Angela - Akademia Muzyczna w Katowicach

 

Tradycyjnie przewidziane są dwie kategorie wiekowe - młodzieżowa dla uczniów szkół muzycznych II stopnia i otwarta - dla studentów i absolwentów akademii muzycznych.

Termin zgłoszenia do konkursu upłynął 31.10.2021.

Lista uczestników

Kategoria młodzieżowa

  • Czapnik Amelia – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej, Pedagog: Waldemar Matera
  • Dujczyński Maciej – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Leszek Salwa
  • Jamrozik Martyna – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu, Pedagog: Piotr Wczasek
  • Klimek Mateusz – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni, Pedagog: Piotr Pożakowski
  • Kubat Mateusz – PSM I i II st. im. F.Chopina w Olsztynie, Pedagog: Liliana Przyborowska
  • Łabędź Krystian – PSM I i II st. w Wadowicach, Pedagog: Marcin Gajewski
  • Malgeri Darren – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni, Pedagog: Piotr Kowalski
  • Mocek Michał – POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Leszek Salwa
  • Najdek Piotr – PSM I i II st. w Żaganiu, Pedagog: Krzysztof Danielak
  • Reinert Samuel – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu, Pedagog: Piotr Wczasek
  • Stylok Aleksandra – PSM I i II st. im. prof. J.Świdra w Jastrzębiu Zdroju, Pedagog: Tomasz Wójtowicz
  • Wilson Malina – ZSM im. St.Moniuszki w Łodzi, Pedagog: Marta Dominiuk-Kwiatkowska
  • Wolny Justyna – ZPSM im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej, Pedagog: Waldemar Matera

 

Kategoria otwarta

  • Boiko Roman – AM im.K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
  • Boilo Oleh – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog – Tomasz Bińkowski
  • Chruszcz Marcin– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Ciszewska Agnieszka – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski / Waldemar Matera
  • Czech Franciszek– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Długosz Agnieszka – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
  • Dobak Fryderyk – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Ryszard Kurzak
  • Drużdż Marcin – absolwent – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog – Adam Wolny
  • Gajdzis Mikołaj– UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Tomasz Bińkowski
  • Gerula Magdalena – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Kantor Magdalena– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
  • Karpińska Katarzyna – AM im. G. i K.Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Zbigniew Monkiewicz
  • Koc Katarzyna – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Igor Szeligowski
  • Krawczyk Wiktoria – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski
  • Krupa Szymon – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Latoch Magdalena – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Ryszard Kurzak
  • Maciążek Bartosz – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Maleska Michał – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Maniecka Kamila– AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Manowska Magdalena – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog – Damian Walentek
  • Markowski Konrad – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Kazimierz Machala
  • Mendrela Małgorzata – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Adam Wolny
  • Ogaza Łukasz – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski
  • Patora Kamil – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski
  • Pelc Szymon – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek
  • Pękala Jakub – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek / Waldemar Matera
  • Poręba Sebastian – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Wojciech Kamionka
  • Podłucki Łukasz – UM F. Chopina w Warszawie, Pedagog: Tomasz Bińkowski
  • Sikora Jan – brak karty zgłoszenia z danymi !
  • Spychalski Emilian – AM im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, Pedagog: Adam Wolny
  • Stępniak Kaja – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
  • Tokarski Patryk – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Wiesław Grochowski / Waldemar Matera
  • Warzyńska Angela – AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Pedagog: Damian Walentek / Waldemar Matera
  • Wiewióra Natalia – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski
  • Wojewódzka Aleksandra – AM im. K. Pendereckiego w Krakowie, Pedagog: Tadeusz Tomaszewski / Paweł Cal
  • Wojtyński Mateusz – AM im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel
  • Zygmunt Jakub – AM im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Pedagog: Dariusz Mikulski / Zbigniew Monkiewicz
  • Żurawicz Miłosz – AM im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, Pedagog: Krzysztof Stencel

Program konkursu:

Kategoria młodzieżowa

I etap
1. Fr. Strauss - Nokturn op.7
2. J.S. Bach - Courante z I suity wiolonczelowej (bez powtórek)
(pozycje obowiązkowe)

II etap
1. A. Glazunov – Reverie
(pozycja obowiązkowa)

2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:
a) W.A. Mozart – Koncert Es-Dur nr 3
b) Fr. Strauss – Introdukcja i temat z wariacjami
c) K. Matisse – Koncert nr 2
d) R. Strauss – Koncert Es-Dur nr 1 op.11

  

Kategoria otwarta

I etap
1. B. Krol – Laudatio
2. G. Vinter – Hunters moon
(pozycje obowiązkowe)

II etap
1. W.A. Mozart – Rondo koncertowe Es-Dur KV 371 (kadencja dowolna)
Urtext – Neue Ausgabe 

2. Jeden z utworów do wyborów z niżej podanych:
a) Z. Szostak – Rondo-allegro e rustic
b) R.Schuman – Adagio allegro
c) J. Francaix – Divertimento
d) E. Bozza – Sur les cimes

III etap – Finał
R. Gliere- Koncert B-Dur op.91

cały program może być wykonany z nut