W dniach 30.04-2.05.2015 odbył się w Brnie (Czechy) X Międzynarodowy Konkurs Gry na Instrumentach Dętych.

Sukcesy odnieśli polscy waltorniści:

Kategoria 4-5 rok studiów i starsi


Michał KanawkaWyróżnienie
Michał Kanawka
   Adam WeberWyróżnienie
Adam Weber




Kategoria 1-3 rok studiów


Paweł Cal3. Nagroda
Paweł Cal
   Monika Całus3. Nagroda
Monika Całus

 




Kategoria do ukończenia liceum


Dominik KaraszewskiWyróżnienie
Dominik Karaszewski
   Szymon RywalskiWyróżnienie
Szymon Rywalski
   Marcin SikorskiWyróżnienie
Marcin Sikorski


GRATULUJEMY!
Laureatów (1. 2. 3. Nagrody, Wyróżnienia) prosimy o nadesłanie zdjęć i biografii celem publikacji w naszym serwisie. Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pełne wyniki konkursu:


Kategoria 4-5 rok studiów i starsi
1. Nagroda i Grand Prix
Eliška Adamová 23.43

2. Nagroda
Mikuláš Koska 22.64

3. Nagroda
Ludmila Urbanová 21.13

Wyróżnienia
Michał Kanawka 20.69
Adam Weber 20.40
Aori Tamai 20.30
Eva Tesaříková 19.75


Kategoria 1-3 rok studiów
1. Nagroda
Képiró Bálint 21.60

2. Nagroda
Bagoly Dávid 20.92

3. Nagroda
Monika Całus 20.25
Kateřina Štěrbová 20.20
Paweł Cal 20.10
Eva Mlázovská 20.00


Kategoria do ukończenia liceum
1. Nagroda
Éva Lilla Fröschl 23.09

2. Nagroda
Hana Sapáková 21.92

3. Nagroda
Monika Němcová 21.40
Hercz Balázs 21.17

Wyróżnienia
Szymon Rywalski 20.75
Marcin Sikorski 20.25
honorable mention
Barbora Jedelská 20.10
Dominik Karaszewski 20.00



Program w kategorii waltornia

1. Kategoria (do ukończenia liceum)

1. etap - pozycja obowiązkowa:
    Karl Matys - Koncert nr 2 (1. część)
do wyboru (jedna pozycja na każdy etap):
    Eugene Bozza - En Irlande
    Jan Koetsier - Romance
    Franz Strauss - Nocturno
    Reinhold Gliere - Nocturno
    Franz Strauss - Fantazja op. 2
    Mojmír Bártek - Skelet
    Tomaso Albinoni - Koncert B dur
    František Škroup - Koncert
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 1 D dur (1. część)
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 3 Es Dur (1. część)

2. etap - pozycja obowiązkowa:
    Camille Saint–Säens - Morceau de Concert (1. część)
do wyboru (jedna pozycja na każdy etap):
    Eugene Bozza - En Irlande
    Jan Koetsier - Romance
    Franz Strauss - Nocturno
    Reinhold Gliere - Nocturno
    Franz Strauss - Fantazja op. 2
    Mojmír Bártek - Skelet
    Tomaso Albinoni - Koncert B dur
    František Škroup - Koncert
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 1 D dur (1. część)
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 3 Es Dur (1. część)

2. Kategoria (1-3 rok studiów)

1. etap - pozycja obowiązkowa:
    Petr Hala - Burrowing Owl for French Horn Solo
    (nowość - do pobrania na stronie konkursu)
do wyboru (jedna pozycja na każdy etap):
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 2 Es Dur (1. i 2. część)
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 4 Es Dur (1. i 2. część)
    František Antonín Rosetti - Koncert Es Dur (1. i 2. część )
    (Murray C 49 / Kaul III : 36 , VEB Deutscher Verlag für Musik Leipzig)
    František Antonín Rosetti - Koncert d moll (1. i 2. część )
    (Murray C 38 / Kaul III : 43, Simrock Hamburg – London)
    Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 5 (1. i 2. część)
    Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 (1. i 2. część)
    Ludwig van Beethoven - Sonata (1. część)
    Emil Hlobil - Sonata (1. część)
    Paul Hindemith - Sonata F dur 1939 (1. część)
    Joseph Rheiberger - Sonata (1. część)
    Jane Vignery - Sonata (1. część)
    Kerry Turner - Sonata (1. część)

2. etap - pozycja obowiązkowa:
    Richard Strauss - Koncert nr 1 Es Dur op.11 (1. i 2. część)
do wyboru (jedna pozycja na każdy etap):
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 2 Es Dur (1. i 2. część)
    Wolfgang Amadeusz Mozart - Koncert nr 4 Es Dur (1. i 2. część)
    František Antonín Rosetti - Koncert Es Dur (1. i 2. część )
    (Murray C 49 / Kaul III : 36 , VEB Deutscher Verlag für Musik Leipzig)
    František Antonín Rosetti - Koncert d moll (1. i 2. część )
    (Murray C 38 / Kaul III : 43, Simrock Hamburg – London)
    Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 5 (1. i 2. część)
    Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 (1. i 2. część)
    Ludwig van Beethoven - Sonata (1. część)
    Emil Hlobil - Sonata (1. część)
    Paul Hindemith - Sonata F dur 1939 (1. część)
    Joseph Rheiberger - Sonata (1. część)
    Jane Vignery - Sonata (1. część)
    Kerry Turner - Sonata (1. część)

3. Kategoria (4-5 rok studiów i starsi)

1. etap - pozycja obowiązkowa:
    Malcolm Arnold - Fantasy for Horn op. 88
    (Faber Music )
do wyboru (jedna pozycja na każdy etap):
    Richard Strauss - Koncert nr 2 Es Dur (1. i 2. część)
    Reinhold Gliere - Koncert na róg (1. i 2. część)
    Jiří Pauer - Koncert (1. i 2. część)
    Oldřich Flosman - Koncert (1. i 2. część)
    Frigyes Hidas - Koncert (1. i 2. część)
    Christoph Förster - Koncert nr 1 Es Dur
    (Friedrich Hofmeister Leipzig )
    Christoph Förster - Koncert nr 2 Es Dur
    (Marvin M.McCoy 1981 D.B.A. McCoy´s Library)
    Johann Joachim Quantz - Koncert Es Dur
    (Edition Kunzelmann GMB)
    Georg Philip Telemann - Koncert D dur
    (Hans Sikorski)
    Anonymus - Koncert Es dur
    (Friedrich Hofmeister Musikverlag FH 2283)

2. etap - pozycja obowiązkowa:
    Eugene Bozza - En Foret
    (Alphons Leduc et Cie, 1941)
do wyboru (jedna pozycja na każdy etap):
    Richard Strauss - Koncert nr 2 Es Dur (1. i 2. część)
    Reinhold Gliere - Koncert na róg (1. i 2. część)
    Jiří Pauer - Koncert (1. i 2. część)
    Oldřich Flosman - Koncert (1. i 2. część)
    Frigyes Hidas - Koncert (1. i 2. część)
    Christoph Förster - Koncert nr 1 Es Dur
    (Friedrich Hofmeister Leipzig )
    Christoph Förster - Koncert nr 2 Es Dur
    (Marvin M.McCoy 1981 D.B.A. McCoy´s Library)
    Johann Joachim Quantz - Koncert Es Dur
    (Edition Kunzelmann GMB)
    Georg Philip Telemann - Koncert D dur
    (Hans Sikorski)
    Anonymus - Koncert Es dur
    (Friedrich Hofmeister Musikverlag FH 2283)

Szczegóły na www.zestebrno.cz