Brno 2021W dniach 29.04-2.05.2021 w Brnie (Czechy) odbędzie się XIII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych.

Konkurs przewiduje cztery kategorie wiekowe

  • 1 Kategoria - 1 i 2 rok liceum
  • 2 Kategoria - 3 i 4 rok liceum
  • 3 Kategoria - studia licencjackie
  • 4 Kategoria - studia magisterskie i profesjonaliści

Uczestnik niższej kategorii może uczestniczyć w kategorii wyższej.

Program w specjalności waltornia:

1 Kategoria

  • 1. etap - kompozycja obowiązkowa:
    Franz Strauss - Fantazja, op. 2 (do 1. Wariacji włącznie)
  • 2. etap - kompozycja obowiązkowa:
    Franz Strauss - Koncert c-moll op. 8 (część II)

kompozycje dowolne (jedna kompozycja na każdy etap):

  • Jan Zdeněk Bartoš - Rondino a Elegie
  • Eugene Bozza - En Irlandia
  • Jean Baptiste Loeillet - Sonata na waltornię i fortepian (część III i IV)
  • František Škroup - Koncert B-dur
  • Luigi Cherubini - Sonata nr 1 F-dur
  • Karl Matys - Koncert nr 2 (część II)
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 1 D-dur KV 412 (część I)
  • Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 Es-dur (część II)
  • Antonio Vivaldi - Largo z Concerto na dwa waltornie
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 3 Es-dur KV 447 (część II)

2 Kategoria

  • 1. etap - kompozycja obowiązkowa:
    Karl Matys - Koncert nr 2 (część I)
  • 2. etap - kompozycja obowiązkowa:
    Tomaso Albinoni - Koncert B-dur (część II i III)

kompozycje dowolne (jedna kompozycja na każdy etap):

  • Ludwig van Beethoven - Sonata F-dur (część I)
  • Kerry Turner - Sonata (część II)
  • Jan Jakub Ryba - Concerto in Dis (część I)
  • Joseph Haydn - Koncert nr 2 D-dur (część I)
  • Michael Haydn - Koncert D-dur (część I)
  • Emil Hlobil - Sonata na waltornię i fortepian (część I)
  • Jean Baptiste Loeillet - Sonata na waltornię i fortepian (część I i II)
  • Antony Plog - Postcard
  • Jan Václav Stich-Punto - Koncert nr 7 Es-dur (część I)
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert nr 3 Es-dur KV 447 (część I)
  • Bernhard Krol - Laudatio
  • Paul Hindemith - Sonata F-dur 1939 (część I)

3 Kategoria

  • 1. etap - kompozycja obowiązkowa:
    Wolfgang Amadeus Mozart - II Koncert Es-dur KV 417 (część I i II)
  • 2. etap - kompozycja obowiązkowa:
    Richard Strauss - Koncert nr 1 Es-dur op. 11 (część I)

kompozycje dowolne (jedna kompozycja na każdy etap):

  • Eugene Bozza - En Foret
  • Eugene Bozza - Sur les Cimes
  • Vitali Bujanovsky - Espana
  • Malcom Arnold - Fantazja na róg op. 88
  • Luigi Cherubini - Sonata nr 2 F-dur
  • Wolfgang Amadeus Mozart - IV Koncert Es-dur KV 495 (część I i II)
  • Camille Saint – Säens - Morceau de Concert, op. 94
  • Franz Strauss - Koncert c-moll op. 8 (część I i II)
  • Gilbert Vinter - Hunter´s Moon
  • Robert Schumann - Adagio und Allegro As dur op.70

4 Kategoria

  • 1. etap - kompozycja obowiązkowa:
    František Antonín Rössler Rosetti - Koncert Es-dur (Murray C 49 / Kaul III: 36, VEB Deutscher Verlag für Musik Leipzig)
  • 2. etap - kompozycja obowiązkowa:
    Paul Dukas - Villanelle pour Cor et Piano

kompozycje dowolne (jedna kompozycja na każdy etap):

  • Christoph Förster - Koncert nr 1 Es
  • Christoph Förster - Koncert nr 2 w Es
  • Johann Joachim Quantz - Koncert Es-dur
  • Georg Philip Telemann - Koncert D-dur
  • Anonymus - Koncert Es-dur
  • Jane Vignery - Sonata
  • Emil Hlobil - Sonata na waltornię i fortepian
  • Paul Hindemith - Sonata 1943 (bez recytacji)
  • Joseph Rheiberger - Sonata
  • Sigfried Köhler - Sonata
  • Carl Maria von Weber - Concertino e-moll op.45
  • Jiří Pauer - Concerto
  • Richard Strauss - Concerto Nr. 2 w Es-dur
  • Reinhold Gliere - Koncert na waltornię
  • Gordon Jacob - Concerto
  • Oldřich Flosman - Concerto 

Szczegóły na https://zestebrno.cz/