MyWay to Fundacja Młodych Talentów. Przedsięwzięcie, które powstało, by w bardzo konkretny sposób pomóc osobom kończącym pewien etap edukacji muzycznej w ich promocji na polskiej i międzynarodowej scenie muzycznej. Jest to Fundacja skupiająca się na wyposażaniu swoich podopiecznych w narzędzia ułatwiające profesjonalny początek kariery. „Młodzi muzycy na starcie nie zawsze dysponują wiedzą, jak przygotować portfolio, zaprezentować swoje umiejętności, budować wizerunek, a tym samym zwiększyć swoje szanse, by być zauważonym i skrócić dystans do rozpoczęcia kariery” – mówi Adam Górko, twórca idei powołania Fundacji i jej założyciel. „Naszym zadaniem jest przygotowanie młodych ludzi do startu w profesjonalnym i wymagającym świecie. Oddajemy do ich dyspozycji wiedzę i doświadczenie ekspertów z różnych obszarów” – dodaje Adam Górko. Wśród wspierających Fundację i zaangażowanych w jej prace są m.in. muzycy, marketingowcy, osoby zajmujące się budowaniem relacji z mediami, produkcją muzyczną, tworzeniem stron internetowych, a także profesjonalni fotografowie.
Podsumowując: MyWay powstała po to, by pomóc talentom w przygotowaniu kompletu profesjonalnych materiałów niezbędnych przy aplikacji m.in. na różnego rodzaju kursy muzyczne, do prestiżowych uczelni, na stanowisko muzyka w orkiestrach, a także potrzebnych przy zgłoszeniu do startu w konkursach. Działania Fundacji mają wesprzeć młodych muzyków w ich promocji oraz współpracy z podmiotami, sponsorami i osobami prywatnymi, które zechcą pomóc w ich karierze.
Jak zostać podopiecznym Fundacji
MyWay jest otwarta na talenty wśród osób kształcących się muzycznie. Nawiązuje współpracę z wiodącymi uczelniami muzycznymi i tam stara się przede wszystkim propagować informacje na temat Fundacji i możliwości nadsyłania zgłoszeń.
Mechanizm składania aplikacji jest bardzo prosty. Kandydaci mają do dyspozycji stronę internetową www.myway.pl, za pośrednictwem której powinni przesłać Fundacji swoje dokumenty: życiorys, nagranie wideo z występu na żywo, potwierdzenie statusu studenta.
Proces weryfikacji kandydatów przebiega w trzech etapach:
- ocena formalna zgłoszeń – pod kątem terminowości i zgodności wymaganych materiałów
- wstępna ocena artystyczna zgłoszeń – dokonywana przez powołany zespół z uwzględnieniem kryteriów m.in.: Interpretacja kompozycji muzycznej, Talent muzyczny, Żywotność występu, Oryginalność występu, Całokształt występu
- finalna ocena zgłoszeń – dokonywana przez kapitułę Fundacji wg kryteriów jak wyżej
Korzyści dla podopiecznych Fundacji
MyWay dba kompleksowo o swoich podopiecznych, uwzględniając ich charakter, talent, osobowość oraz potencjał artystyczny. Rocznie swoją opieką Fundacja obejmuje kilka osób wyłonionych w procesie rekrutacji. Finaliści będą współtworzyć narzędzia, dzięki którym powstanie ich profesjonalne portfolio:
- sesja nagraniowa w studio
- wydanie płyty z materiałami demo
- krótki film prezentujący wykonawcę
- strona internetowa w języku polskim i angielskim
- życiorys w języku polskim i angielskim
- sesja fotograficzna – stworzona we współpracy z wizażystką
Podopieczni zostaną też wyposażeni w przydatną wiedzę, dzięki następującym szkoleniom i treningom:
- trening personalny z coachem według specjalnie przygotowanego programu, który obejmuje m.in. aspekty wzrostu zaufania do siebie i swoich możliwości, lepszego poznania siebie, swoich systemów motywacyjnych i przekonań, wzrostu świadomości własnego wpływu na karierę oraz lepszego funkcjonowania w roli muzyka w obecnych warunkach gospodarczych
- szkolenie z autoprezentacji oraz podstawowej komunikacji z mediami
- szkolenia w zakresie praw autorskich i finansów
- szkolenie z zarządzania stroną internetową
Dodatkowe działania promocyjne
Fundacji zależy, by młode talenty rozwijały się i miały możliwość zaprezentowania się na największych i najbardziej prestiżowych scenach. By do nich dotrzeć MyWay zapewnia profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie przygotowania i promocji młodego muzyka. Wykorzystuje różne kanały i nowoczesne narzędzia komunikacji o swoich podopiecznych. Tworzy też własne wydarzenia i pomaga w udziale w innych. Oto zaledwie wybrane przykłady:
- Koncerty i wydarzenia specjalne - organizacja przez Fundację koncertów laureatów w wybranych miejscach z udziałem sponsorów i gości specjalnych, umożliwianie laureatom udziału w koncertach organizowanych przez inne podmioty i instytucje, promocja podopiecznych jako muzyków występujących w czasie prestiżowych koncertów i wydarzeń specjalnych, np. we współpracy z Kancelarią Prezydenta, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasadami, organizatorami festiwali.
- Konkursy muzyczne - zachęta i wsparcie dla laureatów przy starcie w różnego rodzaju konkursach i festiwalach.
Kontakt
Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, 01-222 Warszawa
tel. +48 (22) 256 70 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szczegóły na myway.pl