Szczyt sezonu wakacyjnego to oczywiście lato, ale wypoczynek w jesienne miesiące wcale nie musi być dużo gorszy. Są miejsca, gdzie właśnie jesienią panują dużo lepsze warunki niż latem, do tego dochodzą jeszcze inne korzyści, wynikające właśnie z tego, że odpuszczamy wyjazd w najgorętszym okresie.

Niższe ceny

wakacjewakacjeOd września zaczyna się spadek cen w hotelach, wycieczki organizowane przez biura podróży również kosztują mniej i łatwiej trafić na naprawdę atrakcyjne promocje. Zwiedzanie też może być tańsze, bo w wielu miejscach, już po zakończeniu wakacji, cennik się zmienia. Do tego nie trzeba się przeciskać przez tłumy turystów, są mniejsze kolejki, odwiedzanie ciekawych miejsc staje się dużo bardziej komfortowe. I nie ma aż takich kłopotów z rezerwacją miejsca czy biletu lotniczego jak w samym środku wakacji.

Wypoczynek w kraju

Dokąd jednak można jesienią pojechać? Wbrew pozorom, nie tylko za granicą da się spędzić udany urlop. Jak można sprawdzić na przykład w internecie, w kraju jest sporo miejsc oferujących przyjemny wypoczynek, nawet gdy pogoda za oknem nie wygląda zachęcająco. Dobrą lokalizacją jest zarówno morze, jak i góry – jesień to idealna pora na piesze wędrówki, odwiedzanie parków narodowych, wycieczki rowerowe, poznawanie popularnych szlaków turystycznych, które we wrześniu czy październiku są znacznie mniej zatłoczone niż latem.

Wyjazd za granicę

Urlopowe plany obejmują zagranicę? Jesiennych kierunków jest naprawdę sporo. Po wakacjach warto udać się na południe Europy, gdzie wciąż są doskonałe warunki do plażowania i kąpania się w morzu, ale już bez tak męczących upałów jak w lipcu czy sierpniu. Dużą popularnością niezmiennie cieszą się Włochy, Hiszpania, Turcja i Chorwacja, prócz tego coraz większe zainteresowanie budzą takie kierunki jak Rumunia, Bułgaria, Czarnogóra. Jesień to doskonała pora aby odwiedzać popularne kurorty w północnej Afryce, zwłaszcza te w Egipcie, Tunezji i Maroku – latem jest tam zbyt gorąco, za to w październiku można liczyć na bardzo komfortowe warunki. Więcej ciekawych kierunków znaleźć można na przykład w internecie.

Artykuł zewnętrzny


Biografie

Tomasz Sopur

Tomasz SopurTomasz Sopur

Reklama