Michael Höltzel

Urodził się w 1936 w Tübingen (Niemcy). Po ukończeniu szkoły średniej przeniósł się do Stuttgartu by studiować grę na waltorni i altówce, później do Salzburga by uzupełnić studia na waltorni oraz dyrygenturę w Universität Mozarteum. Był 1. waltornistą w Camerata Academica w Salzburgu, orkiestrze Palazzo Pitti Florence, Bamberger Symphoniker i Filharmoników Monachijskich.

Latem 1970 pragnął studiować u Philipa Farkasa w Bloomington (USA). Gdy Farkas przesłuchał jego nagranie (1 koncert Haydna z Bamberg Symphony Orchestra) nie chciał go przyjąć jako studenta, ale zaproponował stanowisko gościnnego nauczyciela. Ta niesamowita historia rozniosła się po całych Stanach i uczyniła Höltzela bardzo popularnym. 

Od 1973 Höltzel jest profesorem waltorni i muzyki kameralnej w Hochschule für Musik w Detmold. Prowadzi liczne kursy muzyki kameralnej (Salzburg, Bloomington, Weimar, Bobbio i inne) oraz przyczynił się do sukcesu kwintetu dętego Kammervereinigung Berlin w German Radio Competition (ARD 1989) i w German Music Competition (1991).

  


Reklama

Reklama