Rozrywka

Jeśli jesteś członkiem aktywnego zespołu kameralnego - przyślij nam zdjęcie i opis a zamieścimy je bezpłatnie w tym dziale.
Nasz adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zespół powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego, Sławomira Gołaszewskiego i Jerzego Grotowskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Armia

Czytaj więcej...

Muzykę zespołu Gadająca Tykwa trudno zaliczyć do jakiegoś konkretnego nurtu. Jest etniczna, ale wszystkie kompozycie są autorskie. Jej charakter określają egzotyczne instrumenty - ich ograniczone skale i brzmienie tworzą specyficzny klimat.

Gadająca Tykwa
Tomasz Kubica - waltornista zespłu "Gadająca Tykwa"

Czytaj więcej...

Zespół The Stylacja powstał w 2002 roku w Łodzi, a jego skład to siedemiu muzyków (saksofon, puzon, waltornia, trąbka, gitara, bas, perkusja) i wokalistka.


The Stylacja
W muzyce zespołu The Stylacja możemy usłyszeć dźwięki waltorni


Czytaj więcej...

Reklama