Orkiestra założona i prowadzona od 1 kwietnia 1988 roku przez Wiesława Olejniczaka. Odbyła wiele podróży koncertowych i grała w takich krajach jak: Austria, Czechy, Francja, Grecja, Niemcy, Słowacja, Ukraina, Watykan, Węgry, czy Włochy.

KOS

Za działalność kulturalną na rzecz miasta Krakowa otrzymała medal Krakowskiego Domu Kultury. Honorowym Prezesem Orkiestry jest pan Andrzej Cichoń. Big Band BOOM - to czołówka instrumentalna Krakowskiej Orkiestry Staromiejskiej. Tradycyjny skład i pełne harmoniczne brzmienie a w repertuarze utwory rozrywkowe od klasycznych standardów po aranżacje wpółczesnych przebojów. W dorobku artystycznym zespołu jest udział w wielu festiwalach i koncertach w kraju i za granicą. W Polsce m.in.na festiwalach jazzowych: "Złota Tarka" w Iławie, "Jazz Juniors" w Krakowie; na festiwalu muzyki gospel w Osieku.

Zespół KOS zdobył wiele nagród na przesłuchaniach regionalnych. Zróżnicowany repertuar, umożliwia mu szeroką działalność muzyczną: rozrywkowe i tematyczne koncerty estradowe, występy na festynach i bankietach, uliczne show parady, muzyczne oprawy uroczystości świeckich i religijnych.

Strona internetowa orkiestry: www.k-o-s.pl

Translator

Reklama