Ewa Paciorek
Urodziła się w 1990 roku w Warszawie. Edukację muzyczną rozpoczęła w klasie skrzypiec mgr Wiesławy Wytrykowskiej w PSM I stopnia nr 3 im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie. Po ukończeniu PSM I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie, kontynuowała naukę gry na skrzypcach w ZPSM im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Naukę gry na waltorni rozpoczęła w wieku 18 lat tamże, pod kierunkiem mgr Krzysztofa Specjała. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Machali.

Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów waltorniowych, które prowadzili m.in.: Radek Baborák, Hermann Baumann, Edward Deskur, Zdeněk Divoký, Thomas Hauschild, Jiří Havlík, Frank Lloyd, Markus Maskuniitty, Jindřich Petráš, Bohdan Šebestík, Lindsey Stoker, Ondřej Vrabec, Szabolcs Zempléni. Uczestniczyła również w cyklu wykładów i klas mistrzowskich na 43 International Horn Symposium w San Francisco. Obecnie bierze udział w 2 edycji Akademii Sinfonia Varsovia pod kierunkiem Henryka Kowalewicza i Pawła Szczepańskiego.

Dotychczasowe osiągnięcia:
  • 2. Nagroda w II kategorii wiekowej na VI Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznyh I i II Stopnia Regionu Mazowieckiego, Sierpc 2008
  • Finalistka w kategorii młodzieżowej w II Ogólnopolskim Konkursie Waltorniowym im. prof. Edwina Golnika, Łódź 2009
  • Finalistka IV Regionalnego Konkursu Solfeżowego, Warszawa 2010
  • Wyróżnienie w kategorii otwartej w III Ogólnopolskim Konkursie Waltorniowym im. prof. Edwina Golnika, Łódź 2012
  • 2. Nagroda w II kategorii wiekowej w IX Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych, Brno (Czechy) 2013
  • 1. Nagroda w X Konkursie Zespołów Instrumentów Dętych w kategorii Kwintet klasyczny, Warszawa 2014

Translator

Reklama

Reklama