W dniach 22.08-4.09.2010 odbył się w Monachium (Niemcy) 59.Międzynarodowy Konkurs Muzyczny ARD w kategoriach: wiolonczela, flet, waltornia i duet fortepianowy. W rywalizacji wzięło udział 46 waltornistów.
Jury konkursu w składzie:
* Milan Turkovic, Austria - przewodniczący
* Richard Bissill, Wielka Brytania
* Wolfgang Gaag, Niemcy
* Michel Garcin-Marrou, Francja
* Vladimira Klánská, Czechy
* Ab Koster, Holandia
* Eric Terwilliger, Niemcy
postanowiło przyznać następujące nagrody:
I Nagroda |
Přemyšl Vojta - Czechy |
II Nagroda | II Nagroda |
Paolo Mendes - Niemcy |
Dániel Ember - Węgry |
III Nagroda |
nie przyznano |
Přemyšl Vojta otrzymał także Nagrodę publiczności. Polski uczestnik - Henryk Julian Kowalewicz zakwalifikował się do II etapu konkursu.
G R A T U L U J E M Y !!!
Lista uczestników:
Pierre | Azzuro | Francja | |
Francois | Bastian | Francja | |
Janos | Benyus | Węgry | 2 Etap |
Roland | Bosnyak | Węgry | |
Luise | Bruch | Niemcy | Finał |
Dániel | Ember | Węgry | II Nagroda |
Anna Magdalena | Euen | Niemcy | 2 Etap |
Leonardo | Feroleto | Włochy | 2 Etap |
Alec | Frank-Gemmil | Wielka Brytania / Niemcy | 2 Etap |
Martin | Gericks | Niemcy | |
Alex | Goncalves | Wenezuela | |
Juliane | Grepling | Niemcy | 2 Etap |
Cong | Gu | Chiny | Półfinał |
Ville | Hiilivirta | Finlandia | 2 Etap |
Tobias | Huber | Szwajcaria | |
Benjamin | Jaber | USA | |
Lin | Jiang | Australia | Półfinał |
Seok Joon | Keun | Korea | |
Amanda | Kleinbart | Luksemburg | |
Mikulas | Koska | Czechy | |
Henryk Julian | Kowalewicz | Polska | 2 Etap |
Sebastian | Krause | Niemcy | |
Tomasz | Kubon | Polska | |
Antonio | Lagares Abeal | Hiszpania | |
Pablo | Lago Soto | Hiszpania | 2 Etap |
Joel | Lasry | Francja | 2 Etap |
Zoltan | Macsai | Węgry | |
Paolo | Mendes | Niemcy | II Nagroda |
Claudius | Müller | Niemcy | 2 Etap |
Yoichi | Murakami | Japonia | |
Peter | Museler | Niemcy | 2 Etap |
Tatsuo | Nippashi | Japonia | |
Guglielmo | Pellarin | Włochy | |
Julius | Pranevicius | Litwa | 2 Etap |
Paola | Rodilla Martinez | Hiszpania | 2 Etap |
Cenk | Sahin | Turcja | 2 Etap |
Philip | Schmelzle | Niemcy | |
Gideon | Seidenberg | Niemcy | |
Ricardo | Silva | Portugalia | 2 Etap |
Guillaume | Tetu | Francja | |
Balint | Toth | Węgry | |
Jana | Vackova | Czechy | |
Annelies | Van Nuffelen | Belgia | |
Milena | Viotti | Francja | |
Přemyšl | Vojta | Czechy | I Nagroda |
Dominik | Zinsstag | Szwajcaria |
Zobacz zdjęcia z konkursu w naszej Galerii.