W ramach festiwalu Praska Wiosna odbył się w dniach 6-15.05.2007 roku konkurs w kategoriach: waltornia i dyrygentura.
Jury w składzie:

  • Bedřich Tylšar,
  • Jindřich Petráš,
  • Jindřich Kolář,
  • Zdeněk Divoký
  • Alois Čoček

postanowiło przyznać następujące nagrony:

I. Nagroda - Christoph Eß
II. Nagroda - ex aequo Zoltán Mácsai i Jocelyn Willem
III. Nagroda - nie przyznano

Wyróżnienia:

Maciej Baranowski
Jose Vincente Castelló
Jana Řeřichová

Jak czytamy w raporcie Jury, Maciej Baranowski nie był w finale klasyfikowany z powodu nie dopełnienia formalności regulaminowych. Maciek w finale grał program z nut, tymczasem regulamin wymagał grania "z pamięci".

Wyróżnienie na tak prestiżowym konkursie jest wspaniałym osiągnięciem naszego młodego waltornisty i jego nauczyciela, a jest nim pan Ivan Moroz.

Gratulujemy sukcesu!




Lista osób, które przeszły do finału:
Baranowski Maciej - Polska
Eß Christoph - Niemcy
Mácsai Zoltán - Węgry
Willem Jocelyn - Francja

Lista osób, które przeszły do drugiego etapu konkursu:
Baranowski Maciej - Polska
Castelló Jose Vincente - Hiszpania
Eß Christoph - Niemcy
Kocsis József - Węgry
Könczei Áron - Węgry
Lakatos Péter - Węgry
Mácsai Zoltán - Węgry
Mueller Claudius - Niemcy
Podgoreanu Ionut< - Rumunia
Řeřichová Jana - Czechy
Tinlot Jeremy - Francja
Willem Jocelyn - Francja


Na konkurs nadesłano 81 zgłoszeń. Jury na podstawie nagrań dopuściło 55 osób
Lista uczestników:

W kolejności alfabetycznej:
José Filipe Abreu - Portugalia
Antonio Emilio Adriani Soto - Wenezuela
Sergey Akimov - Białoruś
Maciej Baranowski - Polska
János Benyus - Węgry
Stefan Jon Bernhardsson Wilkinson - Islandia
Jose Vincente Castelló - Hiszpania
Genevieve Clifford - Australia
Jean-Philippe Cochenet - Francja
David Cooper - USA
Carsten Carey - Duffin Niemcy
Annamia Eriksson - Szwecja
Christoph Eß - Niemcy
Leonardo Feroleto - Włochy
Miriam Freymond - Szwajcaria
Martin Gericks - Niemcy
Marjolaine Goulet - Kanada
Juliane Grepling - Niemcy
Kaname Hamaji - Japonia
Ville Hiilivirta - Finlandia
Tommi Hyytinen - Finlandia
Tsun Tak Cheung - Chiny
András Chlebovics - Węgry
Pavel Chomoucký - Czechy
Danilo Kadovic - Serbia
Hong-park Kim - Korea Płd.
Amanda Kleinbart - Luksemburg
József Kocsis - Węgry
Antonín Kolář - Czechy
Tomáš Kolář - Czechy
Áron Könczei - Węgry
Henryk Julian Kowalewicz - Polska
Tomasz Kubon - Polska
Pablo Lago Soto - Hiszpania
Péter Lakatos - Węgry
Kyu Sung Lee - Korea Płd.
Hana Lišková - Czechy
Zoltán Mácsai - Węgry
Paolo Mendes - Niemcy
Jindřich Molinger - Czechy
Daniel Molnár - Węgry
Claudius Mueller - Niemcy
Martin Novák - Czechy
Johannes Otter - Szwajcaria
David M.A.P. Palmquist - Dania
Ionut Podgoreanu - Rumunia
Mário Reis - Portugalia
Jana Řeřichová - Czechy
Eva Skalníková - Czechy
Masazumi Takahashi - Japonia
Marianne Tilquin - Francja
Jeremy Tinlot - Francja
Přemysl Vojta - Czechy
Jocelyn Willem - Francja
Petr Zirhut - Czechy


Translator

Reklama

Biografie