W dniach 15-17.03 2007 odbył się
VI Międzynarodowy Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych - Mielec 2007.


JURY
VI
Międzynarodowego Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych
MIELEC 2007
w składzie:
prof. Roman GRYŃ - Akademia Muzyczna w Poznaniu -przewodniczący
ad. Zdzisław STOLARCZYK - Akademia Muzyczna w Krakowie
mgr Józef NAWOJSKI
mgr Tomasz ŚLUSARCZYK

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:



GRAND PRIX

Orkiestra dęta z Wilamowic
Orkiestra Dęta z Wilamowic
Orkiestra Dęta OSP w Wilamowicach
kapelmistrz Mariusz PŁONKA



Kategoria I
urodzeni w roku 1993 i później

I miejsce
Sebastian Portka - trąbka


II miejsce ex aequo
Krystian Jarosz - trąbka

II miejsce ex aequo
Stanislav Masaryk - trąbka


III miejsce
Mateusz Czaja - puzon


wyróżnienie I stopnia:
Wojciech Stańczak - trąbka

wyróżnienie I stopnia:
Konrad Frączkiewicz - trąbka


Wyróżnienie II stopnia:
Bettina Kenyeres - trąbka

Wyróżnienie II stopnia:
Mateusz Targowski - trąbka

Wyróżnienie II stopnia:
Mester Viktor - waltornia


Bartłomiej Migas
Wyróżnienie II stopnia:
Bartłomiej Migas - trąbka




Nagroda Specjalna
Dyrektora PSM I i II st. w Mielcu

Krzysztof Lekstan - trąbka

Nagroda Specjalna
Dyrektora PSM I i II st. w Mielcu

Kacper Matusiak - trąbka




Kategoria II
urodzeni nie wczśniej niż w roku 1989

specjalność - trąbka

Damian Marat
I miejsce ex aequo
Damian Marat



Image
I miejsce ex aequo
Piotr Nowak


II miejsce ex aequo
Aleksander Kobus


II miejsce ex aequo
Sylwester Poks


III miejsce ex aequo
Wojciech Siwek


Jakub Szela
III miejsce ex aequo
Wojciech Szela


wyróżnienie I stopnia:
Kazimierz Nitkiewicz

wyróżnienie I stopnia:
Maciej Piątek

wyróżnienie I stopnia:
Paweł Wróblewski



wyróżnienie II stopnia:
Mateusz Wołczanski

wyróżnienie II stopnia:
Jarosław Kucab

wyróżnienie II stopnia:
Patryk Burda


specjalność - waltornia

I miejsca nie przyznano


Adam Pleszyniak
II miejsce
Adam Pleszyniak


III miejsce ex aequo
Adrian Szlęk


Jakub Wąsek
III miejsce ex aequo
Jakub Wąsek


wyróżnienie I stopnia
Katarzyna Kryś


Sylwia Majchrzak
wyróżnienie II stopnia
Sylwia Majchrzak



specjalność - puzon

I miejsce
Andrzej Tkaczyk


II miejsce
Rafał Krauze


III miejsce
Karol Gajda


wyróżnienie I stopnia
Katarzyna Witek


wyróżnienie II stopnia
Kamil Szopa

wyróżnienie II stopnia
Olimpia Nowakowska

wyróżnienie II stopnia
Jakub Krężel

wyróżnienie II stopnia
Beniamin Klop





Kategoria III
zespoły kameralne

I miejsce
Septet instrumentów dętych blaszanych
ZSM w Częstochowie

II miejsce

Oktet puzonowy
POSM I i II st. w Bielsku-Białej


III miejsce ex aequo
Kwintet instrumentów dętych blaszanych
SSM II st. w Żywcu

III miejsce ex aequo
Kwartet puzonowy I
Posm I i II st. w Bielsku-Białej


wyróżnienie I stopnia
Kwartet puzonowy II
POSM I i II st. w Bielsku-Białej


Time for Brass
wyróżnienie II stopnia
Kwintet instrumentów dętych
PSM I i II st. w Inowrocławiu
"Time for Brass"

wyróżnienie II stopnia
Kwintet instrumentów dętych blaszanych
ZSM nr 1 w Rzeszowie




Katedoria IV
orkiestry dęte

Wyróżnienie specjalne Festiwalu
K.G. Band
ZUŠ Gbely SVK



Wyróżnienia za szczególne walory artystyczne akompaniamentu
otrzymali:

Marta Iren (HUN)
Joanna Lipowczan-Stawarz
Wiesława Pławska-Tracz
Monika Żarnecka-Pudełko
Monika Gardon-Preinl
Aleksandra Hartman
Andrzej Kloś


Laureatów ( I, II, III miejsce, wyróżnienia, nagrody specjalne )prosimy o kontakt celem zamieszczenia zdjęć i biografii w portalu waltornia.pl
Nasz adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Lista uczestników:

Kategoria I soliści

1. Bartłomiej KOŃ -trabka - PSM I st. Kolbuszowa
2. Bartłomiej MIGAS - trąbka - PSM I st. Mielec
3. Bettina KENYERES - waltornia - KZZ Törökszentmiklós (Węgry)
4. Krzysztof SURDYKA - trąbka - PSM I st. Kolbuszowa
5. Paweł WILK - puzon - PSM I st Mielec
6. Stanislav MASARYK - trąbka - ZUŠ Gbely (Słowacja)
7. Viktor MESTER - waltornia - KZZ Törökszentmiklós (Węgry)
8. Jakub VRBNAK - sakshorn tenorowy - ZUŠ Gbely (Słowacja)
9. Marcin TUREK - waltornia - PSM I st. Mielec
10. Mateusz CZAJA - puzon - PSM I st. Cieszyn
11. Joanna SKIBA - trąbka - PSM I st. Tomaszów Lubelski
12. Máté Gergely TÓTH - trąbka - KZZ Törökszentmiklós (Węgry)
13. Mateusz TARGOWSKI - trąbka - PSM I st. Jaworzno
14. Konrad FRĄCZKIEWICZ - trąbka - PSM I st. Jaworzno
15. Kacper MATUSIAK - trąbka - PSM I st. Chrzanów
16. Krzysztof LEKSTAN - trąbka - PSM I st. Jaworzno
17. Wojciech STAŃCZAK - trąbka - PSM I st. Chrzanów
18. Damian STRZAŁKOWSKI - trąbka - PSM I st. Jaworzno
19. Lennard CZAKAJ - trąbka - Publ. SM I st. Leśnica
20. Katarzyna CWYNAR - trąbka - PSM I st. Łańcut
21. Sebastian PORTKA - trąbka - PSM I st. Tomaszów Lubelski
22. Paweł MACH - trąbka - ZSM nr 2 Rzeszów
23. Jakub KWIATKOWSKI - trąbka - PSM I st. Tomaszów Lubelski
24. Krystian JAROSZ -trąbka - POSM II st. Katowice
25. Damian CIUPA - trąbka - PSM I st. Sanok
26. Szymon KONSTANTY - trąbka - POSM II st. Kraków


Kategoria II soliści

1. Marcell SARKADI - waltornia - KZZ Törökszentmiklós (Węgry)
2. Kamil PEZDA - waltornia - PSM II st. Mielec
3. Patryk BURDA - trąbka - SM I i II st. Łańcut
4. Michał BIELECKI -trąbka - ZSM nr 2 Rzeszów
5. Krystian MARUT - trąbka - PSM I i II st. Stalowa Wola
6. Michał GIŻA - waltornia - PSM II st. Mielec
7. Filip CIURUŚ - trąbka - PSM I i II st. Stalowa Wola
8. Krzysztof FLOREK -trąbka - PSM I i II st. Sanok
9. Jakub IMIELSKI - trąbka - SSM II st. Żywiec
10. Mateusz WOŁCZAŃSKI - trąbka - PSM I i II st. Sanok
11. Kamil SZOPA - puzon - PSM I i II st. Cieszyn
12. Wojciech SIWEK -trąbka - SSM II st. Żywiec
13.Rafał KRAUZE - puzon - ZSM Toruń
14. Karol GAJDA -puzon - POSM I i II st. Bielsko-Biała
15.Jakub KRĘŻEL - puzon - POSM II st. Katowice
16. Michał STANKO - trąbka - SSM II st. Żywiec
17. Andrzej TKACZYK - puzon - POSM I i II st. Bielsko-Biała
18. Michał ZDRZAŁEK - waltornia - POSM II st. Katowice
19. Aleksander KOBUS -trąbka- ZPSM nr 3 Warszawa
20. Mateusz SUCHECKI - waltornia - ZSM Częstochowa
21. Katarzyna WITEK - puzon - POSM I i II st. Bielsko-Biała
22. Olimpia NOWAKOWSKA - puzon - POSM II st. Katowice
23. Jakub WĄSEK - waltornia - ZSM Częstochowa
24. Beniamin KLOP - puzon - PSM I i II st. Gliwice
25. Sylwia MAJCHRZAK - waltornia - ZSM Częstochowa
26. Adrian SZLĘK - waltornia - POSM II st. Katowice
27. Adam PLESZYNIAK - waltornia - ZSM Częstochowa
28. Szymon GAŁDYN - trąbka - POSM II st. Katowice
29. Rafał ARCYZ - trąbka - SM I sr. nr 1 Kraków
30. Paweł KYCIA - trąbka - ZPSM Przemyśl
31. Paweł WRÓBLEWSKI - trąbka - SM I i II st. Szczecinek
32. Mateusz KRAWIEC -trąbka - PSM I i II st. Zamość
33. Bartłomiej WITEK - puzon - POSM I i II st. Bielsko-Biała
34. Arkadiusz HAWRO - trąbka - ZSM nr 1 Rzeszów
35. Dawid MŻYK - puzon - POSM I i II st. Bielsko-Biała
36. Maciej PIĄTEK - trąbka - ZSM Częstochowa
37. Patryk BOGDAN - trąbka - ZSM nr 1 Rzeszów
38. Dominik CIIURASZKIEWICZ - tuba - ZSM Częstochowa
39. Konrad MARKOWSKI - waltornia - ZSM nr 1 Rzeszów
40. Wojciech FRYC - trąbka- ZSM nr 1 Rzeszów
41. Anna BARAN - waltornia - ZSM nr 1 Rzeszów
42. Mateusz ŁYSOŃ - puzon - POSM I i II st. Bielsko-Biała
43. Tomasz ZABOR - puzon - ZSM Częstochowa
44. Bartosz GICALA - puzon - PSM I i II st. Katowice
45. Adrian STRZELCZYK - trąbka - ZSM Częstochowa
46. Kamil KUCZKOWSKI - puzon - PSM I i II st. Katowice
47. Sylwester POKS - trąbka - ZSM Częstochowa
48. Jarosław KUCAB - trąbka - POSM II st. Katowice
49. Kazimierz NITKIEWICZ - trąbka - ZSM Częstochowa
50. Damian MARAT - trąbka - ZPSM nr 4 Warszawa
51. Piotr NOWAK - trąbka- ZSM Częstochowa
52. Maciej FIJAŁKOWSKI - trąbka - PSM II st. Mielec - kat. II
53 . Wojciech SZELA - trąbka - PSM II st. Mielec - kat II
54. Karol KOCZUR - trąbka - POSM II st. Kraków
55. Katarzyna KRYŚ - waltornia - OSM I i II st. Lublin
56. Mikołaj KONOPKA - trąbka - OSM I i II st. Bytom

Kategoria III zespoły kameralne

1. Kwartet instrumentów dętych blaszanych - SSM II st. Żywiec
2. Kwartet instrumentów dętych blaszanych PSM II st. Mielec
3. Kwartet trąbkowy PSM I st. Tomaszów Lubelski
4. Kwartet puzonowy POSM I i II st. Bielsko-Biała
5. Kwintet instrumentów dętych blaszanych SSM II st. Żywiec
6. Kwartet puzonowy PSM I i II st. Kielce
7. Kwartet puzonowy PSM I i II st. Katowice
8. Kwartet puzonowy POSM I i II st. Bielsko-Biała
9. Kwintet instrumentów dętych blaszanych PSM I i II st. Inowrocław
10. Kwintet instrumentów dętych blaszanych ZPSM Katowice
11. Kwintet instrumentów dętych blaszanych ZSM nr 1 Rzeszów
12. Septet instrumentów dętych blaszanych ZSM Częstochowa
13. Oktet puzonowy POSM I i II st. Bielsko-Biała


Kategoria IV Orkiestry

1. K.G. Band - Gbely - Slowacja
2. Orkiestra dęta OSP w Wilamowicach






Polecamy także:






Translator

Reklama


Reklama