Praska Wiosna 2018W dniach 7-15.05.2018 w Pradze (Czechy) odbył się 70. Międzynarodowy Konkurs Muzyczny Praska Wiosna kategoriach: waltornia i wiolonczela.

Jury konkursu w składzie:

  • Radovan Vlatković (Austria) - Przewodniczący
  • André Cazalet (Francja)
  • Jindřich Petráš (Czechy)
  • Frøydis Ree Wekre (Norwegia)
  • Kerry Turner (USA / Luksemburg)
  • Ondřej Vrabec (Czechy)
  • Szabolcs Zempléni (Węgry)

postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia

 

1. Nagroda
Alexandre Collard
Francja


2. Nagroda
Yu Zeng
Chiny


  
3. Nagroda
Paweł Cal
Polska
Milena Viotti
Szwajcaria


  
Wyróznienia
Cristiana Custodio
Portugalia
Luís Duarte Dias Moreira
Portugalia


Alexandre Collard otrzymał również Nagrodę za najlepsze wykonanie utworu napisanego na konkurs.

 

Do preliminacji zgłosiło się 94 uczestników z 26 krajów. Komisja zakwalifikowała do udziału w konkursie 59 młodych waltornistów.

Lista uczestników:

Alves Silva Pinho Carlos Eduardo Portugalia
Beunache Alban Francja
Bunya Chisako Japonia
Cal Paweł Polska
Cardiello Stefano Włochy
Collard Alexandre Francja
Custodio Cristiana Portugalia
Dambricourt Gabriel Francja
Desvigne Manon Francja
Dias Moreira Luís Duarte Portugalia
Fliri David Włochy
Glaner Constantin Niemcy
Godinho Rui Portugalia
Goldscheider Ben Wielka Brytania
Gonzalez Medina Noemí Hiszpania
Haaland Eirik Baardsen Norwegia
Hambach Christina Niemcy
Hauf Katharina Niemcy
Hüttel Felix Niemcy
Cha Hyebin Jižní Korea
Chatenet Bertrand Francja
Chiu Chin Pong Hong Kong
Cho Yeji Jižní Korea
Ibsen Bruun Asbjørn Dania
Jedelská Barbora Czechy
Jorge Garcia Pedro Hiszpania
Kim Yoobin Jižní Korea
Ko Young-Jong Jižní Korea
Koska Kryštof Czechy
Koudelková Jitka Czechy
Kozel Petr Czechy
Kreuzhuber Andreas Austria
Lachambre Guillaume Belgia
Larson Austin USA
Lasry Joël Aimé Itzhak Francja
Lee Hayoung Jižní Korea
Liang Hanxuan Chiny
Little Ryan USA
Loipold Daniel Austria
Mancini Andrea Włochy
Manno Raphael Niemcy
Meierová Zuzana Czechy
Mori Kanako Japonia
Moya Moreno Ernesto Hiszpania
Neß Jannik Niemcy
Ortega Blancas Mario Ernesto Meksyk
Ortiz Serrano Rodrigo Hiszpania
Ramos Tinto Ona Hiszpania
Resende Jaime Portugalia
Romero Blánquez Anaís María Hiszpania
Roubíčková Daniela Czechy
Sapáková Hana Czechy
Scholtes Benedikt Niemcy
Štěrbová Kateřina Czechy
Viotti Milena Niemcy
Williams Christopher USA
Wolf Paul Austria
Wollmann Christian Niemcy
Zeng Yun Chiny

Lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do II etapu:

Alban Beunache (Francja)
Paweł Cal (Polska)
Alexandre Collard (Francja)
Cristiana Custodio (Portugalia)
Gabriel Dambricourt (Francja)
Luís Duarte Dias Moreira (Portugalia)
Ben Goldscheider (Wielka Brytania)
Eirik Baardsen Haaland (Norwegia)
Anaís María Romero Blánquez (Hiszpania)
Hana Sapáková (Czechy)
Milena Viotti (Szwajcaria)
Yun Zeng (Chiny)

Lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do III etapu:

Paweł Cal (Polska)
Alexandre Collard (Francja)
Milena Viotti (Szwajcaria)
Yun Zeng (Chiny)

Szczegóły na www.festival.cz

 


Translator

Reklama