W dniach 30.11-3.12.2015 w Łodzi w ramach VII Festiwalu Waltornistów odbył się IVOgólnopolski Konkurs Waltornistów.

Portal waltornia.pl objął imprezę Patronatem Medialnym.



Jury Konkursu w składzie:

Prof. dr hab. Wiesław Grochowski (AM Katowice) - Przewodniczący
Prof. dr hab. Kazimierz Machala (UMFC Warszawa)
Dr Marek Medyński (AM Łódź)
Dr Adam Wolny (AM Wrocław)

postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia:


Kategoria otwarta
Włodzimierz Reif
1. Nagroda
Włodzimierz Reif

Paweł Cal
2. Nagroda
Paweł Cal

Monika Caus puste Petr Kozel
3. Nagroda
Monika Całus Marcin Drużdż Petr Kozel

Michał Kanawka
Wyróżnienie I st.
Michał Kanawka

Marcin Chrzanowski Magdalena Wąs
Wyróżnienie II st.
Marcin Chrzanowski Magdalena Wąs




Kategoria młodzieżowa
puste
1. Nagroda
Weronika Mendelska

Dariusz Thieu_Quang Wiktor Tukaj
2. Nagroda
Dariusz Thieu-Quang Wiktor Tukaj

puste
3. Nagroda
Jarosław Nowak

Krupa Szymon
Wyróżnienie I st.
Szymon Krupa

Szymon Pelc
Wyróżnienie II st.
Szymon Pelc


GRATULUJEMY!
Laureatów (1. 2. 3. Nagrody, Wyróżnienia, Nagrody Specjalne)) prosimy o nadesłanie aktualnych zdjęć i biografii celem publikacji w naszym serwisie. Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Lista osób zakwalifikowanych do finału w kategorii otwartej
  1. Cal Paweł – Akademia Muzyczna w Krakowie
  2. Całus Monika – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach 
  3. Chrzanowski Marcin – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  4. Drużdż Marcin – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  5. Halama Maciej – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  6. Kanawka Michał – Akademia Muzyczna im. K.Szymanowskiego w Katowicach
  7. Kozel Petr – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  8. Reif Włodzimierz – Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku
  9. Wąs Magdalena – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie


Lista osób zakwalifikowanych do II etapu w kategorii otwartej
  1. Cal Paweł – Akademia Muzyczna w Krakowie
  2. Całus Monika – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach 
  3. Chmielewska Edyta – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  4. Chrzanowski Marcin – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  5. Drużdż Marcin – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  6. Halama Maciej – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  7. Kanawka Michał – Akademia Muzyczna im. K.Szymanowskiego w Katowicach
  8. Kozel Petr – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  9. Medyński Bartosz – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
10. Piętka Paweł – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
11. Przygoda Stanisław - absolwent (AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach) 
12. Reif Włodzimierz – Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku
13. Wąs Magdalena – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie


Lista osób zakwalifikowanych do II etapu w kategorii młodzieżowej
  1. Adamski Piotr – ZSM im. I. Paderewskiego w Białymstoku
  2. Kazarian Dawid – OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
  3. Kropidłowski Michał– ZSM im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie
  4. Krupa Szymon – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu
  5. Mendelska Weronika – PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze
  6. Mikołajczyk Patryk – PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu
  7. Nowak Jarosław – ZPSM-POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  8. Patora Kamil – OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
  9. Pelc Szymon – ZPSM im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
10. Pełka Paweł – ZPSM im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
11. Thieu-Quang Dariusz – PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie
12. Tukaj Wiktor – ZSM im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie





Harmonogram konkursu:

30.11.2015- 03.12.2015 r.

30 listopada 2015 r.
Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

Przesłuchania konkursowe – I etap

godz. 10:00- 14:00- kategoria młodzieżowa

godz. 17:00- Koncert inauguracyjny w wykonaniu Macieja Baranowskiego
laureata II Ogólnopolskiego Konkursu Waltornistów


01 grudnia 2015 r.
Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

Przesłuchania konkursowe

godz. 10:00- 13:00- II etap - kategoria młodzieżowa
godz. 14:00-18:00 – I etap- kategoria otwarta
godz. 19:00 – Koncert w wykonaniu S. Seidenberga


02 grudnia 2015 r.
Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

Przesłuchania konkursowe

godz. 10:00- 14:00- II etap kategoria otwarta

od godz. 15:00 – lekcje mistrzowskie prowadzone przez  S. Seidenberga 


03 grudnia 2015 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

Przesłuchania Konkursowe

godz. 10:00-13:00- III etap- kategoria otwarta
godz. 14:00 – ogłoszenie wyników konkursu
godz. 16:30 - koncert laureatów i zakończenie konkursu




Lista uczestników - Kategoria młodzieżowa

  1. Adamski Piotr – ZSM im. I. Paderewskiego w Białymstoku
  2. Kazarian Dawid – OSM I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu
  3. Kowalik Anna – PSM I i II st. w Olsztynie
  4. Kropidłowski Michał– ZSM im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie
  5. Krupa Szymon – PSM I i II st. im. F.Chopina w Opolu
  6. Latoch Magdalena – PSM I i II st. im. St. Moniuszki w Jeleniej Górze
  7. Mendelska Weronika – PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze
  8. Mikołajczyk Patryk – PSM I i II st. im. F. Chopina w Opolu
  9. Nowak Jarosław – ZPSM-POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
10. Patora Kamil – OSM I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi
11. Pelc Szymon – ZPSM im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
12. Pełka Paweł – ZPSM im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
13. Rywalski Szymon – ZPSM im. St. Moniuszki w Bielsku-Białej
14. Thieu-Quang Dariusz – PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie
15. Tukaj Wiktor – ZSM im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie

Lista uczestników - Kategoria otwarta

  1. Bodzianowski Fryderyk – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
  2. Cal Paweł – Akademia Muzyczna w Krakowie
  3. Całus Monika – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  4. Chmielewska Edyta – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  5. Chrzanowski Marcin – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  6. Drużdż Marcin – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  7. Halama Maciej – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
  8. Jędryszka Ewa – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
  9. Kanawka Michał – Akademia Muzyczna im. K.Szymanowskiego w Katowicach
10. Kozel Petr – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
11. Medyński Bartosz – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
12. Pietrowiec Anna – Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach
13. Piętka Paweł – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
14. Przygoda Stanisław - absolwent (AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach)
15. Reif Włodzimierz – Akademia Muzyczna im. St. Moniuszki w Gdańsku
16. Surtel Jadwiga – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi
17. Wąs Magdalena – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

W przypadku błędów w danych prosimy o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Program konkursu:


KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

I etap
  1. Pozycja obowiązkowa
    W.A. Mozart - Koncert D-dur nr 1
II etap
  1. Pozycja obowiązkowa
    R. Gliere - Valse triste

  2. Utwór do wyboru (pozycja do wykonania z pamięci)
    F. Strauss- Introdukcja i temat z wariacjami
    K. Matisse- Koncert no 2. op. 24
    W.A. Mozart- Koncert Es-dur nr 3
    R. Strauss- Koncert nr 1

KATEGORIA OTWARTA

I etap
  1. pozycje obowiązkowe
    T. Kassak - Cornos for French Horn
    H. Busser- Cantecor
II etap
  1. Pozycja obowiązkowa
    W.A. Mozart- Rondo koncertowe Es-dur- wersja w opracowaniu H. Kling

  2. Utwór do wyboru
    R. Schumann - Adagio i Allegro
    G. Rossini- Prelude theme et variations
    Z. Szostak- Rondo allegro e rustico
    J.W. Kaliwoda- Intruduktion und Rondo op. 51
    E. Bozza- Sur les Cimes
    M. Bitsch- Variation sur une chanson francaise
III etap
  1. F.A. Rosetti - Koncert d-moll ( utwór do wykonania z pamięci)

W trakcie konkursu odbyły się są koncerty Macieja Baranowskiego oraz Samuela Seindenberga (poprowadził również kursy mistrzowskie).

Translator

Reklama