Patronat medialny - waltornia.plW Łodzi w dniach 26.11-1.12.2012 w ramach VI Festiwalu Waltornistów odbył się III Ogólnopolski Konkurs Waltornistów.

Jury w składzie:
 
prof. Wiesław Grochowski - Przewodniczący
prof. Edward Daniecki
ad. Marek Medyński
st. wykł. Kazimierz Pamuła
ad. dr hab. Aleksander Szebesczyk

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
 
Kategoria Otwarta
Piotr Kowalski
1. Nagroda
Piotr Kowalski


2. Nagroda
nie przyznano


Stanisław Przygoda Adrian Szlęk Adam Weber
3. Nagroda
Stanisław Przygoda
3. Nagroda
Adrian Szlęk
3. Nagroda
Adam Weber


Ewa Paciorek
Wyróżnienie
Ewa Paciorek




Kategoria Młodzieżowa
Paweł Cal Marcin Chrzanowski
1. Nagroda
Paweł Cal
1. Nagroda
Marcin Chrzanowski


Weronika Mendelska
2. Nagroda
Weronika Mendelska


3. Nagroda
nie przyznano


Monika Całus Dariusz Thieu-Quang Paweł Uszyński
Wyróżnienia
Monika Całus
Wyróżnienie
Paweł Piętka
Wyróżnienie
Dariusz Thieu-Quang
Wyróżnienie
Paweł Uszyński


GRATULUJEMY !!!

Zdjęcia z konkursu w naszej GALERII

Laureatów (1. 2. 3. Nagrody, Wyróżnienia, Nagrody Specjalne) prosimy o nadesłanie zdjęć i biografii celem publikacji w naszym serwisie. Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.



Wyniki I etapu
Kategoria Młodzieżowa

Jury do  II etapu zakwalifikowało następujące osoby:
  • Fryderyk Bodzianowski – OSM I i II st. im. H.Wieniawskiego w Łodzi
  • Paweł  Cal  – PSM I i II st. im. I.J.Paderewskiego w Koninie
  • Monika Całus – Zespół Szkół Muzycznych im.M.J.Żebrowskiego w Częstochowie
  • Marcin  Chrzanowski – PSM II st. im.R.Bukowskiego we Wrocławiu
  • Piotr  Czaban – ZSM im. I.J.Paderewskiego w Białymstoku
  • Dominik  Karaszewski – ZPSM nr 4 im. K.Szymanowskiego w Warszawie
  • Weronika  Mendelska – PSM I i II st.im.M.Karłowicza w Zielonej Górze
  • Paweł  Piętka – PSM II st. im. J.Elsnera w Warszawie
  • Dominik  Piłatyk – POSM I i II st. im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej
  • Szymon Rywalski – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni
  • Dominika Tokarz– OSM I i II st. im. F.Chopina w Bytomiu
  • Dariusz Thieu-Quang  – PSM II st. im. J.Elsnera w Warszawie
  • Paweł Uszyński – SM II st. w Skierniewicach
G R A T U L U J E M Y !!!




Wyniki I i II etapu
Kategoria Otwarta

Jury do  II etapu zakwalifikowało następujące osoby:
  • Chudzyńska Paulina – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
  • Danielak Krzysztof –  Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach
  • Kowalski Piotr – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Mazurkiewicz Łukasz – Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach
  • Paciorek Ewa – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Przygoda Stanisław –  Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach
  • Szlęk Adrian  – Akademia Muzyczna w Krakowie
  • Szymański Wawrzyniec – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  • Weber Adam – Hans Eisler Hochschule für Musik w Berlinie/ Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
Jury do III etapu zakwalifikowało następujące osoby:
  • Chudzyńska Paulina – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu
  • Kowalski Piotr – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Paciorek Ewa – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
  • Przygoda Stanisław –  Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach
  • Szlęk Adrian  – Akademia Muzyczna w Krakowie
  • Szymański Wawrzyniec – Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu
  • Weber Adam – Hans Eisler Hochschule für Musik w Berlinie/ Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie
G R A T U L U J E M Y !!!



 
LISTA UCZESTNIKÓW

KATEGORIA MŁODZIEŻOWA

1. BEDNARZ  JAKUB –  PSM II st. im.R.Bukowskiego
we  Wrocławiu

Pedagog: Adam Wolny                           
Akompaniator: Wiktor Szymajda     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
F. Strauss- Introdukcja i temat z wariacjami



2. BODZIANOWSKI  FRYDERYK – OSM I i II st.
im. H.Wieniawskiego w Łodzi

Pedagog: Marek Medyński                      
Akompaniator: Witold Janiak     


I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
F. Strauss- Introdukcja i temat z wariacjami



3. CAL  PAWEŁ –  PSM I i II st. im. I.J.Paderewskiego
w Koninie

Pedagog: Jacek Rybczyński                        
Akompaniator: Michał Ziobrowski     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
F. Strauss- Introdukcja i temat z wariacjami



4. CALLI  PIOTR – POSM I i II st. im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej

Pedagog: Marcin Gajewski                       
Akompaniator: Magdalena Kupczak     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



5.CAŁUS  MONIKA – Zespół Szkół Muzycznych im.M.J.Żebrowskiego w Częstochowie

Pedagog: Maryla Limanowska                      
Akompaniator: Andrzej Kloś     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



6. CHRZANOWSKI  MARCIN  –  PSM II st. im.R.Bukowskiego we Wrocławiu

Pedagog: Adam Wolny                           
Akompaniator: Wiktor Szymajda     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
R.Strauss- Koncert nr 1 op.11



7. CZABAN  PIOTR – ZSM im. I.J.Paderewskiego w Białymstoku

Pedagog: Tomasz Czekała                        
Akompaniator: Krystyna Rosłan     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



8. DZIEDZIC  MICHAŁ – SM I i II st. im. Z. Noskowskiego
w Gdyni

Pedagog: Piotr Pożakowski                        
Akompaniator: Monika Madej-Strukiel     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



9. GAWOR  DOMINIK – POSM II st. im.F.Chopina w Krakowie

Pedagog: Adam Kozłowski                           
Akompaniator: Jarosław Duda     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
F. Strauss- Introdukcja i temat z wariacjami



10. KARASZEWSKI  DOMINIK – ZPSM nr 4 im. K.Szymanowskiego w Warszawie

Pedagog: Krzysztof Specjał              
Akompaniator: Katarzyna Mościcka    

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



11. MEDYŃSKI  BARTOSZ – OSM I i II st. im. H.Wieniawskiego w Łodzi

Pedagog: Marek Medyński                       
Akompaniator: Witold Janiak     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



12. MENDELSKA  WERONIKA – PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze

Pedagog: Iwan Moroz              
Akompaniator: Anna Sierżan    

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



13. PIĘTKA  PAWEŁ – PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie

Pedagog: Andrzej Kiljanek              
Akompaniator: Halina Promińska    

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



14. PIŁATYK  DOMINIK – POSM I i II st. im. St.Moniuszki w Bielsku-Białej

Pedagog: Waldemar Matera                      
Akompaniator: Małgorzata Surowiak-Then   

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



15. RYWALSKI  SZYMON – SM I i II st. im. Z.Noskowskiego w Gdyni

Pedagog: Piotr Pożakowski                        
Akompaniator: Monika Madej-Strukiel     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



16. SIKORSKI  MARCIN  – ZPSM nr 4 im. K.Szymanowskiego w Warszawie

Pedagog: Krzysztof Specjał              
Akompaniator: Katarzyna Mościcka    

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



17. TOBOR  MILENA – OSM I i II st. im. F.Chopina w Bytomiu

Pedagog: Mirosław Kuchlewski              
Akompaniator: Grzegorz Machura    

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



18. TOKARZ  DOMINIKA – OSM I i II st. im. F.Chopina w Bytomiu

Pedagog: Mirosław Kuchlewski              
Akompaniator: Grzegorz Machura    

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



19. DARIUSZ  THIEU-QUANG – PSM II st. im. J.Elsnera w Warszawie

Pedagog: Andrzej Kiljanek             
Akompaniator: Halina Promińska   

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3



20. USZYŃSKI  PAWEŁ – SM II st. w Skierniewicach

Pedagog: Piotr Kowalski                       
Akompaniator: Mariusz Rutkowski     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
F. Strauss- Introdukcja i temat z wariacjami



21.WYDMUCH  JOANNA – Zespół Szkół Muzycznych im.M.J.Żebrowskiego w Częstochowie

Pedagog: Maryla Limanowska                      
Akompaniator: Andrzej Kloś     

I etap          J.S.Bach - Bourrée I z IV Suity
L.Cherubini- Sonata nr 1

II etap         E. Bozza- Chant Lointain
W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3




KATEGORIA OTWARTA

1. CHUDZYŃSKA PAULINA – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Pedagog - Krzysztof Stencel             
Akompaniator  -  Barbara  Habdas - Nowak

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
L. Cherubini- II Sonata F-dur

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



2. DANIELAK  KRZYSZTOF –  Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach

Pedagog  -  Wiesław  Grochowski     
Akompaniator  -  Anna  Czaicka

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



3. HALUCH  WIOLETTA – Akademia Muzyczna im. G. i K.Bacewiczów w Łodzi

Pedagog – Marek Medyński / Tomasz Sopur          
Akompaniator  -  Joanna Kowalewska

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



4. KANAWKA  MICHAŁ – Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach

Pedagog  -  Damian Walentek        
Akompaniator  -   Dagmara Niedziela

I etap           S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap          L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



5. KOWALSKI  PIOTR – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog  -  Aleksander  Szebeszczyk     
Akompaniator  -

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



6. KRYŚ  KATARZYNA – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Pedagog - Krzysztof Stencel             
Akompaniator  -  Barbara  Habdas-Nowak

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



7. MAJCHRZAK  SYLWIA – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego-Katowice

Pedagog  -  Damian Walentek         
Akompaniator  -   Dagmara Niedziela

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



8. MAZURKIEWICZ  ŁUKASZ – Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach

Pedagog  -  Damian Walentek         
Akompaniator  -   Dagmara Niedziela

I etap          S.Berge – Hornlook    
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



9. MURAWSKA - BEDNARSKA  MARTA – Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Pedagog :Krzysztof Stencel             
Akompaniator  -  

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet - Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
G.Rossini - Prelude, theme and variations

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



10. PACIOREK  EWA – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog : Kazimierz Machała             
Akompaniator:  Joanna Opalińska

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



11. PRZYGODA  STANISŁAW –  Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego-Katowice

Pedagog :  Wiesław  Grochowski     
Akompaniator :  Anna  Czaicka

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



12. SZLĘK  ADRIAN – Akademia Muzyczna w Krakowie

Pedagog: Tadeusz Tomaszewski                 
Akompaniator: Marta Wróblewska

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
T.Madsen - Sonata

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



13. SZYMAŃSKI  WAWRZYNIEC – Akademia Muzyczna
im. K. Lipińskiego-Wrocław

Pedagog: Ryszard Kurzak                
Akompaniator: Alina Kierblewska-Januszkiewicz   

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
M.Bitsch - Variation sur une chanson francaise

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



14.  TKACZ  JULIUSZ – Akademia Muzyczna im. G. i K.Bacewiczów w Łodzi
Musikhochschule w Lubece

Pedagog:  Marek Medyński / Christoph Kohler      
Akompaniator: Joanna Kowalewska

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



15.  TOMCZYK  KRZYSZTOF – absolwent
(Akademia Muzyczna im.K.Szymanowskiego w Katowicach)

Pedagog: Wiesław  Grochowski     
Akompaniator: Anna  Czaicka

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



16. WĄSEK  JAKUB – Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

Pedagog:  Marek Medyński / Tomasz Sopur          
Akompaniator : Joanna Kowalewska

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                      
J.W.Kaliwoda – Introduktion und Rondo

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



17. WEBER ADAM – Hans Eisler Hochschule für Musik w Berlinie
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Pedagog: Marie Luise Neunecker /  Henryk Kowalewicz    
Akompaniator: Piotr Spoz   

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
M.Bitsch - Variation sur une chanson francaise

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



18. WOJTAŚ  JAKUB – Akademia Muzycznaim. K. Lipińskiego we Wrocławiu

Pedagog:  Ryszard Kurzak             
Akompaniator :  Alina Kierblewska

I etap          S.Berge – Hornlook
A.Bachelet-Dans la Montagne  

II etap         L.E.Larsson  -  Concertino                          
E.Bozza- En forêt

III etap       W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495



HARMONOGRAM KONKURSU

26 listopada 2012 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

godz. 17:00 – uroczysta inauguracja Konkursu
godz. 18:00 – Koncert inauguracyjny w wykonaniu
Cracow Horn Quartet



27 listopada 2012 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia

Przesłuchania konkursowe – I etap

godz. 10:00 - 15:00 - kategoria młodzieżowa
godz. 17:00 - spotkanie z producentami instrumentów m.in. E. Schmid, J. Finke



28 listopada 2012 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia
Przesłuchania konkursowe – I etap

godz. 10:00- 15:00 - kategoria otwarta
od godz. 16:00 – lekcje mistrzowskie prowadzone przez R. Baboraka



29 listopada  2012 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia
Przesłuchania Konkursowe – II etap

godz. 10:00 -13:00 - kategoria młodzieżowa
godz: 14:00 -17:00 - kategoria otwarta

od. godz.18:00- lekcje mistrzowskie prowadzone
przez T. Maskunitty’ego



30 listopada 2012 r.

Sala Koncertowa OSM I i II stopnia
Przesłuchania Konkursowe – III etap

godz. 10:00 - 13:00 – kategoria otwarta
godz. 14:00 - ogłoszenie wyników Konkursu
godz. 19:00 – sala Filharmonii Łódzkiej – Koncert w wykonaniu:
R. Baboraka, M. Maskunitty’ego, H. Kowalewicza i K. Tomczyka



01 grudnia 2012 r.

Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej
godz. 12:00- Koncert w wykonaniu Laureatów
Zakończenie Konkursu






Program konkursu:

Kategoria młodzieżowa (uczniowie szkół muzycznych II st.)

I etap

J.S.Bach- Bourree I z IV suity
L.Cherubini- Sonata nr 1
(pozycje obowiązkowe)

II etap

E. Bozza - Chant Lointain
(pozycja obowiązkowa)

do wyboru:

W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 3
R.Strauss- Koncert nr 1 op.11
F. Strauss- Introdukcja i temat z wariacjami
( utwór do wykonania z pamięci)

Kategoria otwarta (studenci i absolwenci do lat 30)

I etap

S.Berge- Hornlook
A. Bachelet- Dans la Montagne
(pozycje obowiązkowe)

II etap

L.E. Larson- Concertino
(pozycja obowiązkowa)

do wyboru:

G.Rossini - Prelude, theme and variations- wersja oryginalna, nie skrócona
M.Bitsch - Variation sur une chanson francaise
J.W. Kaliwoda - Introduktion und Rondo
L.Cherubini - II Sonata F-Dur
T.Madsen - Sonata
E.Bozza - En Foret

III etap

W.A. Mozart- Koncert Es-Dur nr 4, KV 495
(koncert do wykonania z pamięci)
 
Patronat medialny nad konkursem objął portal waltornia.pl.

Translator

Reklama