XII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Brno 2019W dniach 8-12.05.2019 w Brnie (Czechy) odbywa się XII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych.

Jury konkursu w składzie:

  • Ján Budzak (SK) - przewodniczący
  • Jaromír Čížek (CZ)
  • Petr Hernych (CZ)
  • Milan Krajňák (CZ)
  • Jindřich Petráš (CZ)
  • Zoltán Varga (HU)
  • Damian Walentek (PL)

w specjalności waltornia postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I


  • 1. Nagroda - Artem Suslenko (PL)
  • 2. Nagroda - Michał Mocek (PL) i Nagroda dla najmłodszego uczestnika
  • 3. Nagroda - Jan Dąbrowski (PL)
  • Wyróżnienie - Blanka Kovács (HU)
  • Wyróżnienienie - Marie Mechová (CZ)

Kategoria II


  • 1. Nagroda - Zuzana Meierová (CZ)
  • 2. Nagroda - Michał Maleska (PL)
  • 2. Nagroda - Eliška Zelenková (CZ)
  • 3. Nagroda - Agnieszka Ciszewska (PL) 
  • 3. Nagroda - Lenka Kořenská (CZ)
  • Wyróżnienie - Viktor Řehořovský (CZ)
  • Wyróżnienie - Vojtěch Haičman(CZ)

Kategoria III


  • 1. Nagroda - Márton Kóródi (HU)
  • 2. Nagroda - Kryštof Koska (CZ)
  • 3. Nagroda - Bunya Chisako (CZ)
  • 3. Nagroda - Dorota Šimonová (CZ)
  • 3. Nagroda - Wiktor Tukaj (PL)
  • Wyróżnienie - Szymon Krupa (PL)
  • Wyróżnienie - Marcell Megyery (HU)
  • Wyróżnienie - Klára Kovács (HU)

Kategoria IV


  • 1. Nagroda i Grand Prix - Péter Etele Koncz (HU)
  • 2. Nagroda - Daniela Roubíčková (CZ)
  • 3. Nagroda - Patricie Šmídová (CZ)
  • 3. Nagroda - Dávid Bagoly (HU)
  • Wyróżnienie - Radek Vavřín (CZ)
  • Wyróżnienie - Šimon Pajtinka (CZ)
  • Wyróżnienie - Josef Otrhálek (CZ)

Gratulujemy!
Laureatów prosimy o przysłanie zdjęć i biografii celem publikacji w naszym serwisie. Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Uczestnicy 2 etapu:

Kategoria I


  • Artem Suslenko (PL)
  • Michał Mocek (PL)
  • Marie Mechová (CZ)
  • Jan Dąbrowski (PL)
  • Blanka Kovács (HU)

Kategoria II


  • Zuzana Meierová (CZ)
  • Michał Maleska (PL)
  • Eliška Zelenková (CZ)
  • Lenka Kořenská (CZ)
  • Agnieszka Ciszewska (PL)
  • Viktor Řehořovský (CZ)
  • Vojtěch Haičman(CZ)

Kategoria III


  • Márton Kóródi (HU)
  • Dorota Šimonová (CZ)
  • Kryštof Koska (CZ)
  • Wiktor Tukaj (PL)
  • Marcell Megyery (HU)
  • Bunya Chisako (CZ)
  • Klára Kovács (HU)
  • Dominika Gúberová (SK)
  • János Boda (HU)
  • Szymon Krupa (PL)
  • Dariusz Thieu Quang (PL)
  • Matěj Steininger (CZ)

Kategoria IV


  • Daniela Roubíčková (CZ)
  • Péter Etele Koncz (HU)
  • Patricie Šmídová (CZ)
  • Radek Vavřín (CZ)
  • Dávid Bagoly (HU)
  • Šimon Pajtinka (CZ)
  • Josef Otrhálek (CZ)



Program w specjalności waltornia:

Kategoria I


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Camille Saint–Säens - Morceau de Concert, op. 94 (1 część)

2. etap - utwór obowiązkowy:
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.3 Es-dur, KV 447 (2 część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Tomaso Albinoni - Concerto B-dur (3 część)
    Jan Zdeněk Bartoš - Rondino a Elegie
    Eugene Bozza - En Irlande
    Luigi Cherubini - Sonata No.1 F-dur
    Karl Matys - Concerto No.2 (2 część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.1 D-dur, KV 412 (1 część)
    Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.7 Es-dur (2 część)
    Franz Strauss - Concerto c-moll, op.8 (2 część)
    Antonio Vivaldi - Largo from Concerto for two French horns

Kategoria II


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Jaroslav Kofroň - Sonatina (2 i 3 część)

2. etap - utwór obowiązkowys (jeden utwór do wyboru):
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.1 D-dur, KV 412 (ostatnia część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto Nr.2 Es-dur, KV 417 (ostatnia część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.3 Es-dur, KV 447 (ostatnia część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto Nr.4 Es-dur, KV 495 (ostatnia część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Ludwig van Beethoven - Sonata F-dur (3 część)
    Joseph Haydn - Concerto No. 2 D-dur (1 i 2 część)
    Michael Haydn - Concerto D-dur (1 część)
    Emil Hlobil - Sonata for French Horn and Piano (1 część)
    Jean Baptiste Loeillet - Sonata for French Horn and Piano (1 i 2 część)
    Antony Plog - Postcard
    Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.7 Es-dur (1 część)
    Franz Strauss - Fantasy, op. 2 (koniec po 2 wariacji)
    Gilbert Vinter - Hunter´s Moon

Kategoria III


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Hermann Neuling - Bagatelle

2. etap - utwór obowiązkowy:
    Richard Strauss - Concerto No.1 Es-dur, op.11 (3 część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Eugène Bozza - En Forêt
    Vitali Bujanovsky - España
    Paul Hindemith - Sonata 1943 (3  i 4 część)
    Luigi Cherubini - Sonata No.2 F-dur
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto Nr.4 Es-dur, KV 495 (1 i 2 część)
    Camille Saint–Säens - Morceau de Concert, op. 94 (2 i 3 część)
    Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.5 (1 i 2 część)
    Franz Strauss - Concerto c-moll, op.8 (2 i 3 część)

Kategoria IV


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Malcom Arnold - Fantasy for Horn, op. 88

2. etap - utwór obowiązkowy:
    Richard Strauss - Concerto Nr. 2 Es-dur (1 i 2 część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Peter Maxwell Dawies - Sea Eagle
    Oldřich Flosman - Concerto
    Joseph Haydn - Concerto No. 1 D-dur
    Jiří Pauer - Concerto
    Johann Joachim Quantz - Concerto Es-dur
    Joseph Rheiberger - Sonata
    Robert Schumann - Adagio und Allegro As-dur op.70
    Esa–Pekka Salonen - Concert Etude
    Georg Philip Telemann - Concerto D-dur

Szczegóły na www.zestebrno.cz

  


Translator

Reklama