XII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych, Brno 2019W dniach 1-5.05.2019 w Brnie (Czechy) odbędzie się XII Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych.

Zgłoszenia do 28.02.2019 w formie elektronicznej na stronie organizatora.

Program w specjalności waltornia:

1 kategoria


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Camille Saint–Säens - Morceau de Concert, op. 94 (1 część)

2. etap - utwór obowiązkowy:
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.3 Es-dur, KV 447 (2 część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Tomaso Albinoni - Concerto B-dur (3 część)
    Jan Zdeněk Bartoš - Rondino a Elegie
    Eugene Bozza - En Irlande
    Luigi Cherubini - Sonata No.1 F-dur
    Karl Matys - Concerto No.2 (2 część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.1 D-dur, KV 412 (1 część)
    Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.7 Es-dur (2 część)
    Franz Strauss - Concerto c-moll, op.8 (2 część)
    Antonio Vivaldi - Largo from Concerto for two French horns

2 kategoria


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Jaroslav Kofroň - Sonatina (2 i 3 część)

2. etap - utwór obowiązkowys (jeden utwór do wyboru):
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.1 D-dur, KV 412 (ostatnia część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto Nr.2 Es-dur, KV 417 (ostatnia część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto No.3 Es-dur, KV 447 (ostatnia część)
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto Nr.4 Es-dur, KV 495 (ostatnia część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Ludwig van Beethoven - Sonata F-dur (3 część)
    Joseph Haydn - Concerto No. 2 D-dur (1 i 2 część)
    Michael Haydn - Concerto D-dur (1 część)
    Emil Hlobil - Sonata for French Horn and Piano (1 część)
    Jean Baptiste Loeillet - Sonata for French Horn and Piano (1 i 2 część)
    Antony Plog - Postcard
    Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.7 Es-dur (1 część)
    Franz Strauss - Fantasy, op. 2 (koniec po 2 wariacji)
    Gilbert Vinter - Hunter´s Moon

3 kategoria


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Hermann Neuling - Bagatelle

2. etap - utwór obowiązkowy:
    Richard Strauss - Concerto No.1 Es-dur, op.11 (3 część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Eugène Bozza - En Forêt
    Vitali Bujanovsky - España
    Paul Hindemith - Sonata 1943 (3  i 4 część)
    Luigi Cherubini - Sonata No.2 F-dur
    Wolfgang Amadeus Mozart - Concerto Nr.4 Es-dur, KV 495 (1 i 2 część)
    Camille Saint–Säens - Morceau de Concert, op. 94 (2 i 3 część)
    Jan Václav Stich-Punto - Concerto No.5 (1 i 2 część)
    Franz Strauss - Concerto c-moll, op.8 (2 i 3 część)

4 kategoria


1. etap - utwór obowiązkowy:
    Malcom Arnold - Fantasy for Horn, op. 88

2. etap - utwór obowiązkowy:
    Richard Strauss - Concerto Nr. 2 Es-dur (1 i 2 część)

do wyboru (po jednym utworze na każdy etap):
    Peter Maxwell Dawies - Sea Eagle
    Oldřich Flosman - Concerto
    Joseph Haydn - Concerto No. 1 D-dur
    Jiří Pauer - Concerto
    Johann Joachim Quantz - Concerto Es-dur
    Joseph Rheiberger - Sonata
    Robert Schumann - Adagio und Allegro As-dur op.70
    Esa–Pekka Salonen - Concert Etude
    Georg Philip Telemann - Concerto D-dur

Szczegóły na www.zestebrno.cz

  


Translator

Reklama