W dniach 5-7.12.2018 w Łodzi odbył się V Ogólnopolski Konkurs Waltornistów.

Jury konkursu w składzie:

Prof. Wiesław Grochowski - Przewodniczący
Prof. Kazimierz Machala
Dr Marek Medyński
Dr Adam Wolny

postanowiło przyznać następujące Nagrody i Wyróżnienia

Kategoria młodzieżowa

   1. Nagroda
Łukasz Podłucki
Łukasz Podłucki

 

2. Nagroda
Szymon Pelc Patryk Tokarski
Szymon Pelc    Patryk Tokarski

 

3. Nagroda
empty_boy
Michał Maleska

 

Wyróżnienia
Agnieszka Ciszewska empty_boy    Łukasz Ogaza
Agnieszka Ciszewska    Jan Dąbrowski    Łukasz Ogaza






Kategoria otwarta


   1. Nagroda
Monika Paprocka-Całus
Monika Paprocka-Całus

 

   2. Nagroda
Marcin Chrzanowski
Marcin Chrzanowski

 

  3. Nagroda
Michał Kanawka Szymon Krupa    Wiktor Tukaj
Michał Kanawka    Szymon Krupa Wiktor Tukaj

 

    Wyróżnienia
empty girl Wang Wenxiang
Natalia Kawecka    Wang Wenxiang


GRATULUJEMY! Laureatów prosimy o nadesłanie zdjęć i biografii celem publikacji w naszym serwisie. Nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnicy III etapu:


Kategoria otwarta


1. Chrzanowski Marcin
3. Kanawka Michał
4. Kawecka Natalia
5. Krupa Szymon
11. Paprocka-Całus Monika
14. Tukaj Wiktor
15. Wenxiang Wang



Uczestnicy II etapu

Kategoria młodzieżowa


1. Ciszewska Agnieszka
2. Czech Franciszek
3. Dąbrowski Jan
8. Kubat Mateusz
9. Maleska Michał
11. Ogaza Łukasz
12. Pelc Szymon
14. Podłucki Łukasz
15. Sejdak Szymon
17. Tokarski Patryk
20. Woźniak Szymon



Kategoria otwarta


1. Chrzanowski Marcin
3. Kanawka Michał
4. Kawecka Natalia
5. Krupa Szymon
6. Kubielas Paweł
8. Maciążek Bartosz
10. Nowak Jarosław
11. Paprocka-Całus Monika
14. Tukaj Wiktor
15. Wenxiang Wang
18. Żurawicz Miłosz

Harmonogram Konkursu


5 grudnia 2018 Sala Kameralna OSM I i II stopnia


Przesłuchania konkursowe
zdecydowano o występach w kolejności alfabetycznej

godz. 09:30- 12:00 kategoria młodzieżowa I etap grupa I

2. Czech Franciszek
3. Dąbrowski Jan
4. Dujczyński Maciej
5. Dzieniszewska Barbara
8. Kubat Mateusz
9. Maleska Michał
11. Ogaza Łukasz
14. Podłucki Łukasz
16. Spychalski Emilian
19. Wojewódzka Aleksandra
20. Woźniak Szymon

godz. 13:00 - 17:00 – kategoria otwarta II etap
godz. 18:00 - wykład Williama VerMeulena

6 grudnia 2018 Sala Kameralna OSM I i II stopnia


Przesłuchania konkursowe

godz. 09:30- 12:00- kategoria młodzieżowa I etap grupa II

1. Ciszewska Agnieszka
6. Kapka Mateusz
7. Karpińska Katarzyna
10. Maniecka Kamila
12. Pelc Szymon
13. Plichta Jakub
15. Sejdak Szymon
17. Tokarski Patryk
18. Warzyńska Angela

godz. 13:00 - 17:00 – kategoria otwarta II etap

godz. 13:00
1. Chrzanowski Marcin
3. Kanawka Michał
4. Kawecka Natalia
5. Krupa Szymon
6. Kubielas Paweł
8. Maciążek Bartosz

godz. 14:30
10. Nowak Jarosław
11. Paprocka-Całus Monika
14. Tukaj Wiktor
15. Wenxiang Wang
18. Żurawicz Miłosz

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej

godz. 10:00 - 13:00 – warsztaty i lekcje mistrzowskie prowadzone przez Williama VerMeulena
godz. 14:00 - 18:00 – warsztaty i lekcje mistrzowskie prowadzone przez Williama VerMeulena

07 grudnia 2018 Sala Koncertowa Akademii Muzycznej


Przesłuchania konkursowe

godz. 09:00 - 12:00- kategoria młodzieżowa II etap

godz. 9:00
2. Czech Franciszek
3. Dąbrowski Jan
8. Kubat Mateusz
9. Maleska Michał
11. Ogaza Łukasz
14. Podłucki Łukasz

godz. 10:45
20. Woźniak Szymon
1. Ciszewska Agnieszka
12. Pelc Szymon
15. Sejdak Szymon
17. Tokarski Patryk


godz. 13:15 - 15:30 – kategoria otwarta III etap

godz. 13:15
1. Chrzanowski Marcin
3. Kanawka Michał
4. Kawecka Natalia
5. Krupa Szymon

godz. 14:30
11. Paprocka-Całus Monika
14. Tukaj Wiktor
15. Wenxiang Wang

godz. 17:00 – ogłoszenie wyników i koncert laureatów
godz. 18:00 – recital Williama Vermeulena

Sala Kameralna OSM I i II stopnia

godz. 10:00- 13:00 – warsztaty i lekcje mistrzowskie prowadzone przez W. Vermeulena

 

 

Lista zgłoszonych uczestników - kategoria młodzieżowa


1. Ciszewska Agnieszka
2. Czech Franciszek
3. Dąbrowski Jan
4. Dujczyński Maciej
5. Dzieniszewska Barbara
6. Kałmuk Weronika
7. Kapka Mateusz
8. Karpińska Katarzyna
9. Kubat Mateusz
10. Maleska Michał
11. Maniecka Kamila
12. Ogaza Łukasz
13. Pelc Szymon
14. Plichta Jakub
15. Podłucki Łukasz
16. Sejdak Szymon
17. Spychalski Emilian
18. Tokarski Patryk
19. Warzyńska Angela
20. Wiewióra Natalia
21. Wojewódzka Aleksandra
22. Woźniak Szymon


Lista zgłoszonych uczestników  - kategoria otwarta


1. Chrzanowski Marcin
2. Gil Tomasz
3. Kanawka Michał
4. Kawecka Natalia
5. Krupa Szymon
6. Kubielas Paweł
7. Kwasowska Klaudia
8. Maciążek Bartosz
9. Manowska Magdalena
10. Nowak Jarosław
11. Paprocka-Całus Monika
12. Piłatyk Wiktoria
13. Surtel Jadwiga
14. Thieu Quang Dariusz Dinh
15. Tukaj Wiktor
16. Wenxiang Wang
17. Wiecha Monika
18. Zygmunt Jakub
19. Żurawicz Miłosz

William Vermeulen
Patronat waltornia.pl


Gościem Festiwalu był William VerMeulen.

Portal waltornia.pl objął imprezę Patronatem Medialnym.





Program konkursu:

Kategoria młodzieżowa:


I Etap

  1. J.S.Bach - Bourrée I z III Suity

  2. F.Strauss - Nocturne op.7
    (pozycje obowiązkowe)

II Etap

  1. C. Saint-Saëns - Morceau de Concert op. 94 cz. I
    (pozycja obowiązkowa)

  2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:
    W.A. Mozart - Koncert Es-dur nr 3
    F.Strauss - Introdukcja i temat z wariacjami
    K.Matys - Koncert nr 2
    R.Strauss - Koncert Es-dur nr.1 op.11
    (utwór do wykonania z pamięci)

Kategoria otwarta


I Etap

  1. S. Berge - Horn Look
    (pozycja obowiązkowa)

  2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:
    F. Poulenc - Elegy
    H. Busser - Piece en Re

II Etap

  1. L.v. Beethoven - Sonata F-dur (cz. I bez powtórki)
    (pozycja obowiązkowa)

  2. Jeden utwór do wyboru z niżej podanych:
    R. Schumann - Adagio und Allegro
    J. Francaix - Divertimento
    Z. Szostak - Rondo Allegro e Rustico
    E. Bozza - En Foret

III Etap

  1. F. Danzi - Koncert in Es
    (pozycja obowiązkowa - koncert do wykonania z pamięci)

Zobacz dział Darmowe nuty.

2018 lodz plakat 750

 


Translator

Reklama