Kobiece poradniki są znane od lat - zarówno te w formie papierowej, jak i elektronicznej. Jeśli chodzi o poradniki dla panów, rzecz prezentuje się nieco inaczej. Przyjęło się, że panowie rzadziej szukają porad niż panie, przez co liczba atrakcyjnych artykułów na męskie tematy jest mniejsza. Niemniej, panowie interesują się blogami dla mężczyzn i często na nie zaglądają. Z jakiego powodu?

Pomoc w męskich zakupach

Mężczyźni, którzy przeglądają blogi takie jak lwwo.slupsk.pl/, szukają odpowiedzi na różne pytania dotyczące elektroniki, sprzętu survivalowego, campingowego czy gadżetów. Na blogu znajdują się poradniki, tłumaczące, w jaki sposób wybierać różnego rodzaju produkty, a także rankingi, prezentujące najciekawsze produkty z danej kategorii, dostępne aktualnie na rynku.

Męski blog ułatwia panom podejmowanie wielu decyzji zakupowych, w których nie wesprze ich nawet najwspanialsza partnerka. O ile żona czy dziewczyna mogą świetnie doradzić w kwestii wyboru garnituru, koszuli czy zakupu wody po goleniu, to trudno oczekiwać, by pani znała się na latarkach czołowych, śpiworach lub replikach broni palnej. Część kobiet może oczywiście interesować się jedną z tych kwestii, jednak większość nie będzie w stanie nic doradzić w tym temacie. Panowie czytający blog znajdą na nim odpowiedzi na wszystkie interesujące ich pytania, na które ich ukochane nie potrafiły odpowiedzieć.

Rozwijanie pasji

blog dla mężczyznMęski blog daje szansę rozwijania pasji. Prezentowane na nim rankingi oraz inne wpisy pozwalają być na bieżąco z nowinkami z danej dziedziny i dbać o rozwijanie pasji. Mężczyźni lubiący campingi, mogą dowiedzieć się, jaki namiot kupić, a panowie interesujący się bronią palną - jakie rodzaje broni czarnoprochowej mogą kupić bez zezwolenia. Są to informacje, których nie znajdzie się w codziennej prasie czy na najpoczytniejszych portalach internetowych. Blog zbiera i udostępnia wiedzę z typowo męskich dziedzin, interesujących prawdziwych pasjonatów i amatorów adrenaliny.

Mężczyźni dla mężczyzn

Co ważne, wszystkie informacje prezentowane na blogu są przedstawiane męskim okiem. Skupiają się wokół danych, które mają znaczenie dla panów, choć dla kobiet mogą wydawać się mało istotne. Dzięki temu, panowie odwiedzający internetowy blog są usatysfakcjonowani przedstawianą im wiedzą, gdyż mogą nie tylko z niej skorzystać, ale i zaimponować nią swoim kolegom. Męski świat wygląda bowiem nieco inaczej niż kobiecy, co dla pań nie zawsze jest zrozumiałe. Twórcy bloga potrafią jednak przykuć męską uwagę na długo.