Na każdego posiadacza samochodu obowiązujące na terenie naszego kraju przepisy prawne nakładają obowiązek wykupienia polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej znanego pod potoczną nazwą ubezpieczenia OC.

Wysokość składki na ubezpieczenie OC

Kalkulator ubezpieczeniowyTego rodzaju usługi świadczy wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Jednak nie każdy wie, że obowiązujące przypisy prawa nakładające na posiadaczy samochodów obowiązek ubezpieczenia OC nie określają wysokości składki za wykupienie polisy. Jej wysokość uzależniona jest jedynie od samego ubezpieczyciela, który indywidualnie szacuje ryzyko ubezpieczenia.

Jak naliczana jest składka ubezpieczeniowa?

  • Na wysokość składki ma również wpływ historia ubezpieczenia posiadacza samochodu co oznacza, że im dłuższy okres bezszkodowej jazdy tym na większe zniżki może liczyć osoba ubezpieczona.
  • Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą również pod uwagę wiek swojego klienta. Osoby młode, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia w prowadzeni pojazdów mechanicznych muszą się liczyć z większymi opłatami OC.
  • Większą składkę ubezpieczeniową zapłacą również posiadacze samochodów zarejestrowanych w dużych miastach, co wiąże się z większym ryzykiem kraksy.
  • Tak popularne opłacanie polisy w formie kilku rat również generuje większe opłaty.
  • Więcej na ubezpieczenie OC należy zapłacić za samochodowy sportowe
Biorąc pod uwagę te wszystkie okoliczności może okazać się, że oferta kilku towarzystw ubezpieczeniowych może znacznie różnić się od siebie wartością naliczonej składki. Żeby nie przepłacać warto przed zawarciem nowej umowy dokładnie sprawdzić aktualne oferty i wybrać z niej najkorzystniejszą.

Kalkulator ubezpieczeń OC

Do tego celu doskonałym narzędziem jest kalkulator OC. To cieszące się wciąż rosnącą popularnością narzędzie internetowe w zaledwie kilka chwil po uzupełnieniu niezbędnych danych jest wstanie wygenerować wysokość składki polisy OC w oparciu o ponad siedemdziesiąt, aktualnych ofert towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób bez konieczności wychodzenia z domu każdy posiadacz samochodu samodzielnie może dopasować idealny do swoich potrzeb i oczekiwań wariant polisy będącej niekoniecznie w ofercie dotychczasowego ubezpieczyciela. A może zaintresuje Cię temat ubezpieczenia komunikacyjnego ratalnie? Zapoznaj się z naszym artykułem  OC na raty – gdzie najtaniej?


Reklama