Rozliczenie roczne z fiskusem przez program  PIT online nie zmienia naszych obowiązków podatkowych – pomaga natomiast znacząco je uprościć i skrócić czas na ich wypełnienie.

Roczne rozliczenie przychodów

Podatek PITKażda osoba uzyskująca przychody podlega obowiązkowi podatkowemu i po zakończeniu roku musi złożyć rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych oraz zapłacić należny podatek. W rocznym rozliczeniu bardzo pomocny może być program PIT online.

Podatek dochodowy od osób fizycznych jest wyliczany w rocznych zeznaniach PIT w zależności od źródła uzyskiwania przychodów/dochodów oraz sposobu opodatkowania.

Przychody, jakie należy rozliczyć w PIT, to m.in:

 • przychody/dochody z działalności gospodarczej:
  • na formularzu PIT-28, jeśli jest to działalność opodatkowana.ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,,
  • na PIT-36, jeśli jest to działalność opodatkowana na zasadach ogólnych z zastosowaniem skali wg stawki 18% i 32% lub
  • na PIT-36L- jeśli działalność jest opodatkowana liniowo wg stawki 19%.
 • dochody z najmu prywatnego nieruchomości:
  • na PIT-28, jeśli płacimy 8,5-procentowy podatek ryczałtowy lub
  • na PIT-36, jeśli płacimy 18-32% podatek na zasadach ogólnych,
 • dochody z pracy, emerytur, rent, umów o dzieło/zlecenia, niektórych stypendiów - na PIT-37.
 • dochody z zagranicy - na PIT-36.
 • dochody kapitałowe np. z giełdy - na PIT-38.
 • dochody z odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych- na PIT-39.

Rozliczenie roczne przez program pit online

W sporządzeniu oraz przesłaniu do urzędu skarbowego zeznania rocznego pomaga program pit online. Darmowe programy dostępne są w internecie i może korzystać z nich każda osoba, która ma dostęp do sieci internetowej. Do korzystania z nich nie jest wymagany specjalistyczny sprzęt ani wiedza informatyczna i podatkowa. Wystarczy zwykły komputer, tablet, a nawet telefon komórkowy.

Program pit online 2016 wyjątkowo łatwy w obsłudze to PITax.pl Łatwe podatki. Rekomendujemy ten program. Jest on intuicyjny i niezwykle przyjazny podatnikowi. Zadaje proste pytania bez używania trudnych pojęć prawa podatkowego, nie musimy szukać pomocy w ustawach podatkowych ani korzystać z płatnych usług doradców podatkowych. Na podstawie naszych odpowiedzi sam dobiera odpowiednie formularze i wymagane do nich załączniki.

Z programem pit online można rozliczyć wszystkie rodzaje deklaracji podatkowych. Możemy też skorzystać z preferencyjnych form rozliczenia podatku z małżonkiem lub z dzieckiem oraz ze wszystkich ulg podatkowych, do jakich mamy prawo. Program pomoże w poprawnym dokonaniu odliczeń z tytułu ulg z uwzględnieniem przysługujących limitów.

W programie pit online udostępniona jest lista organizacji pożytku publicznego, które mogą otrzymać od podatników 1% podatku.

Program pit online zapewni nam poprawność wypełnienia pól formularza oraz wszystkich obliczeń rachunkowych. Na bieżąco dokonywane jest sprawdzanie. Naszym zadaniem jest poprawne podanie danych osobowych, kwot przychodów, kosztów, zaliczek, odprowadzonych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne (najczęściej jest to przepisanie z otrzymanej od pracodawcy informacji PIT-11) oraz wysokość wydatków w ramach ulg podatkowych. Działania rachunkowe pozostawiamy kalkulatorowi wbudowanemu w program. Otrzymujemy ostateczną kwotę podatku należnego do zapłacenia albo nadpłaconego do zwrotu.

Po wypełnieniu zeznania przez program pit online wysyłamy dokumenty jednym kliknięciem do systemu e-deklaracje. System nadaje im status “200”, jeśli nie ma żadnych błędów do poprawienia lub inny kod, jeśli trzeba coś poprawić. Po otrzymaniu zeznania przez urząd skarbowy online możemy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru.


Reklama

Biografie

Walery Polech

Walery Polech
1918-2006