Tomasz Czekała
Urodził się 9 sierpnia 1966 roku. Edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej I st. w Olecku, w klasie waltorni mgr Jana Orlika, następnie w PSM II st. w Białymstoku w klasie mgr Jana Kuczaka. Studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem st. wykł. Mieczysława Korcza, ukończył  w roku 1991.

Obecnie jest pierwszym waltornistą orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, z którą wielokrotnie występował jako solista. Od wielu lat wraz z kwintetem dętym „Senza Battuta” koncertuje i dokonuje nagrań radiowych, w roku 2001 wydał płytę CD.

Tomasz Czekała od lat współpracuje z wieloma orkiestrami w Polsce, zarówno symfonicznymi jak i kameralnymi, z którymi występuje na scenach krajowych i zagranicznych a także dokonuje wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych.

Od 1992 r. prowadzi klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Białymstoku, a także na Uniwersytecie Muzycznym  im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno - Pedagogicznym w Białymstoku.

W roku 1987 został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Instrumentów Dętych Szkół Średnich w Koszalinie.

Translator

Reklama

ReklamaReklama

Reklama