Philip Eastop
urodził się w 1958 roku. Od 1977 do 1986 roku był pierwszym waltornistą London Sinfonietta. Jako wolny strzelec pracuje z wieloma znanymi londyńskimi orkiestrami i zespołami. Jest także znanym w Londynie muzykiem sesyjnym i nagrywa wszystko, począwszy od muzyki barokowej, poprzez muzykę współczesną i filmową, aż po muzykę rockową.

W 1997 roku, wraz z pianistą Edwardem Williamsem, otrzymał od Arts of Council w Wielkiej Brytanii grant na badania nad możliwością komputerowego przekształcania dźwięków, podczas częściowo improwizowanych występów na żywo. Ważnym aspektem jego pracy jest improwizacja. Na tym gruncie powstały 3 albumy z improwizowaną muzyka waltorniową. Spośród wielu improwizowanych występów na żywo, ważne miejsce zajmuje występ wraz z Richardem Bissillem oraz Jonathanem Williamsem na Międzynarodowym Sympozjum Waltorniowym w Manchesterze, w 1994 roku. W 1980 roku został nauczycielem Techniki Alexandra i od tego czasu stara się wprowadzać jej tajniki do gry waltorniowej. W 1996 roku był wykładowcą na Dorocznym Spotkaniu Nauczycieli Techniki Alexandra, odbywającym się w Royal Academy of Music, w Londynie. Jego byłby uczeń jest obecnie członkiem Berliner Philharmoniker.

Jest konstruktorem PipStick - układu odciążającego ręce i kręgosłup podczas grania. Uczy gry na waltorni w Royal College of Music oraz w Royal Academy of Music. Gra na waltorni potrójnej firmy Engelbert Schmid.

Translator

Reklama

ReklamaReklama

Reklama