Peter Müseler
Urodził się 21.10.1988 w miejscowości Suhl (Niemcy), edukację muzyczną rozpoczął jako sześciolatek. Pierwsze lekcje gry na waltorni pobierał od 1996 od Thomasa Darr'a, w Suhl. Kolejnymi nauczycielami byli: prof. Heimbuch w Weimarze, Robinson Wappler w Jenie a od października 2008 roku prof. Dallmann w Udk Berlin. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich waltornistów, jak Sebastian Posch, Raimund Zell, czy Robert Langbein.
W 2007 roku, zagrał solowy koncert z Belvedere-Orchester.

Wziął udział w kilku kursach mistrzowskich prowadzonych przez Stephena Katte w Weimarze, prof. Crespo w Mannheim i prof. Dallmann,a w Emsbüren. Ponadto brał udział w Schwarzwälder Horntagen. Doświadczenie orkiestrowe nabywał w różnych regionalnych orkiestrach młodzieżowych, m.in. Stüba Philharmonic, RIAS Youth Orchestra, Baltic Youth Philharmonic, Jungen Deutschen Philharmonie, czy Gustav Mahler Youth Orchestra.

Ponadto Peter Müseler jest stypendystą Fundacji Narodu Niemieckiego. Prócz studiów, koncertuje okazjonalnie z Staatskapelle Weimar, Konzerthaus Berlin Orchestra, Deutschen Kammerorchester Berlin, Theater Vorpommern i Berliner Symphonikern.

Ważniejsze osiągnięcia:
  • 3. Nagroda z kwartetem waltorniowym w konkursie Fundacji Alice Santer, 2009
  • 1. Nagroda w Międzynarodowym Konkursie w Markneukirchen (Niemcy) 2012

Translator

Reklama

Reklama